Sekite naujienas

Nekilnojamas turtas

„Realco“: birželį NT pardavimai sumenko, būstų sandėlis išliko kone istorinėse aukštumose

Paskelbta

-

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, birželį NT sostinės pirminėje rinkoje parduoti 204 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su geguže, kuomet buvo parduoti 247 būstai, pardavimai sumažėjo kiek daugiau nei 17 proc.

„Naujo NT pardavimai birželį buvo vieni pasyviausių nuo metų pradžios. Sunku pasakyti, kokios priežastys tai labiausiai nulėmė. NT pardavimams kažkiek įtakos turi sezoniškumas, tad galbūt būtų galima versti kaltę vasarai. Praėjusį mėnesį nuotaikas kiek pakėlė iki 3,75 proc. pamažintos EURIBOR palūkanos, tačiau kol kas reikšmingos įtakos pardavimams tai neturi, išlieka lūkestis, kad ir toliau jos bus mažinamos“, – komentuoja „Realco“ pardavimo direktorius Marijonas Chmieliauskas.

Iš viso per pirmąjį šių metų pusmetį sostinėje parduoti 1327 nauji būstai – apie 7 proc. daugiau nei praėjusių metų tą patį laikotarpį, kai pardavimai siekė 1263 būstus. Daugiausiai naujų būstų sostinės pirminėje NT rinkoje parduota gegužės mėnesį – 247.

Aktyviausiai birželį, kaip ir visą pirmąjį metų pusmetį, pirminėje NT rinkoje buvo perkami vidutinės ir ekonominės klasės būstai pastatytuose arba baigiamuose statyti projektuose. Iš 204 birželį parduotų būstų 91 buvo ekonominiame, 104 – vidutiniame ir 9 prestižiniame segmente.

Daugiausiai pirkėjų dėmesio sulaukė būstai, vystomi Baltupiuose, Naujamiestyje, Lazdynėliuose ir Žirmūnuose.

Būstų sandėlis beveik nesumažėjo


Sostinės pirminės NT rinkos būstų sandėlyje birželį, palyginti su geguže, kiek sumenko, tačiau vis vien išliko aukščiausiame taške per pastaruosius kelerius metus ir siekė 4973 būstus, esančius 143 projektuose. Gegužę būsto sandėlis siekė 5040 būstų.

Per birželį būsto sandėlį papildė 137 nauji būstai, esantys dviejuose naujuose projektuose ar jų etapuose.

Pasak M. Chmieliausko, gegužę į kone istorines aukštumas užkopęs būsto sandėlis ir toliau jose laikosi. Tiesa, labiausiai jį pildo smulkūs projektai, tačiau nedideli pardavimai lemia, kad sandėlis sparčiai nemažėja. Stabili išlieka ir vidutinė pasiūlos kaina. Daugiausia būsto sandėlyje yra pastatytų ir baigiamų statyti projektų.

Per pirmąjį metų pusmetį būsto sandėlis papilnėjo iš viso 2567 būstais, esančių 33 naujuose projektuose ar jų etapuose. Tuo metu praėjusiais metais per tą patį laikotarpį būstų sandėlyje atsirado 26 nauji projektai ar jų etapai, naujų būstų skaičius juose taip pat buvo gerokai mažesnis ir siekė 1510.

Didžiausią sostinės būsto sandėlio dalį šių metų birželio pabaigoje sudarė būstai jau pastatytuose projektuose – 2692. Nepradėtuose statyti projektuose yra 1136, statomuose – 1145 būstai.

„Realco“ šiuo metu vykdo statybas ir pardavimus gyvenamajame kvartale „Baltupis“, kur rinkai siūlo 155 skirtingo tipo būstus, taip pat parduoda aukštesnės klasės būstus projekte „Vileišio 27“, tęsia prestižinės klasės projekto „Algirdo 3“ statybas. Ispanijos Kosta del Solio pakrantėje bendrovė plėtoja du prabangių vilų projektus ir apartamentus.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |