Sekite naujienas

Nekilnojamas turtas

„Realco“: gegužę fiksuotas sostinės pirminės NT rinkos sandėlio didesnis pagyvėjimas

Paskelbta

-

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, gegužę būstų pardavimų situacija Vilniaus pirminėje NT rinkoje beveik nepakito. Per praėjusį mėnesį parduota 210 būstų ir fiksuoti 9 sutarčių nutraukimai, kai balandį buvo parduoti 207 būstai. Tuo metu sostinės pirminės NT rinkos būstų sandėlis gegužę gerokai ūgtelėjo ir pasiekė aukščiausią tašką per pastaruosius ketverius metus.

„Realco“ pardavimo direktorius Marijonas Chmieliauskas, kalbėdamas apie naujų būstų pardavimus, rinkos situaciją įvardija kaip stabilią ir sako, kad ją paskatinti galėtų atpigęs skolinimasis.

„Naujo būsto poreikis išlieka didelis ir norinčių įsigyti būstą netrūksta, ką rodo ir gaunamos užklausos iš gyventojų. Tačiau dalis gyventojų sprendimą pirkti vis dar atidėlioja dėl tų pačių priežasčių, kurias jau būtų galima vadinti tradicinėmis – aukštų palūkanų normų ir geopolitinio faktoriaus. Vienok, per paskutinį mėnesį EURIBOR palūkanos pamažėjo iki 3,75 proc., be to, stebime sumažėjusias bankų paskolų maržas, kurios fiksuojamos visam paskolos laikotarpiui, todėl dabar yra gana palankus metas skolintis“, – komentuoja M. Chmieliauskas.

132 būstai gegužę parduoti ekonominiame, 73 vidutiniame ir 5 prestižiniame segmente.

Būstų sandėlis auga


Būstų pardavimams išliekant panašaus aktyvumo, sostinės pirminės NT rinkos būstų sandėlyje gegužę fiksuotas kiek didesnis judėjimas ir daugiau būstų. Praėjusį mėnesį pirkėjai galėjo rinktis iš 5051 būsto, esančio 144-uose projektuose. Palyginimui – balandį būsto sandėlį sudarė 136 projektai su 4418 būstų.

Per gegužę būsto sandėlį papildė net 633 nauji būstai, esantys devyniuose naujuose projektuose ar jų etapuose.

M. Chmieliausko pastebėjimu, gegužę būsto sandėlis pasipildė gausiau. Tai galėjo lemti kiek draugiškesnėmis tampančios statybų kainos ir atsargus NT plėtotojų optimizmas, kad gerės skolinimosi galimybės gyventojams.

Būstų kiekis sandėlyje palaipsniui kyla nuo 2024 metų pradžios, kuomet sausį jame buvo 3729 būstai.

Didžiausią sostinės būsto sandėlio dalį šių metų gegužės pabaigoje sudarė būstai jau pastatytuose projektuose – tokių siūloma 2802. Nepradėtuose statyti projektuose yra 1160, statomuose – 1089 būstai.

Gegužę sostinės naujo būsto sandėlį reikšmingai papildė ir 155 skirtingo tipo būstai viename iš „Realco“ plėtojamų projektų – bendrovė pradėjo statybas ir pardavimus kvartale „Baltupis“.

Bendrovė taip pat vykdo pardavimus aukštesnės klasės projekte „Vileišio 27“, tęsia prestižinės klasės projekto „Algirdo 3“ statybas. Bendrovė įžengė ir į Ispanijos NT rinką: Kosta del Solio pakrantėje plėtoja du prabangių vilų projektus ir apartamentus.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |