Sekite naujienas

Nekilnojamas turtas

Tyrimas parodė, kaip kiaurų daugiabučių sienos tuština gyventojų kišenes

Paskelbta

-

Pirmąjį šių metų mėnesį paspaudus žiemiškam šalčiui ūgtels ir sąskaitos už šildymą, mat šilumos suvartojimas tiesiogiai susijęs su lauko oro temperatūra. Nepriklausomai nuo šilumos kainos brangiausiai už šildymą moka tie gyventojai, kurių būstai energetiškai neefektyvūs arba nerenovuoti. Tą parodė ir AB Vilniaus šilumos tinklų atliktas tyrimas, atskleidęs, kaip energetiškai neefektyvūs daugiabučiai švaisto šilumą.

Orams gerokai atvėsus centralizuotos šilumos tiekėjo ekspertai termovizine kamera pažvelgė į skirtingo tipo daugiabučių namų išorines sienas. Visi objektai, kurių temperatūra yra aukštesnė už absoliutų nulį, išspinduliuoja įvairaus ilgio infraraudonųjų spindulių bangas, todėl jas termovizinė kamera geba vizualizuoti. Užfiksuoti vaizdai parodė, kad daugiausiai šilumos prarandama per daugiabučių namų langus ir duris, tačiau blogiausia situacija yra nerenovuotuose senos statybos daugiabučiuose. Čia šiluma į lauką keliauja ir pro neapšiltintas sienas.

„Natūralu, kad tiek laiptinių durys, tiek butų langai yra tie šalčio tilteliai, kurie į lauką išleidžia šilumą, net jeigu daugiabučio namo sienos yra apšiltintos. Tačiau kur kas blogesnė situacija yra tuomet, kai šiluma į lauką skverbiasi pro kampines namų siūles, plyšius ir kitas pastato konstrukcijas, pavyzdžiui, rūsių sienas ar pamatus. Būtent termovizinė kamera ir leidžia vizualiai pamatyti pastato problematiką. Nuotraukos aiškiai rodo, kad nerenovuotų daugiabučių namų sienos ir kitos pastato konstrukcinės dalys į lauką išspinduliuoja daugiausiai šilumos“, – termovizine kamera užfiksuotus vaizdus komentuoja VŠT Energetinio efektyvumo vadovas Juozas Paulėkas.

Anot specialisto, tokių daugiabučių sienos yra neapšiltintos, todėl butams reikalingas didesnis šilumos kiekis, už kurį tenka sumokėti gyventojams, nors, akivaizdu, dalis šilumos tiesiog iškeliauja į lauką. Tokie daugiabučiai yra energetiškai neefektyvūs, todėl gyventojai šildymui turi skirti didesnę dalį finansų.

„Faktą, kad seni daugiabučiai švaisto šilumą, patvirtina ir šilumos suvartojimo duomenys. Taigi atlikdami tyrimą pasižiūrėjome ir termovizine kamera fiksuotų daugiabučių šilumos suvartojimą. Skaičiai parodė akivaizdžius skirtumus: nerenovuoti daugiabučiai šalčiausiais mėnesiais suvartoja dukart daugiau šilumos nei tie, kurie buvo atnaujinti. Pavyzdžiui, Tuskulėnų g. sename daugiabutyje vienam kvadratiniam metrui apšildyti gruodžio mėnesį reikėjo 19,67 kWh, o greta esančiam tokio paties dydžio renovuotam daugiabučiui – 9,79 kWh/kv. m.“, – teigia J. Paulėkas.

Centralizuotos šilumos tiekėjas primena, kad sąskaitos už šildymą apskaičiuojamos šilumos kainą dauginant iš suvartoto šilumos kiekio. Jį lemia lauko oro temperatūra ir konkretaus daugiabučio energetinis efektyvumas. Taigi skirtumus tarp sąskaitų lemia pastato būklė.


„Kiekvieną mėnesį sulaukiame klientų klausimų dėl sąskaitų dydžių. Natūralu, kad gyventojai palygina savo sąskaitas už šildymą ir tuomet kyla klausimas: kodėl tokio paties ploto buto šildymo išlaidos sename daugiabutyje yra mažiausiai 40 proc. didesnės? Energetiškai efektyviausių daugiabučių gyventojai moka mažiausiai. Pavyzdžiui, gruodžio mėnesį už 50 kv. m. buto šildymą energetiškai efektyviame daugiabutyje vidutinė sąskaita siekė 32 Eur, renovuotame – 55 Eur, o sename – 94 Eur“, – sako VŠT Klientų komandos vadovė Rūta Jasiulionienė.

Centralizuotos šilumos tiekėjas atkreipia dėmesį, kad tokios sąskaitų dydžių „žirklės“ išlieka net ir tuo atveju, jeigu šilumos kaina mažėja. Gyventojams, kurie yra nepatenkinti suvartojamu šilumos kiekiu, rekomenduojama su kaimynais apsvarstyti namo apšiltinimo, t. y. renovacijos, galimybę.

Skaitykite

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |