Sekite naujienas

Paslaugos

80% efektyvesnė gamyba. Kaip?

Paskelbta

-

[fusion_text]

Ką gaminame? Kas yra gamykla?

Reklama:

Gamybos procesas vyksta kiekvieną dieną. Gamykla, tai ne tik, tradicinė, mūsų įsivaizduojama vieta. Gamykla, tai kiekvienas žmogus. Tiek verslas, tiek atskiras žmogus kažką gamina. Priklausomai, nuo turimų žinių, darbo efektyvumo, noro –  matome rezultatus. Kiekvienas verslas, kaip ir kiekvienas žmogus skiriasi savo sukuriamu produktu. Viena įmonė pasiekia 100 vnt. gamybą per parą, kita 200 vnt. gamyba per parą, o kai kurios – 3000 vnt. Taip, skiriasi įmonių turimas kapitalas, įrangą, darbuotojai. Tačiau, visi nuo kažko pradėjo. Kažkuriuo momentu, vienos iš įmonių vadovas, suprato, kad norint pasiekti jo užsibrėžtus tikslus, reikia keisti gamybos procesą. Tas momentas, kuomet pradedama analizuoti gamybos procesą ir prie esamų išteklių, jį tobulinti, atveria naujas galimybes.

Kaip per tą patį laiką, prie tų pačių išteklių, gaminti daugiau?

lean-mokymai-3

Klausimas, kurį uždavus, pradeda keistis viskas, ką jūs žinojote apie savo verslą. Nuo šio momento, jūs pradėsite ieškoti būtų, kaip padidinti darbo efektyvumą, kaip sumažinti nuostolius, kaip dar geriau patenkinti kliento poreikius. Norint rasti atsakymus į šiuos klausimus, nebūtina „išradinėti dviračio“. Pasaulyje jau buvo įmonių vadovai, kurie kėlė tokius klausimus ir rado atsakymus. LEAN – trumpas žodis, kuriame užkoduotos daug metų brandintos, gamybos procesų optimizavimo žinios. LEAN metodikas įprasta priskirti gamybos įmonėms, tačiau jau seniai šias žinias pritaikė prekybos ir paslaugų kompanijos. Visame pasaulyje puikiai žinoma automobilių gamintoja „TOYOTA“, sukūrė ir daug metų tobulino efektyvesnio darbo kūrimo principus. Šiandien, LEAN mokymai perduoda ir padeda pritaikyti LEAN sistemos žinias. Lietuvoje yra nemažai įmonių profesionaliai užsiimančiu šia veikla, tad belieka išsirinkti tinkamiausia paslaugos tiekėją ir pradėti įdomią, sudėtingą, daug darbo ir pastangų reikalaujančia kelionę, efektyvesnio darbo link.

Lean mokymai

Kada reikia užsisakyti lean mokymų programą?

Viskas turi vykti tinkamu laiku, tinkamoje vietoje ir taip, kad visam procesui būtų kuo didesnė nauda. Taip, galima apibrėžti efektyvesnį darbą. Kada gi jums reikia lean mokymų? Įsivaizduokime, verslas vystosi puikiai, pelnas auga, turite sukaupę kapitalo ir vieną dieną nuspręndžiate, kad metas didinti gamybą, didinti pardavimus ar plėsti regioną, kuriame teikiate paslaugas. Klausimas: kaip tinkamai visą tai atlikti? Kur reikia investuoti turimą kapitalą? Variantų gali būti daug: naujos įrangos pirkimas, naujų darbuotojų samdymas, darbo valandų didinimas, naujų klientų paieška ir t.t. Blogas sprendimas, gali pakenkti jūsų verslui ir grąžinti keliais laipteliais žemyn. Norėdami rasti geriausia sprendimą negalite pasikliauti vien savo turimomis žiniomis, nebent jau jūs kelis kartus esate tai daręs ir sėkmingai. Jeigu situacija tokia, kad tokį sprendimą priimsite pirmą kartą, geriausia pasidomėti, kaip tokius sprendimus priima kitos įmonės. Gal yra įmonių, kurios užsiima panašių klausimų sprendimu. Elkitės protingai ir priimdami sprendimą konsultuokitės.

Kokia yra LEAN esmė?

Lean – nuolatinis darbo procesų tobulinimas, eliminuojant nereikalingus, nenaudingus procesus, pakeičiant juos naujais, patobulintais darbo procesais.

Lean metodika remiasi principu, kad pirmiausia reikia koncentruotis į vieną produktą. Tokia koncentracija leidžia aiškiai matyti, kaip produktas gaminamas, kaip galima jį tobulinti, didinti kokybę ir kliento pasitenkinimą juo.

lean-mokymai-5

Disciplinuotas darbas. Viskas turi vykti tiksliai tam tikru laiku. Gamyboje yra svarbu, kad žaliavos atkeliautu laiku ir tinkamais kiekiais. Paslaugų teikimo procese, būtina užtikrinti, kad kiekvienas darbuotojas visas jam priskirtas užduotis atliktu per tam tikrą laiką, išlaikant procesų kokybę. Toks pat principas liečia ir prekyba. Norint užtikrinti tam tikrą pardavimų kiekį, kiekvienas pardavėjas, turi per tam tikrą laiką parduoti, tam tikrą kiekį prekių.

Operatyvus klaidų taisymas gamybos procese. Tiek gamyboje, tiek prekyboje ar paslaugų teikimo procese iš anksto yra žinoma su kokiomis problemomis dažniausiai susiduriama. Būtina užtikrinti aiškia, tokių problemų sprendimo metodiką. Pirmiausia reikia išsiaiškinti su kokiomis problemomis susiduriama. Kaip problemos sprendžiamos? Atlikus analizę, galima sugalvoti, kaip greičiau, efektyviau išspręsti tokias problemas.

Su kokiomis problemomis susiduriama gamyboje?

Vėluoja žaliavų pristatymas.
Darbuotojai švaisto darbo laiką.
Gamybos procese daroma daug klaidų, kas didina brokuotos produkcijos kiekį.
Ir t.t.

Gamyboje, prekyboje ar paslaugų sektoriuje susiduriama su gausybe įvairių problemų, kurios lemia mažą darbo efektyvumą, mažas gamybos apimtis ir žinoma mažą pelną, kuris galėtų būti didesnis.

[/fusion_text]

Reklama
Reklama

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Verslo vikingai

Verslo idėjos
Visos teisės saugomos.© 2015-2020 | Kopijuoti draudžiama |