Sekite naujienas

Paslaugos

Dažniausios klaidos teikiant prašymą dėl paramos saulės elektrinei

Paskelbta

-

2020 metais elektrą gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje išaugo tris kartus, lyginant su praeitais metais ir siekia daugiau nei 7000. Dauguma gyventojų, įsirengiančių saulės jėgainę tai daro pasinaudoję valstybės teikiama kompensacija. Parama saulės elektrinei įsirengti ar nusipirkti saulės parke – tikrai ne maža, apie 30 % visos jos kainos. Norintiems tapti gaminančiais vartotojais 2021 metais ir gauti kompensaciją, verta atkreipti dėmesį į dažniausias klaidas, dėl kurių prašymai būna atmesti.

Parama saulės elektrinei tik gyvenamosios paskirties pastatams

Teikiant prašymą turite nurodyti gyvenamosios paskirties pastato adresą, kuriame bus naudojama elektra. Kitaip tariant, jeigu jūs registravote verslą ar ūkį ant pastato, kuriame ketinate įrengti saulės elektrinę, prašymo pateikti nepavyks. Jei adresą prašyme nurodėte negyvenamos paskirties pastatą, kaip pavyzdžiui, malkinę ar sandėlį, prašymas taip pat bus atmestas.

Parama suteikiama tik tada, jei saulės elektrinės pagaminta elektra naudojama ne komercinėms reikmėms, bet namo išlaikymui ir šeimos poreikiams.

Keičiant nurodytą informaciją paramos galite negauti

Jeigu teikiant prašymą nurodėte vieną saulės elektrinės įrengimo rangovą ir adresą, o po kurio laiko pakeitėte rangovą ir elektrinės įrengimo vietą, galite netekti paramos, todėl pasikeitusią informaciją reikia kuo greičiau pateikti paramos teikėjui – Aplinkos projektų valdymo agentūrai.

Nuspręskite, kokios galios jėgainės jums reikia

Apskaičiuoti, kokios galios jėgainė jums būtų geriausias sprendimas gali padėti pasirinkta saulės energetikos įmonė. Turintys patirties specialistai, įvertinę stogo šlaito nuolydį, jo kryptį, pasirinktus saulės modulius, kliento poreikius, patars kokios galios jėgainės reikia. Parama saulės elektrinei suteikiama tik už nurodytą prašyme galią, o jei po kurio laiko nuspręsite, kad reikia didesnė jėgainės, paramą gausite tik už prašyme nurodytą galią.

Vienas asmuo gali pretenduoti tik į vieną paramą saulės elektrinei. Tiesa, jėgainė nebūtinai turi būti ant namo stogo. Kompensaciją galite gauti, jeigu jūsų elektrinė bus nutolusioje vietovėje – saulės parke ar kitame žemės sklype nei jūs gyvenate.

Artimiausias kvietimas teikti prašymus paramai numatomas 2021 metais.

 

Skaitykite
Reklama
Reklama

Naujienos

Reklama

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos