Sekite naujienas

Paslaugos

Kaip efektyviai mokytis anglų kalbos?

Paskelbta

-

Gyvename vis globalesniame pasaulyje, todėl užsienio kalbų mokėjimas ne tik padeda bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio ir pažinti kitas kultūras, bet ir atveria mokslo bei karjeros kelius. Gebėjimas komunikuoti anglų kalba yra svarbus įgūdis, padedantis įsitvirtinti pasaulinėje darbo rinkoje. Taigi, kaip geriausia mokytis anglų kalbos?

Anglų kalba kasdienybėje

Anglų kalba perskaitykite mėgstamą knygą, kurios siužetą jau puikiai žinote. Šis patarimas gali pasirodyti keistas, ypač, jei turite tik kalbos pradmenis. Kalbos mentorė ir poliglotė, kalbanti 10 kalbų, Lydija Machova siūlo ir pati taiko šį metodą: norėdama išmokti naujos kalbos, ji pradėjo skaityti savo mėgstamą knygą „Haris Poteris“ kalba, kurios nemokėjo. Žinoma, pirmų skyrių suprasti nepavyko, tačiau galiausiai knygą perskaitė beveik be sunkumų!

Šis metodas pritaikomas  mokytis  anglų kalbos ir žiūrint jau matytus serialus ar filmus. Galite pradėti juos žiūrėti įsijungę angliškus subtitrus, o vėliau pakeisti dubliavimo kalbą. Tikriausiai iš pradžių, kaip ir su knygomis, nesuprasite didžiosios dalies pokalbių. Tačiau vėliau gilindamiesi ir atidžiai sekdami kalbą, galėsite atpažinti ne tik pavienius žodžius, bet ir ištisas frazes ir jų vartojimo situacijas.

Taigi svarbiausias poliglotų patarimas galvojantiems, kaip išmokti anglų kalbą – praktikuotis užsiimant savo hobiais. Pasirinkite veiklą: maisto gamybą, knygų skaitymą, serialų žiūrėjimą, muzikos, tinklalaidžių klausymą ar bet kokį kitą užsiėmimą, kurį galite paversti anglų kalbos pamokomis.

Geras mokytojas

Kalbos galima mokytis ir pačiam, tačiau, esant galimybei, naudingiausios  anglų pamokos yra tada, kai mokomasi su patyrusiu mokytoju. Patyręs specialistas ne tik pateiks visą reikalingą medžiagą susistemintai, bet ir užtikrins, kad kalbos mokymasis vyktų nuosekliai, pasirūpins jūsų motyvacija. Be kita ko, mokytojai pasistengs sudominti ir pritaikyti žodyną, pamokų temas prie mokinių interesų.

Kalbėjimas

Mokytis gramatikos ir naujų žodžių – svarbu, tačiau dažnai besimokantys kalbos bijo šnekėti, gėdijasi daromų klaidų. Visgi bet kuris mokytojas pasakys, kad kalbėti būtina kuo daugiau, nors ir netobulai. Taigi, kaip paraginti save prabilti angliškai?

Pavyzdžiui, naudokitės įvairiomis programėlėmis, kurios kasdien ragina atlikti žodyno užduotis, taip pat įvertina, ar žodžius tariate taisyklingai. Kasdien kalbėkitės su žmonėmis, mokančiais kalbą, prašykite jų išsakyti pastebėjimus apie daromas klaidas ir mokykitės iš jų. Jei tokio žmogaus nėra jūsų aplinkoje, tiesiog šnekėkitės su savimi: papasakokite, ką šiandien veiksite, kokie jūsų planai, skirkite bent 5 minutes papasakoti, pavyzdžiui, kokius objektus matote kambaryje. Pavertę šias veiklas įpročiu, įsitikinsite, kad praktika atneša naudos. Beje, šie patarimai tinka ir abiturientams, kurių laukia anglų kalbėjimas.

 

Skaitykite
Reklama
Reklama

Naujienos

Reklama

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos