Sekite naujienas

Paslaugos

Šarnyrų priežiūra: kada laikas keisti?

Paskelbta

-

 

Jei važiuoklė yra vadinama automobilio „griaučiais“, tai važiuoklės šarnyrus galima įvardyti „sąnariais“. Kitaip tariant, šarnyrai yra viena svarbiausių jungiamųjų automobilio važiuoklės dalių. Jie yra nedideli, pagaminti iš metalo ir įtaisyti kiekvieno automobilio važiuoklėje.

Nors reikalingų šarnyrų tipas ir jų montavimo būdas priklauso nuo automobilio modelio (pavyzdžiui, vieniems automobiliams reikalingi du, kitiems – keturi šarnyrai), jų funkcija iš esmės yra ta pati – sujungti ratus ir užtikrinti automobilio stabilumą, balansą bei važiavimo sklandumą kelyje.

Tad reguliarus šarnyrų restauravimas arba keitimas yra būtina važiuoklės diagnostikos ir remonto sudedamoji dalis, kadangi neatnaujinus šarnyrų ar jiems sugedus, padidėja ne tik važiuoklės, bet ir visos transporto priemonės gedimų rizika, kadangi visos automobilio sistemos yra susijusios tarpusavyje.

Kaip atpažinti, kad automobiliui reikalingas šarnyrų restauravimas?

Įprastai šarnyrai nereikalauja didelės priežiūros: reguliariai atliekant važiuoklės drėkinimą ir valymą, jų devėjimąsis yra sumažinamas iki minimumo. Kita vertus, neatliekant reguliarios važiuoklės diagnostikos, didėja rizika, jog šarnyrai daug greičiau susidevės, o išlaidos automobilio remontui smarkiai išaugs.

Verta atkreipti dėmesį, jog labiausiai šarnyrai dėvisi važiuojant netolygiais, duobėtais keliais, taip pat esant staigiems temperatūros pokyčiams bei važiuoklei stokojant drėgmės.

Pagrindiniai požymiai, jog automobilio šarnyrus reikia restauruoti: girgždantys garsai važiuojant nelygiu keliu; atsilaisvinantys ir netolygiai judantys automobilio ratai; netolygus ir pasunkėjęs vairo valdymas. Tad jei pastebėjote šiuos požymius, tai yra ryškus signalas, kad šarnyrai nebepalaiko automobilio važiuoklės ir juos reikia keisti arba restauruoti.

Kaip pakeisti ar restauruoti šarnyrus?

Šarnyrų keitimas ar restauravimas nėra įprasta važiuoklės remonto dalis, tačiau jų apžiūra yra būtina atliekant įprastą važiuoklės diagnostiką. Šarnyrų gedimas dažniausiai pasireiškia tuomet, kada ignoruojama įprastinė automobilio apžiūra, reguliariai nepateikiant automobilio profesionalų apžiūrai. Jei automobilis bent kartą per metus yra pristatomas servisui, kur yra atliekama važiuoklės diagnostika, šarnyrų gedimų galima lengvai išvengti.

Visgi jei pastebėjote šarnyrų gedimo simptomus, kaip neaiškius garsus važiuojant, netolygų ratų judėjimą ir pasunkėjusį vairo valdymą –  patikėkite automobilio apžiūrą profesionalams.

 

Skaitykite
Reklama
Reklama

Naujienos

Reklama

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos