Sekite naujienas

Prekės

Kreditinių kortelių pliusai ir minusai

Paskelbta

-

Nors Lietuvoje jos nėra tokios populiarios, kaip, sakykime, Amerikoje, kreditinių kortelių paslaugą siūlo turbūt kiekvienas bankas šalyje. Kredito kortelės gali skambėti labai viliojančiai, tačiau svarbu žinoti, kad jos turi tiek pliusų tiek minusų.

Kreditinių kortelių pliusai:

1. Galite pirkti čia ir dabar
Vienas iš pagrindinių kreditinių kortelių privalumų yra tas, kad tam tikru metu neturėdami pinigų galite naudoti kortelę, o sumokėtus pinigus grąžinti vėliau. Šis dalykas ypatingai praverčia atsitikus kokiai nors nelaimei ar tiesiog atsiradus kokioms nors nenumatytoms išlaidoms. Pavyzdžiui, atsitikus nelaimei namuose (tarkim, gaisro atveju), ne kiekvienas sugeba susikaupti ir galvoti, iš kur gauti pinigų problemai išspręsti. Tokiu atveju gelbėja kreditinė kortelė.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

2. Nereikia nešiotis grynųjų pinigų
Turint kreditinę kortelę galite su savimi nesinešioti jokių grynųjų pinigų, kadangi šiais laikais beveik visur galite atsiskaityti banko kortelėmis. Tačiau vertėtų nepamirši, kad visada galite papulti į situaciją, kuomet gali prireikti pinigų ir su savimi turėti nors minimalų kiekį grynųjų (pvz. gali atsitikti taip, kad kortelę pamesite ar bus sutrikęs interneto ryšys ir dėl to nebus galimybės atsiskaityti kortele). Tačiau nepaisant įvairių rizikų, kreditinių kortelių naudotojai dažniausiai pasikliauja jomis.

3. Galite sekti savo išlaidas
Prisijungę prie savo internetinės banko paskyros galite sekti savo išlaidas ir matyti, kam išleidžiate daugiausiai pinigų, kokias palūkanas mokate ir kiek tam tikras pirkinys jums kainavo. Taip pat jeigu pastebėjote, kad išleidžiate gerokai daugiau, nei galite sau leisti, galite sumažinti išleidžiamų pinigų „lubas“ ir taip sustabdyti nereikalingus pirkinius. Tai labai praverčia, kai norite pradėti taupyti pinigus ar paprasčiausiai išleisti mažiau.

Kreditinių kortelių minusai:

1. Didelė įsiskolinimo tikimybė
Didžiausia rizika naudojant kreditines korteles yra ta, kad galite prisidaryti skolų, jei neturėsite galimybės grąžinti pinigų, kuriuos jau išleidote kortelės pagalba. Kai kurios kreditinių kortelių bendrovės gali reikalauti mokėti labai dideles palūkanas (kartais netgi virš 20 procentų) ir šios gali kauptis, jei nemokėsite balanso. Negana to, jei vėluojate daryti įmokas, gali tekti susimokėti ir vėlavimo mokesčius.

2. Gali sugadinti jūsų kredito istoriją
Kreditinės kortelės naudojimas kredito istorijai gali turėti įtakos dėl kelių veiksnių: mokėjimo istorija, mokėtina suma, ir daugelis kitų. Sugadinti kreditą yra lengviausia naudojantis keliomis kortelėmis, nepaisant to, kad už jas laiku atsiskaitote. Kiekvieną kartą kreipiantis dėl naujos kredito kortelės sąskaitos, skolintojai gali patikrinti jūsų kredito ataskaitą. Per daug kortelių paraiškų gali neigiamai paveikti jūsų kredito rezultatą, nes skolintojai gali įtarti, kad jums reikia prieigos prie didelio kiekio pinigų, ir atmesti jūsų paraišką.

3. Kreditinės kortelės naudojimas gali kainuoti
Kaip jau buvo minėta, bankai ar kortelių bendrovės gali reikalauti sumokėti dideles metines palūkanas arba, nemokant įmokų laiku, priskaičiuoti vėlavimo mokesčius. Negana to, prie šių mokesčių gali prisidėti abonentinis (metinis ar mėnesinis) mokestis ar kiti paslėpti mokesčiai (pvz. sumokėti tam tikrą procentą viršijus nustatytą išleistų pinigų sumą). Dėl šios priežasties kreditinės kortelės naudojimas gali nelabai apsimokėti, ypač neturint daug atliekamų pinigų ar retai naudojant kortelę.

Kreditinių kortelių paslauga gali būti labai geras dalykas, tačiau naudojantis jomis neatsakingai, galite prisidaryti labai daug problemų, todėl vertėtų būti atsargiais.

Skaitykite

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |