Sekite naujienas

Prekės

Lietaus surinkimo talpos: kaip išsirinkti tinkamiausią?

Paskelbta

-

 

 

Lietaus vandens surinkimas ir kaupimas tampa vis populiaresnis tarp Lietuvos gyventojų: gyvenamojoje teritorijoje įrengtos lietaus surinkimo talpos apsaugo pastatus nuo neigiamo lietaus vandens poveikio, o taip pat sumažina vandens švaistymą ir suteikia galimybę jį dar kartą panaudoti. Pavyzdžiui, automobilio plovimui ar gėlynų laistymui.

Taigi lietaus surinkimo sistemos įdiegimas – ne tik praktiškas bei finansiškai naudingas, tačiau ir itin ekologiškas, aplinkai draugiškas sprendimas.

Šiame straipsnyje pateikiame keletą patarimų, į ką atkreipti dėmesį, renkantis lietaus surinkimo talpą savo gyvenamajai vietai.

Reikalingo lietaus vandens kiekis

Kuo daugiau lietaus vandens norite kaupti, tuo didesnės surinkimo talpos jums reiks. Apsvarstykite, kiek preliminariai sunaudosite lietaus vandens per savaitę.

Lietaus pasirodymo dažnis

Jei jūsų gyvenamojoje vietovėje dažnai lyja, lietaus surinkimo talpa turėtų būti didesnė negu vietovėse, kur lyja retai.

Pastato stogo ir teritorijos dydis

Pastato stogo dydis taip pat svarbus rodiklis, rodantis, kiek daug lietaus vandens sistema galėtų surinkti. Kuo didesnis pastato stogas, tuo daugiau lietaus vandens talpa gali surinkti.

Beje, priklausomai nuo teritorijos, lietaus surinkimo talpa gali būti įrengiama ant žemės arba po žeme. Tad jei jūsų gyvenamoji teritorija yra nedidelė, verta apsvarstyti galimybę lietaus surinkimo talpą įrengti po žeme. Taip bus paprasčiau įrengti didesnio dydžio lietaus vandens surinkimo talpą.

Taip pat lietaus surinkimo talpą galima įdiegti po pastatu arba šalia pastatos sienos.

Lietaus surinkimo talpos sudėtis

Lietaus surinkimo talpos gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, plastiko, lakštinio ar nerūdijančio plieno, stiklo pluošto ir kitų.

Verta atkreipti dėmesį, kad lietaus vanduo, talpinamas iš metalo pagamintose talpose, linkęs sukelti koroziją, tad daugelis specialistų rekomenduoja rinktis lietaus surinkimo talpas, pagamintas iš polietileno.

Į ką dar atkreipti dėmesį?

Kada nusprendžiate įsirengti lietaus surinkimo talpą, rekomenduotina pasikonsultuoti su šios srities specialistais. Gali būti, kad jie pateiks naujų įžvalgų, kurios padės lengviau apsispręsti, kokia lietaus surinkimo sistema labiausiai tinkama jūsų gyvenamojoje teritorijoje.

 

 

 

 

Skaitykite
Reklama
Reklama

Naujienos

Reklama

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos