Sekite naujienas

Prekės

Vandens filtrai: rinkitės tik švarų ir sveiką vandenį

Paskelbta

-

vandens filtrai

vandens filtraiKalbant apie vandens kokybę ir lyginant su kitomis pasaulio vietomis, Lietuva yra unikali šalis. Mūsų šalies gyventojai drąsiai geria vandenį iš čiaupo, šulinio kaimo sodyboje ir nė kiek neabejoja jo švarumu ir nauda sveikatai. Iš dalies tai teisingas požiūris. Lietuvos vanduo išties yra pakankamai geros kokybės. Tačiau su laiku daug kas keičiasi. Dėl įvairių poveikių atskirose Lietuvos vietovėse natūraliai susikaupęs vanduo gali turėti įvairių priemaišų, padidintą geležies kiekį ir kitokias problemas. Dažnai į mūsų namus iš vandens čiaupų tekantis vanduo turi nemalonų kvapą, neskaidrią spalvą, o ant buities prietaisų nuolat puikuojasi kalkių nuosėdos. Tuomet natūraliai kyla klausimas: kokie būna vandens filtrai? Ar reikalingi jie mums?

Be abejonės, prieš priimant sprendimą pirkti vandens filtrą, pirmiausia derėtų atlikti vandens tyrimus, kurie parodys, koks vandens filtras geriausiai tinka jūsų namams, darbo patalpoms ar kitokios paskirties objektams. Mes, tuo tarpu, aptarsime kokie yra paklausiausi ir dažniausiai įsigyjami vandens valymo filtrai.

Mechaniniai filtrai. Jeigu tyrimai parodė, jog kartu su vandeniu atiteka smėlio, rūdžių, molio ir kitokių priemaišų, rinkitės mechaninius vandens filtrus. Jie vandenį padaro skaidresnį ir švaresnį, be to, tai ekonomiška, nes ganėtinai efektyviai prailgina buityje naudojamų prietaisų ir santechnikos įrenginių eksploatacijos laiką. Tokie filtrai efektyviai pašalina iki 10 mikronų dydžio nešvarumų daleles. Verta žinoti, jog tokio filtravimo savikaina yra išties nedidelė, o darbo sąnaudos – minimalios. Tokie filtrai dažnai turi automatinį praplovimo grįžtančio vandens srove režimą. Plovimo režimui neprireiks jokių cheminių reagentų ir jis trunka gana trumpai. Regenaracinio plovimo dažnumą ir trukmę jums nesunkiai nustatys specialistai, į kuriuos derėtų kreiptis prieš pasirenkant vandens filtrą savo namams. Tą jie puikiai atliks remdamiesi pradinio vandens parametrais ir naudojamos filtravimo apkrovos savybėmis. Nors mechaniniai automatiniai vandens filtrai kainuos šiek tiek brangiau, tačiau jums nereikės nuolatos rūpintis dėl užteršto vandens, taupysite savo namų prietaisų veikimo kokybę ir džiaugsitės minimalia filtrų priežiūra.

Nugeležinimo filtrai. Jeigu vandenyje aptikta geležis viršija nustatytą normą, tuomet toks vanduo gali būti kenksmingas ne tik jį geriančiųjų sveikatai, bet ir įvairiems buities prietaisams. Be to, net ant gerai išskalbtų drabužių gali likti rusvų dėmių. Apie tai, jog toks vanduo yra neskaidrus ir nemalonaus skonio, net neverta priminti. Taigi, tokiu atveju kvalifikuoti specialistai, remdamiesi jūsų vandens pradiniais rodmenimis, jums parinks, kuri vandens filtravimo sistema konkrečiu atveju naudingesnė ir ekonomiškesnė: geležies oksidavimas deguonimi ar geležies oksidavimas katalizatorių pagalba.

Nukalkinimo arba minkštinimo filtrai. Norint pašalinti iš vandens kalcio ir magnio druskų perteklių, naudojami šie vandens valymo filtrai. Jeigu nenorite ant savo buities prietaisų nuolat matyti kalkių nuosėdų sluoksnio, rinkitės kasetinius arba automatinius minkštinamuosius vandens filtrus. Gera žinia ta, jog rinkoje galima įsigyti tokius nukalkinimo filtrus, kurie sumontuojami viename ar kitame buityje naudojamame prietaise. Tai ypač aktualu, jeigu, sakykim, skalbyklė įjungiama labai dažnai, t.y. kone kasdien.

Osmosiniai vandens filtrai. Šie filtrai yra naudojami tuomet, kai vandenį reikia išvalyti nuo didelio kiekio keksmingų medžiagų pertekliaus: geležies, magnio, chloro kalcio, radiaktyvių bei sunkiųjų metalų ir kt. Tad galima teigti, jog šie filtrai dažniausiai pasitelkiami aukščiausios kokybės vandens ruošimui. Tai labai aktualu ne tik buityje, bet ir farmacijos, medicinos ar maisto pramonės srityje. Atvirkštinio osmose sistemos, kaip dažnai įvardijami osmosiniai vandens filtrai, gali pašalinti nei iki 98% kenksmingų medžiagų.

Kaip jau minėjome, koks vandens filtras jums reikalingas gali nustatyti tik kruopščiai atlikti vandens tyrimai. Tačiau neabejotinai jiems visiems yra vienas bendras reikalavimas – tai turi būti išties kokybiški vandens filtrai. Todėl, rinkdamiesi jais prekiaujančią įmonę, pasidomėkite ne tik siūlomų gaminių asortimentu ir prekės ženklu, bet ir įgyvendintais projektais. Ilgametę sėkmingą darbo patirtį turinti kompanija, dirbanti su valstybės, verslo ir privačių namų ūkiais, tikrai galės pasigirti įvairios apimties vandentvarkos projektais. Šiomis dienomis beveik kiekviena įmonė turi savo internetinį puslapį, tad tokią informaciją rasti išties nesunku. Tik tokiu atveju galėsite džiaugtis švariu, skaidriu bei sveiku vandeniu ir nepriekaištingai veikiančiais vandens filtrais savo namuose ar darbo vietoje.

Skaitykite
Reklama
Reklama

Naujienos

Reklama

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos