Sekite naujienas

Renginiai

Šimtus tūkstančių žmonių subursiančios Dainų šventės dėmesio centre – aplinkai draugiškesni sprendimai: prisidėti kviečia ir renginio dalyvius

Paskelbta

-

Likus kelioms savaitėms iki svarbiausio šių metų kultūrinio renginio – šimtmečio Dainų šventės – skaičiuojama, kad jubiliejiniame renginyje susirinks 37 tūkst. dalyvių ir beveik 200 tūkst. žiūrovų. Ypatingą šių metų temą „Kad giria žaliuotų“ pasirinkę organizatoriai dalijasi, kokie sprendimai šį masinį renginį pavers išskirtinai draugiškesniu aplinkai.

Šimtmečio Dainų šventės pavadinimas įkvėptas legendinės kompozitoriaus Juozapo Gudavičiaus dainos „Kur giria žaliuoja“ ir kviečia pagalvoti, ką galime padaryti, kad giria Lietuvoje žaliuotų dar ne vieną šimtmetį.

Pasak Dainų šventės organizatoriaus Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liausos, šiemet renginiuose bus plačiai analizuojama ir atskleidžiama gyvybės tema – kalbama apie augalo, gyvūno, žmogaus, istorijos ir kultūros gyvybes.

Atsisakys 250 tūkst. plastikinių vandens buteliukų

Šventės organizatoriai kviečia į šūkį „Kad giria žaliuotų“ pažvelgti kaip į kvietimą susitelkti ir veikti, siekiant išsaugoti Lietuvos kultūrą ir gamtą. Veiksmų šio tikslo įgyvendinimui imtasi jau šį pavasarį, kai dešimtis tūkstančių Dainų šventės dalyvių vienijanti bendruomenė aktyviai dalyvavo miškasodžiuose, medelius sodino savo bendruomenių susibūrimo vietose.

Kalbėdamas apie aplinkai draugiškesnius organizacinius sprendimus S.Liausa kaip vieną iš reikšmingiausių sprendimų įvardija visišką vienkartinių buteliukų atsisakymą dalyvių maitinime. Visi šventės dalyviai bus kviečiami atsivežti gertuves, o jas nemokamu geriamu vandeniu užsipildyti padės „Vilniaus vandenys“.

„Tai išties didžiulis žingsnis, nes per visą šventinę savaitę repeticijų ir renginių metu dalyviams patiekiama apie 250 tūkst. porcijų maisto. Sunku net įsivaizduoti, kokie tai vienkartinių vandens buteliukų kiekiai“, – dalijasi šventės organizatorius.

Šventės transportui – degalai iš atsinaujinančių žaliavų

Dar vienas aplinkai draugiškesnis sprendimas – šventės organizatorių ir kūrėjų transportą degalais, gaminamais iš atsinaujinančių žaliavų, aprūpins bendrovė „Neste Lietuva“. Jie taip pat bus naudojami elektros generatoriuose pačios šventės metu.

Pasak bendrovės direktorės Julijos Matisonės, nors didelio masto renginiai yra iššūkis aplinkai dėl sugeneruojamų anglies dvideginio emisijų, atliekų kiekių, gausiai vartojamos elektros energijos ir kt., visgi būdų, mažinančių šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijas, yra. Skaičiuojama, kad vien pakeitus transporte naudojamus degalus iš naftos į dyzeliną, gaminamą iš atsinaujinančių žaliavų, „Neste MY Renewable Diesel“, ŠESD emisijų kiekis, išmetamas per visą degalų gyvavimo ciklą, sumažės apytiksliai 14 tonų CO2e.

„Džiaugiamės partneryste su Dainų švente ir galimybe tiesiogiai prisidėti prie idėjos „Kad giria žaliuotų“ įgyvendinimo. Šiuo metu, intensyviai ruošiantis renginiui, dyzelinas „Neste MY Renewable Diesel“ jau yra naudojamas organizatorių transporto priemonėse. Šventės metu šis dyzelinas bus naudojamas ir elektros generatoriams“, – pasakoja J. Matisonė.

Lankytojus kviečia atvykti viešuoju transportu

Pasak S. Liausos gausiausiais renginiais tiek pasirodymų, tiek ir lankytojų prasme, tradiciškai išliks Dainų ir Šokių dienos bei Ansamblių vakaras, bet ne mažiau įspūdžių žiūrovams paliks ir Folkloro diena, Pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas ir didžiosios dalyvių eitynės, kuriose bus galima pamatyti beveik visus šventės atlikėjus bei kūrėjus.

Organizatoriai ragina ir šventės lankytojus prisidėti prie draugiškų aplinkai iniciatyvų, renginio metu šiukšles tinkamai rūšiuoti ir išmesti atitinkamai pažymėtose dėžėse, o vykstant į renginį rinktis Vilniaus viešąjį transportą, kurio tvarkaraščiai šimtmečio šventės metu bus pakeisti ir prailginti.

Paminėti jau šimtmetį telkiančias tradicijas Dainų šventė pakvies birželio 29 – liepos 6 dienomis.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos4 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |