Sekite naujienas

Renginiai

Svarbu žinoti planuojantiems aplankyti šviesų festivalius: reklamose to nepamatysite

Paskelbta

-

Šiemet itin populiaria pramoga įvairiose Lietuvos vietose tapę šviesų festivaliai gražiomis nuotraukomis ir įtaigiais vaizdo klipais kviečia šimtus tūkstančių smalsuolių trumpam iškeisti žiemos tamsą į magišką ir spalvingą pasakų pasaulį. Tačiau kaip pasirinkti teisingai ir, susižavėjus patrauklia reklama, nenusivilti? Tokių renginių organizatoriai atskleidė, kaip pažinti tikrai kokybiškas patirtis bei tinkamai joms pasiruošti.

Įvertinkite trukmę

„Visų pirma, svarbu suprasti, ko norite, kokios pramogos ieškote. Nors vadinami taip pat, Lietuvoje vykstantys festivaliai – labai skirtingi. Dalis jų – skirti trumpam apsilankymui, greitai patirčiai, tiesiog malonus pasivaikščiojimas gražioje aplinkoje. Kiti – didesni ir siūlo įvairesnes pramogas, juose galima kokybiškai praleisti pusdienį.

Iš anksto pasidomėti svarbu, kad išvengtumėte situacijos, kai atvyksite vos trumpam, neturėdami daug laiko, o apžiūrėti bei išbandyti norėsis viską, tad teks labai skubėti ar išvažiuoti pasidžiaugus vos nedidele šventės dalimi. Ir priešingai – nusiteikus ilgai pramogai, gali tekti labai nusivilti, jei ji baigsis jau po valandos“, – teigia didžiausią Baltijos šalyse žiemos festivalį „Kalėdų kosminė stotis“ šiemet surengusios Pakruojo dvaro komandos atstovai.

Dviejų tipų festivaliai


Žiemos šviesų festivaliai Pakruojo dvare rengiami jau 6-erius metus, iš čia po visą šalį ilgainiui pasklido tokių renginių tradicija. Pasak dvaro komandos, šiuo metu Lietuvoje vyksta dviejų tipų festivaliai: šviesų ir patirčių.

„Per keletą metų atsidžiaugę įspūdingomis šviesų skulptūromis, šiemet renginį išplėtėme: sujungėme profesionalų teatrą, šou elementus, žinomų režisierių kurtą šviesų bei muzikos choreografiją ir gražiausius Kalėdų aspektus: puošmenas, jaukumą, stebuklus ir vaišes.

Todėl šių metų šventę mums jau sunku yra vadinti šviesų festivaliu: nors dvaro teritorijoje sukūrėme net du šviesų parkus – kosmoso ir vandenynų pasaulio – visgi jie yra tik dalis įvairialypės festivalio patirties“, – teigia „Kalėdų kosminės stoties“ organizatoriai.

Svarbiausia – lankytojų atsiliepimai

Pasak Pakruojo dvaro komandos, efektyviausias būdas pasirinkti festivalį – jame jau buvusių žmonių vertinimai bei nuomonės.

„Rinkdamiesi visada stenkitės atsižvelgti į tikrus atsiliepimus – festivalį jau aplankiusių draugų, pažįstamų ar internete savo patirtimis pasidalinusių žmonių. Tokie renginiai visų pirma yra apie emocijas ir patirtis – būtent jas tiksliausiai atskleidžia festivalyje jau buvę žmonės, tad tai – lengviausias kelias apsispręsti, ar verta aplankyti renginį“, – teigia „Kalėdų kosminės stoties“ organizatoriai.

Praktiniai aspektai


Itin daug lankytojų į festivalius keliauja su vaikais, todėl svarbūs – ir labai žemiški apsilankymo aspektai.

„Įvertinkite, ar renginyje turėsite galimybę pavalgyti išalkę, taip pat – sušilti viduje, jei ilgainiui pasidarys vėsu. Jei tokių galimybių nėra, būtinai pasiimkite tinkamą aprangą, papildomus batus, kojines, pirštines – nemažai festivalių vyksta lauke ir neturi sausų bei šiltų patalpų, tad tinkamai nepasiruošus smagi pramoga ilgainiui gali virsti nemaloniais prisiminimais“, – teigia Pakruojo dvaro komanda.

Didžiausios autentiškos dvaro sodybos Lietuvoje teritorijoje iki šiol yra daugiau nei 40 pastatų, juose veikia daugybė amatininkų dirbtuvių, įvairios istorinės ekspozicijos, viešbučiai, kavinės ir restoranai, o šią žiemą įkurtas ir Kalėdų miestelis – Šiaurinės žvaigždės paštas, Kalėdų Senelio svetainė, nykštukų dovanų dirbtuvės bei šventinė mugė.

Išskirtinumas – Kalėdų atmosfera

Dar vienas svarbus argumentas aplankyti vieną ar kitą festivalį – galimybė jame pajusti ir atšvęsti Kalėdas.

„Mes, žinoma, kviečiame tai daryti pas mus, nes sukūrėme tikrą šventinę pasaką, nukelsiančią į gražiausius vaikystės prisiminimus, pripildytą spindesio, profesionalių aktorių pasirodymų, lazerių, šviesų ir muzikos šou bei susitikimų su pačiu Kalėdų Seneliu.

Tačiau kalėdinių patirčių yra ir kituose festivaliuose, o šventinis laikotarpis ir moksleivių atostogos – ilgos, tad laiko pakaks ir jiems. Kalėdų šventės šviesų festivaliuose ieškoti siūlome todėl, kad tai – viena iš geriausių vietų pajusti tikrą magiją, pabūti pasakoje, o šventės juk ir yra būtent apie tai – apie stebuklus“, – sako Pakruojo dvaro komanda.

Įprastai penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais veikiantis festivalis „Kalėdų kosminė stotis“ gruodžio 22–sausio 1 d. svečių lauks kasdien.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |