Sekite naujienas

Startuoliai

Aštuoniolikmetė moksleivė Gabija Urnaitė hobį siūti pavertė verslu

Paskelbta

-

Aštuoniolikmetė Gabija Urnaitė džiaugiasi hobį siūti pavertusi verslu – dvyliktokė „accelerator_x“ programos metu įgijo verslo vystymo patirties ir įkūrė jaunąją bendrovę „JEDIG“. Moksleivė kuria ir prekiauja rankų darbo aksesuarais ir jau spėjo parengti savo drabužių kolekciją, kurią šiemet pristatė Jūros šventės metu.

Klaipėdos Technologijų mokymo centro moksleivė Gabija dalyvavo „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojamoje praktinio verslumo ugdymo programoje „accelerator_x“ ir džiaugiasi jos metu ne tik įgijusi verslo vystymo patirties, bet ir pralėtusi savo pažinčių ratą. Šiemet šioje „accelerator_x“ programoje sudalyvavo per 3000 moksleivių iš daugiau nei 100 Lietuvos mokyklų – programos įgyvendinimą visos Lietuvos mastu inicijavo verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“.

Reklama:

Gabija pasidalino savo sėkmės istorija, patirtimis ir patarimais, kaip verslą galima pradėti dar mokyklos suole.

Kaip prasidėjo tavo verslo kelias?

Verslas gimė iš mano aistros siūti. Nuo seno perdarinėju savo drabužius, o pasenusius atnaujinu – tai tvaru ir tuo pačiu įdomu senam daiktui suteikti naują gyvenimą. Šis pomėgis mane atvedė į siuvimo profesines studijas. Čia įgijusi daugiau praktikos, nusprendžiau sukurti savo verslą. Pradėjau nuo daugkartinių maišelių siuvimo, nes pati juos kasdien nešioju.

Kaip pasiryžai pradėti verslą? Kas paskatino?

Labiausiai įkvėpė vidinis noras dalintis savo kūrybą, norėjau pardavinėti savo gaminius. Vėliau, mokykloje, sulaukiau ekonomikos ir verslumo būrelio mokytojos pasiūlymo kurti verslą – nieko nelaukusi pasainaudojau galimybe. Kai išdrįsau pradėti, pajaučiau tėvų, draugų palaikymą, mane skatino nesustoti mokyklos mokytojai, mokyklos bendruomenė, net kiti žmonės iš aplinkos. Atrodo, kad vystydama verslą ėmiau traukti gerus žmones, norinčius man padėti.

Gabija, papasakok plačiau apie savo verslą.

„JEDIG“ verslas – tai drabudžių ir daiktų, kuriuos būtų galima panaudoti antrą kartą, kūrimas. Daiktus siuvu pati, papuošiu ir išmarginu. Pavyzdžiui, kiekvienas maišelis unikalus tiek piešiniu, tiek pasiuvimo būdu. Su komanda pritaikome siuvimą pagal kiekvieno žmogaus norus – dydį, spalvas, medžiagas ir t.t.

Kita veikla – tai drabužių perdirbimas. Surenkame iš žmonių senus drabužius, kuriuos, greičiausiai, jie išmestų į tekstilės ar mišrių atliekų konteinerį. Surinktus drabužius atnaujiname ir parduodame. Be to, mes taip pat galime padėti ir tiems žmonėms, kurie norėtų atsinaujinti savo turimus drabužius.

Trečia veikla – dirbtuvių tipo mokymų organizavimas. Įvairaus amžiaus žmonės mokome, kaip atnaujinti savo drabužius. Sulaukiame išties daug gerų atsiliepimų.

Be to, užsiimame ir neatlygintina veikla – neseniai patys dalinomės patirtimi ir idėjomis su kitais mokiniais, kaip reikėtų pradėti savo verslą. Gavę daug paramos norime ir mes padėti kitiems.

Kaip susibūrė „JEDIG“ komanda?

Pačioje pradžioje, prieš metus, mūsų komanda buvo nemaža – net 8 žmonės, bet ilgainiui jie paliko komandą. Daugelis tikėjosi greito rezultato, nesuprato, jog kuriant verslą reikia idėti tikrai daug  pastangų ir energijos. Vienu metu buvau likusi viena ir nežinojau, kaip reikės suburti naują komandą. Tuomet pasiūliau prisijungti savo geriausiam draugui, išmanančiam reklamą ir mokančiam filmuoti. Pora mėnesių dirbome dviese, vėliau prisijungė ir padeda dar viena bendramintė draugė, kuri taip pat tapo mūsų kolekcijų modeliu.

Kodėl verta naudotis pagalbos priemonėmis, kaip „accelerator_x?

Kuomet pirmą kartą dalyvavau šioje programoje, jaučiausi visiškai „žalia“, tačiau pagavo smalsumas, dalyvau vėl ir ėmiau suprasti, kaip kuriamas ir vystomas verslas. Be to, vieno iš renginių metu sutikome „Choose Klaipėda“ vadovus, kurie pasiūlė mano kūrinius pristatyti Klaipėdos Jūros šventėje. Tai buvo geriausias dalykas, kokio galėjau tikėtis. Programa – ne tik geras būdas išmėginti jėgas kuriant verslą, bet ir plėsti pažinčių ratą, įgyti gyvenimiškos patirties.

Kuo padėjo „accelerator_x” programa, ką jos metu išmokot? 

Supratome, koks svarbus yra marketingas ir iš kitų programoje dalyvaujančių bendrovių gavome patarimų, kaip galėtume reklamuotis. Taip pat išsigryninome mūsų verslo geriausias savybes, kokių minusų turime, išmokome bendrauti su žmonėmis ir oficialiai pristatyti savo verslą bei sužinojome, kur mūsų komandai dar reikėtų patobulėti.

Kokios savybės reikalingos siekiant pradėti verslą? O kokias savybes įgijos pradėjus verslą?

Ryžtingumas ir užsidegimas nepasiduoti, kad ir kaip sunku bebūtų.

O pradėjusi kurti verslą, išmokau visur suspėti ir daryti kelis darbus vienu. Taip pat išmokau pastovėti už save ir už savo nuomonę.

Ką patartumėte kitiems, norintiems pradėti verslą dar mokykloje? 

Patariu laikytis savo pozicijos ir vizijos, eiti pirmyn net per didžiausius sunkumus kad ir ką kiti besakytų. Svarbu būti užtikrintam, nes jei toks esi – tikrai pavyks.

Apie „accelerator_x“ programą 

„Accelerator_x“ – tai „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojama programa, suteikianti 9-12 klasių mokiniams realią verslo kūrimo patirtį dar mokyklos suole. Ši programa nėra verslo simuliacija – tai realaus verslo kūrimo patirtis, kurios metu moksleiviai praktiškai susipažįsta su visais verslo vystymo etapais, įkuria mokomąsias bendroves ir patys priimti svarbiausius verslo sprendimus. Šių metų pavasarį „Versli Lietuva“ inicijavo šios programos plėtrą ir šiemet joje sudalyvavo beveik 3200 moksleivių, įkūrusių per 800 mokomųjų bendrovių. Daugiau informacijos čia: https://bit.ly/325f21H

Naujienos

Verslo Vikingai

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |