Sekite naujienas

Startuoliai

„Bigbank“ finansavo naujo modelio būstų nuomos projektą Vilniuje „Youston“

Paskelbta

-

Bankas „Bigbank“ finansavo Vilniaus Naujamiesčio rajone kuriamą būstų nuomos projektą „Youston“. Jį plėtojančiam nekilnojamojo turto projektų vystytojui „Baltic Asset Management“, bankas suteikė 13,3 mln. eurų finansavimą.

Projektas su 254 būstais nuomai bei 1200 kv. m ploto bendradarbystės (angl. co-working) erdve pradėtas įgyvendinti dar praėjusiais metais šalia sostinės centro esančiame Naujamiesčio rajone, Smolensko g.

Pasak bendrovės „Baltic Asset Management“ generalinio direktoriaus Ugniaus Latvio, pristačius projektą Vilniaus NT rinkai, šių metų pirmąjį ketvirtį, centrinėje Vilniaus dalyje buvo fiksuojamas didelis tradicinių būstų nuomos trūkumas, tad pastarasis projektas rinkoje atsirado pačiu laiku.

„Pasiūlytas būstų nuomos verslo modelis buvo itin palankiai priimtas rinkoje. Po pirmų dviejų projekto vystymo etapų visi būstai buvo išnuomoti per kelias savaites. Panašus tempas išlaikomas ir trečiajame etape, nors šiandieninė būsto nuomos pasiūla Vilniuje smarkiai išaugo. Būstas arti centro savo lokacija yra patrauklus tiek jauniems specialistams iš užsienio, tiek jaunoms šeimoms, tiek studentams“, – sako projektą plėtojančios bendrovės vadovas U. Latvys.

„Youston“ projekte gyventojams taip pat sukurtos ir bendros žaidimų, laisvalaikio ir pramogų erdvės: nuo poilsio, kino salės ir pirties. Nuomininkams skirta ir daiktų dalijimosi vieta projekte. Pastaroji buvo integruota atsižvelgiant į vis labiau pasaulyje populiarėjančią tvarumo tendenciją – daiktų dalijimosi ekonomiką (angl. sharing economy).

„Youston“ nuomininkai gali rinktis įprastus būstus, studijas arba loftus, kurių dydžiai siekia nuo 13 kv. m iki 71 kv. m ploto. Tuo tarpu pirmajame „Youston“ projekto aukšte kuriama 1200 kv. m bendradarbystės erdvė.
Anot Deivido Žuko, „Bigbank“ verslo paskolų skyriaus vadovo, bankui nekilo abejonių dėl projekto sėkmės įvertinus tris pagrindinius kriterijus.

„Projekto vystytojas yra mūsų esamas klientas, todėl ankstesnė sėkmingo bendradarbiavimo patirtis leido lanksčiau žiūrėti į projektą nuo pat pradžių. Be to, įmonė pasižymi geru rinkos išmanymu ir turi gerus modeliavimo įgūdžius: prognozės vos su minimalia paklaida skiriasi nuo realių skaičių“, – sako banko atstovas.

Prieš suteikdamas paskolą „Youston“ vystytojui, „Bigbank“ vertino ir įmonės patirtį dirbant su panašiais projektais.

„Žinojome, kad toks projektas vystytojui nėra pirmas, todėl buvo galima remtis turimais duomenimis. Stabilumo suteikė ir žinojimas, kad projektą vystantys žmonės yra savo srities profesionalai ir pakankamai stambūs rinkos žaidėjai, kurie turi patirties ir žinių, kaip administruoti ir auginti tokį verslą“, – tęsia D. Žukas.

Trečioji aplinkybė, lėmusi banko ir „Youston“ partnerystę – saugi finansavimo struktūra ir paklausus verslo modelis.

„Projekto finansavimą pavyko tinkamai struktūrizuoti, kad sąlygos atitiktų kliento lūkesčius ir tuo pačiu būtų priimtinos bankui. Taip pat analizuojant rinką matėme, kad rinkoje nuomojamų būstų labai trūksta, ypač tokių, kurie būtų pilnai ir naujai įrengti, šalia miesto centro, su gera infrastruktūra, automobilių parkingu. Numatėme, kad vystomo projekto verslo modelis bus paklausus. Šiuo metu tą patvirtina ir skaičiai – įrengtų ir nuomojamų būstų užimtumas siekia virš 90 proc.“, – sako D. Žukas.

„Youston“ projektas apima tris etapus. Pirmasis projekto etapas su 154 būstais buvo baigtas šių metų I ketv., antrasis su 100 būstų – šių metų III ketv. Trečiajame vystomo projekto etape buvo kreiptasi į banką „Bigbank“, kuris suteikė 13 mln. eurų visam projektui ir jo plėtrai finansuoti. Prieš tai bankas tam pačiam vystytojui suteikė 12 mln. eurų vertės finansavimą kitam bendro gyvenimo (angl. co-living) projektui „Chapters”. Bendras kliento portfelis išaugo iki daugiau nei 25 mln. eurų.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |