Sekite naujienas

Startuoliai

Crossboundary gauna 25 mln. USD už mini saulės energijos tinklus Afrikoje

Paskelbta

-

Kenijoje įsikūręs Crossboundary Energy Access (CBEA), mini tinklo infrastruktūros fondas, iš ARCH Emerging Markets Partners Limited, Bank of America ir Microsoft Climate Innovation Fund surinko 25 mln. USD, kad paremtų atsinaujinančios energijos projektus visame žemyne.

Šiame etape ARCH investavo 10 milijonų dolerių į akcinį kapitalą, nes Microsoft ir Bank of America skyrė 15 milijonų dolerių tarpinį finansavimą – skolą, kurią galima paversti akcija.

CBEA, investicijų grupės Crossboundary dukterinė įmonė, pareiškime teigė, kad naujasis finansavimas atlaisvins papildomus 25 mln. USD pirminės skolos ir padės užtikrinti kapitalą iki 50 mln. USD, kuris taip pat bus naudojamas trumpalaikiam finansavimui. saulės energija varomi mini tinklai.

Fondas, įkurtas 2019 m., iš pradžių remiant Rockefeller Foundation, Ceniarth, DOEN Foundation, Shell Foundation ir UK Aid, planuoja per ateinančius dvejus metus į saulės energijos projektus investuoti 150 mln.

Būdama finansuotoja, komercinė savininkė ir mini tinklų operatorė, CBEA padėjo namų ūkiams ir įmonėms gauti švarios energijos keliose Afrikos šalyse.

„CrossBoundary Energy Access“, vykdantysis direktorius Humphrey Wireko, sakė: „Tai yra esminis CrossBoundary Energy Access žingsnis siekiant atlaisvinti privatų ir viešąjį kapitalą, reikalingą mini tinklo sektoriui išplėsti. Tikimės sutelkti šias investicijas, kad įgyvendintume mūsų rengiamus projektus ir suteiktume energijos Afrikos namams ir įmonėms per šiuos paskirstytus atsinaujinančius išteklius.

CBEA bendradarbiavo su daugybe saulės energijos kompanijų Nigerijoje, Kenijoje, Ganoje ir Ruandoje, įskaitant Topec, SolarAfrica, PowerGen, Centennial, solarcentury ir soventix, kad įdiegtų kelis mini saulės tinklus.

Afrikoje į pietus nuo Sacharos gyvena 75 % pasaulio gyventojų, kurie neturi prieigos prie elektros. Tokios šalys kaip Pietų Sudanas, Burundis, Čadas, Malavis, Burkina Fasas, Madagaskaras ir Tanzanija yra vienos iš mažiausiai elektrifikuotų šalių pasaulyje ir galėtų gauti naudos iš švarios saulės arba vėjo energijos.

Pasaulio banko teigimu, mažieji tinklai gali iki šio dešimtmečio pabaigos aprūpinti pusę milijardo žmonių švaria energija (įskaitant tuos, kurie naudoja perkrautus tinklus), laikantis tinkamos politikos. Mini tinklai taip pat suteikia švaresnių ir pigesnių energijos alternatyvų.

Komentuodamas apie sandorį, ARCH Emerging Markets Partners Limited Afrikos atsinaujinančios energijos fondo (ARCH ARRF) generalinis direktorius Williamas Barry sakė: „Manome, kad paskirstyti atsinaujinantys energijos šaltiniai, įskaitant mini tinklus, yra svarbi Afrikos energetikos ateities sudedamoji dalis. ir CrossBoundary Energy Access sukūrė apgalvotą, mišrų požiūrį į iššūkį atlaisvinti kapitalą sektoriuje. ARCH ARPF siekiame bendradarbiauti su stipriomis valdymo komandomis ir investuoti į keičiamo dydžio verslo modelius, siūlančius patrauklių alternatyvų savo klientams. Džiaugiamės galėdami juos paremti.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |