Sekite naujienas

Startuoliai

Ekspertus iš priežiūros institucijų suvienijusi AMLYZE pritraukė 1 mln. eurų investiciją plėtrai

Paskelbta

-

Lietuvos RegTech startuolis AMLYZE, kuriantis FinTech, neobankams ir kriptovaliutų įmonėms skirtus pinigų plovimo prevencijos sprendimus, sėkmingai užbaigė 1 mln. eurų vertės itin ankstyvos stadijos (angl. pre-seed) investicijų pritraukimo etapą.

Pagrindiniu investuotoju bendrovei pritraukiant pirmąją savo investiciją tapo viena pirmaujančių rizikos kapitalo bendrovių Baltijos šalyse „Practica Capital“, prie kurios prisijungė Baltijos šalių startuolių akceleratoriaus „Firstpick“ fondas.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Pritrauktas lėšas AMLYZE panaudos savo sukurtos sistemos tobulinimui, bendrovės tarptautinei plėtrai ir naujų paslaugų kūrimui.

Šiuo metu AMLYZE klientai koncentruojasi Baltijos šalyse ir Jungtinėje Karalystėje, tačiau visame pasaulyje jaučiama didelė mokėjimo operacijų stebėsenos, klientų rizikos vertinimo ir vidinių tyrimų sprendimų paklausa.

Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo prevencijos biuro duomenimis, pasaulinis finansinių nusikaltimų mastas sudaro nuo 2 % iki 5 % metinio pasaulio BVP (t. y. siekia nuo 715 mlrd. iki 1,87 trln. eurų) ir reikalauja inovatyvių kovos su pinigų plovimu sprendimų. Nuolatinės pinigų plovimo, terorizmo finansavimo rizikos, kibernetinio saugumo iššūkiai ir geopolitinė įtampa dar labiau išryškino kovos su finansiniais nusikaltimais ir atitikties tarptautinių sankcijų reikalavimams svarbą pasaulyje.

„Mūsų misija – padėti užtikrinti veiksmingą kovą su finansiniais nusikaltimais. Tam subūrėme itin patyrusių IT ir finansinių nusikaltimų prevencijos ekspertų komandą, kurios nariai patirtį sukaupė finansų sektoriaus priežiūros, teisėsaugos ir finansų institucijose. Puikiai žinome šį sektorių iš vidaus, todėl galime pasiūlyti veiksmingus kovos su pinigų plovimu sprendimus“, – sako Gabrielius Bilkštys, AMLYZE generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų.

Baltijos šalių startuolių ekosistemoje aktyviai investuojanti „Practica Capital“ tiki AMLYZE pasirinkta veiklos strategija ir reiškia jai stiprų palaikymą.

Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvos FinTech ekosistema sparčiai augo, buvo sukaupta daug žinių ir patirties, tad nenuostabu, kad būtent čia buvo įkurta tokia įmonė kaip AMLYZE. Subūrusi išskirtinę komandą ir turėdama labai aiškią misiją, AMLYZE turi tvirtą pagrindą ir didelį potencialą nustatyti naujus rinkos standartus dideliame ir toliau sparčiai augančiame finansinių nusikaltimų prevencijos sektoriuje“, – komentuoja Donatas Keras, „Practica Capital“ partneris ir vienas įkūrėjų.

Šiame investicijų etape dalyvavo ir Lietuvos startuolių akceleratorius „Firstpick“, kuris su AMLYZE bendradarbiauja jau nuo praėjusių metų.

„Didėjanti kovos su finansiniais nusikaltimais sprendimų, kokius ir kuria AMLYZE, paklausa tikrai nestebina, nes griežtėja reguliuotojų požiūris, kyla iššūkių ir visos FinTech industrijos augimui. Didžiuojamės, kad galime padėti AMLYZE įgyvendinti kovos su finansiniais nusikaltimais misiją“, – sako Marijus Andrijauskas, „Firstpick“ partneris.

Apie AMLYZE

AMLYZE yra programinės įrangos kaip paslaugos (angl. Software as a service, SaaS) teikėja, siūlanti kompleksinius kovos su finansiniais nusikaltimais produktus. Tarp siūlomų sprendimų – realaus laiko ir retrospektyvinė finansinių operacijų stebėsena, klientų rizikos vertinimas ir vidinių tyrimų analizė. Bendrovė teikia pažangiausius technologinius sprendimus, kurie supaprastina ir leidžia efektyviau užtikrinti pinigų plovimo ir terorizmo prevencijos procesus.

Įmonė vienija specialistus, sukaupusius didelę patirtį kovos su pinigų plovimu, finansinio sukčiavimo prevencijos ir finansų rinkos priežiūros srityse. Tarp komandos narių yra Jekaterina Govina, buvusi Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnybos direktorė, Mindaugas Petrauskas, buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas, ir Eglė Kontautaitė, buvusi Lietuvos banko Pinigų plovimo prevencijos skyriaus vadovė.

Už savo pasiekimus AMLYZE šiemet vykusiuose Lietuvos FinTech rinkos apdovanojimuose gavo „Metų įgalintojo“ apdovanojimą. Be to, pasaulinė mokėjimo sistemų operatorius „MasterCard“ pasirinko AMLYZE vieninteliu Lietuvos startuolių ekosistemos atstovu dalyvauti prestižinėje „LightHouse FINITIV“ programoje kartu su 15 kitų FinTech startuolių iš Norvegijos, Danijos ir Estijos.

Apie Practica Capital:

„Practica Capital“ yra ankstyvojo etapo rizikos kapitalo investicijų įmonė. Pastaruosius 10 metų įmonė investuoja į perspektyvius Baltijos šalių technologijų startuolius. „Practica Capital“ dalyvauja ankstyvos stadijos (angl. seed), atsirinktuose itin ankstyvos stadijos (angl. pre-seed) ir A serijos investicijų pritraukimo etapuose ir aktyviai prisideda prie verslų kūrimo.

„Practica Capital“ šiuo metu turi keturis investicijų fondus, kurių valdomas turtas viršija 80 mln. eurų. Įmonė jau yra investavusi į daugiau kaip 50 įmonių, įskaitant tokias žinomas bendroves kaip „PVcase“, „TransferGo“, „Interactio“, „Eneba“, „Ovoko“, „Trafi“, „CGtrader“ ir kitas.

Apie „Firstpick“:

„Firstpick“ yra ankstyvos stadijos rizikos kapitalo ir akceleravimo fondas, investuojantis į Baltijos šalių technologijų startuolius. Komandos nariai yra sukaupę didelę patirtį, dirbdami su 50 pradedančiųjų startuolių jų veiklos pradžioje. Suformuotas 20 mln. eurų fondas dirba su startuoliais nuo akceleravimo iki koinvestavimo su seed stadijos fondais. Vien šiemet fondas jau investavo į 15 startuolių.

„Firstpick“ padeda startuolių kūrėjams siūlo investicijas ir žinias, dalyvauja jų itin ankstyvos ir ankstyvos stadijos akceleravimo programose. Dažniausiai pirminė investicija siekia 50-200 tūkst. eurų. Fondas veiklą pradedantiems startuoliams taip pat teikia finansavimą nepretenduodamas į kapitalo dalį.

Naujienos

Verslas21 val prieš

„Planas Chuliganas” tapo „Ignitis” klientų aptarnavimo partneriais

Laimėjęs viešą pirkimą teikti klientų aptarnavimo paslaugas, kontaktų centras „Planas Chuliganas” oficialiai tapo sumanių energetikos sprendimų bendrovės „Ignitis” klientų aptarnavimo...

Verslas22 val prieš

„Vienaragis vienaragyje”: „Saily” kūrėjų patarimai

Vykintas Maknickas,„Nord Security” produktų strategijos vadovas, dalinasi svarbiausiais patarimais, padėsiančiais kuriant naują produktą. 1. Sekti rinkos tendencijas „Nord Security” mes...

Verslas1 d. prieš

Priimtas Poveikio klimatui neutralizavo pramonės aktas: atvers naujas galimybės Lietuvos žaliosioms technologijoms

Šių metų balandžio 25 d. Europos Parlamentas priėmė Poveikio klimatui neutralizavimo pramonės aktą (angl. Net-Zero Industry Act – NZIA). Tikimasi,...

Startuoliai2 d. prieš

Startuoliai Lietuvoje: daugiausiai mokesčių sumokėjo „Nord Security“, didžiausias algas moka „Game Insight“, daugiausiai darbuotojų įdarbina „Vinted“

Pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje veikiantys startuoliai sumokėjo 91,5 mln. eurų mokesčių – 8 proc. daugiau nei prieš metus, tačiau...

Verslas2 d. prieš

Remigijus Pečiulis. Verslas internete – kaip sukurtą produktą apsaugoti nuo kopijavimo?

Šiais laikais, kai elektroninė prekyba vis labiau populiarėja, kone automatiškai daugėja ir produktų kopijavimo atvejų. Ypatingai tų, kurie yra gerai...

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |