Sekite naujienas

Startuoliai

„HeavyFinance“ pritraukė 3 mln. Eur rizikos kapitalo investiciją

Paskelbta

-

Finansinių technologijų startuolis „HeavyFinance“ gavo 3 mln. Eur investiciją. Į bendrovę šiame investicijų etape investavo rizikos kapitalo fondų valdytoja „Practica Capital“.

Sujungdama investuotojus su ūkininkais, „HeavyFinance“ siekia iki 2050 m. iš atmosferos pašalinti 1 gigatoną anglies dioksido.

Kapitalą kreips į tvarius ūkius

Didelė dalis pritrauktų investicijų bus skirta naujo bendrovės produkto – Žaliųjų paskolų – plėtrai. Bendrovė vasario mėnesį investuotojams pristatė galimybę uždirbti teikiant beprocentes paskolas ūkininkams mainais į dalį CO2 sertifikatų. Investavę į šias paskolas gauna ne įprastas palūkanas, o dalinasi iš CO2 sertifikatų pardavimo gaunamą grąžą kartu su paskolas imančiais ūkininkais.

Per Lietuvos banko reguliuojamą sutelktinio finansavimo platformą investuotojai ūkininkams nuo 2020 m. paskolino daugiau nei 33 mln. Eur ir gavo per 3.5 mln. Eur grąžos. Į Žaliąsias paskolas per pirmąjį mėnesį investuota 250.000 Eur.

„Šią savaitę pristatyta Jungtinių Tautų Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos ataskaita detaliai parodo, kad turime didinti išorinio finansavimo prieinamumą prie tvarių sprendimų pereinantiems verslams. Susiformavusios CO2 sertifikatų rinkos dėka pristatėme dviženklę grąžą investuotojams generuojantį produktą, kuris ūkininkams padeda pereiti prie tvariosios žemdirbystės ir taip sugerti kituose sektoriuose išskiriamą anglies dvideginį. Su juo šiais metais sparčiai plėsimės Lenkijoje ir Lietuvoje, produktą pristatysime kitose veiklos rinkose“, – komentuoja Laimonas Noreika, bendrovės direktorius.

Be to, 33 darbuotojus turinti bendrovė šių metų pabaigoje planuoja pradėti platformoje skelbti paskolas iš dar vienos Europos valstybės. Iki metų pabaigos tarptautinę komandą planuojama išauginti iki 45 darbuotojų.

Tinkamas laikas ir komanda

Arvydas Bložė, į startuolį investavusios rizikos kapitalo fondų valdytojos „Practica Capital“ partneris, atkreipia dėmesį, kad instituciniai investuotojai ir įvairių sektorių verslai yra vis labiau spaudžiami, ir vis labiau patys domisi, kaip savo investicijomis ne tik didinti grąžą, bet ir teigiamą įtaką planetai.

„Kapitalo rinkose sparčiai auga apetitas žaliosioms investicijoms, todėl anksti į CO2 sertifikatų rinką žengusioje „HeavyFinance“ matome eksponentinio augimo potencialą. 2022 m. išaugusio neapibrėžtumo aplinkoje bendrovė pademonstravo griežtą finansinę drausmę kartu toliau išlaikydama tvarią plėtrą. Taigi, investavome matydami tinkamą laiką tvariai finansų inovacijai ir stiprią „HeavyFinance“ vadovų komandą,“ – komentuoja Arvydas Bložė.

„Practica Capital“ praėjusių metų pabaigoje skelbė apie naujo 70 mln. Eur rizikos kapitalo fondo steigimą. Tai yra viena pirmųjų šio fondo investicijų.

Laimono Noreikos, Dariaus Versecko ir Andriaus Liukaičio įkurta „HeavyFinance“ jau yra pritraukusi daugiau nei 4,2 mln. Eur investicijų. Ankstesniuose etapuose į bendrovę investavo rizikos kapitalo fondų valdytojai „BlackPearls“, „bValue“, „Startup Wise Guys“ ir verslo angelai.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |