Sekite naujienas

Startuoliai

„Inion Software” fiksavo ženklų pirmojo 2024 m. pusmečio augimą

Paskelbta

-

Lietuvos startuolis, inovatyvių atsinaujinančios energetikos stebėjimo sprendimų įmonė „Inion Software”, kuriai 2023 metai tapo sėkmingiausiais per visą bendrovės gyvavimo laikotarpį, ir toliau fiksuoja stabilų bei pastebimą augimą. Įmonės įgyvendinamų projektų skaičius Europos Sąjungos šalyse, siūlant dirbtiniu intelektu paremtus stebėjimo ir valdymo sprendimus saulės bei vėjo elektrinėms ir išmaniosioms baterijoms-kaupikliams, pirmąjį šių metų pusmetį gerokai viršijo praėjusių metų rodiklius bei išaugo dešimtimis.

Įmonė skaičiuoja, kad 2023-aisiais per pirmąjį metų pusmetį turėjo 80 su saulės elektrinėms susijusių projektų, kuriems pritaikyti inovatyvūs stebėjimo ir valdymo sprendimai, kai šių metų pirmąją pusę – kiek daugiau nei 100.

Su vėjo elektrinėms susijusių projektų 2023 metais įmonė neturėjo nė vieno, kai šiemet jau turi pasirašiusi 5 sutartis tokiems projektams.

Labai pastebimai augo ir projektų baterijoms-kaupikliams skaičius, kuriems pritaikytas „Inion Software” dirbtiniu intelektu grįstas stebėjimo ir valdymo sprendimas. Pernai įmonė tokių turėjo penkis, kai šiemet per pirmąjį pusmetį – kiek daugiau nei 20.

Be Lietuvos, „Inion Software” projektus įgyvendina ir tokiose šalyse kaip Ispanija, Italija, Švedija.

Kaip pastebi „Inion Software” vadovas, Dr. Šarūnas Stanaitis, nors kai kuriose vietovėse, pavyzdžiui Lietuvoje, ties saulės elektrinėmis jaučiamas įsisotinimas, atsinaujinančios energetikos suklestėjimui perspektyvų Europos šalyse vis tiek išlieka be galo daug.

„Žvelgiant į ateitį, saulės elektrinių projektai ir toliau turėtų gyvuoti, kadangi reguliariai statomi nauji pastatai, kuriems bus svarbi atsinaujinant energetika. Remiantis dabartinėmis tendencijomis, ties vidutinio segmento saulės elektrinių suklestėjimu nemažai perspektyvos gali būti tokiose šalyse kaip Ispanijoje bei Italijoje. Lietuvoje, tuo tarpu, kur jaučiamas šioks toks saulės elektrinių įsisotinimas, kitais metais turėtų pasileisti nemažai projektų susijusių su vėjo elektrinėmis ir statysis daug vėjo elektrinių parkų.

Na, o kalbant apie išmaniąsias baterijas-kaupiklius, tai daug kur yra nauja tema. Daugumoje Europos šalių vyksta tik pirmi žingsniai juos jungiant ir naudojant. Tad galima numanyti, kad elektros energijai skirtų baterijų-kaupiklių poreikis kitąmet turėtų išlikti didelis beveik visur”, – tendencijas apžvelgia Š. Stanaitis.

Jis taip pat priduria, kad reguliariai vykstantys pokyčiai elektros rinkoje gali stipriai paveikti tiek namų ūkio finansus, tiek verslo išlaidas. Todėl natūralu, kad vis daugėja ne tik norinčiųjų patiems pasigaminti elektros energiją, bet ir ją išnaudoti maksimaliai.

„Būtent todėl ir didėja projektų skaičius ties kuriais yra įdarbinamas „Inion Software” dirbtinis intelektas, kuris gali kokybiškai pateikti prognozę, kaip vėjo ar elektros jėgainė dirbs po kelių dienų ir kiek energijos sukaups. Taip pat gali rekomenduoti, kada pirkti pigiausią elektrą iš tinklo ir ją saugoti, o vėliau brangiausiai parduoti”, – pažymi dr. Š. Stanaitis.

Bendrovės vadovas priduria, kad kibernetinis saugumas valdant kaupiklius, saulės ir vėjo elektrines yra labai svarbi tema visoje Europos Sąjungoje. Atlikti kibernetiniai tyrimai parodė, kad šiuo metu esančias elektrines galima labai nesudėtingai valdyti iš nedraugiškų ES šalių, todėl įvairiose ES šalyse ruošiami įstatymai, kurie numato, kad nedraugiškų šalių įranga turi būti pakeista arba apribotos jos galimybės turėti ryšį su nedraugiškomis šalimis. „Inion Software” paruošė sprendimą, kaip galima apriboti prieigą prie kaupiklių, saulės ir vėjo elektrinių ir jas stebėti ar valdyti.

„Inion Software” jau daugiau nei 5 metus kuria stebėjimo ir analizės įrankius, skirtus naudoti saulės elektrinėse bei vėjo jėgainėse, kurių paklausa kasmet auga, taip pat kuria ir pritaiko išmaniąsias baterijų valdymo sistemas, kurios naudoja dirbtinio intelekto algoritmus, padedančius nuspėti ir atrinkti efektyviausią scenarijų elektros gamybos procesui.

 

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai2 savaitės prieš

Soc. tinkluose išgarsėjusi Mokytoja Veronika: „Mokytojo darbas – tai ne tik profesija, bet ir gyvenimo būdas“

Drąsi, charizmatiška ir aktyvi – taip galėtume apibūdinti soc. tinkluose daugumai gerai žinomą mokytoją Veroniką. Pradėjusi savo darbo kasdienybe, ugdymo...

Technologijos6 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai7 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas8 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai9 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |