Sekite naujienas

Startuoliai

Jay-Z ir Jack Dorsey viešajame būstų komplekse įkūrė “Bitcoin” akademiją

Paskelbta

-

Ar tikrai milijardierių finansuojamas kriptovaliutų mokymas yra tai, ko reikia mažas pajamas gaunantiems žmonėms?

„Twitter“ įkūrėjas ir „Block“ generalinis direktorius Jackas Dorsey bendradarbiauja su menininku Jay-Z (Shawn Carter), kad atidarytų „Bitcoin Academy“ Marcy Houses, viešųjų būstų kompleksą Brukline, Niujorke, kuriame Jay-Z užaugo.

Reklama:

Šia iniciatyva siekiama suteikti finansinį švietimą, akcentuojant Bitcoin kaip kelią į finansinę laisvę, o nemokamos asmeninės ir internetinės pamokos, kurias veda Lamaras Wilsonas, valdantis turinio svetainę Black Bitcoin Billionaire, ir Najah J. Roberts, bendrovės įkūrėjas ir generalinis direktorius. renginių ir edukacinė erdvė Crypto Blockchain Plug. Programa vyks du kartus per savaitę birželio pabaigoje – rugsėjį, o programos dalyviams bus suteikti išmanieji telefonai, MiFi įrenginiai ir vienerių metų duomenų planas. Yra net savaitgalio programa, skirta vaikams.

Dorsey ir Jay-Z yra ilgamečiai bendradarbiai ir Bitcoin evangelistai. Be darbo su TIDAL, kurį Jay-Z pardavė Dorsey, duetas pernai kartu investavo 500 BTC, daugiausia dėmesio skiriant kriptovaliutos populiarumo Indijoje ir Afrikoje plėtrai. Tačiau Bitcoin akademija finansuojama iš dviejų verslininkų asmeninių dotacijų.

Vis dėlto pažadas, kad kriptovaliuta bus saugus kelias į ekonominį stabilumą mažas pajamas gaunantiems gyventojams, toli gražu nėra garantuotas.

Atsižvelgiant į kriptovaliutų nepastovumą ir sukčiavimo paplitimą, nerimaujama, kad šis projektas gali neigiamai paveikti dalyvius, net jei jis yra gerų ketinimų. Kriptografijos kūrėjas Austinas Robey tai pasakė taip: „Jei paklaustumėte Marcy Houses gyventojų, kaip geriausiai patenkinti jų poreikius, kiek jų pasakytų „bitkoinų klasė“?

„Paprastas tikslas yra suteikti žmonėms įrankius, kad jie galėtų sukurti nepriklausomybę sau, o paskui ir aplinkai bendruomenei“, – tviteryje rašė Jay-Z.

„The Bitcoin Academy“ atstovas sakė, kad dalyviams bus suteikta nedidelė „Bitcoin“ suma, tačiau projektas skirtas edukaciniam. Programos pobūdis priklausys nuo to, kas užsiregistruoja – pavyzdžiui, jie gali surengti pamoką ispanų kalba – ir apžvelgs pagrindus, kas yra kriptovaliuta, kaip veikia blokų grandinė ir kaip atpažinti sukčiavimą. Mokytojai nebūtinai liepia Marcy gyventojams investuoti į kriptovaliutą, tačiau nėra lengva pamatyti, kaip toks nurodymas gali būti numanomas.

Kai kurioms pažeidžiamoms gyventojų grupėms, pavyzdžiui, imigrantams ir bankų neturintiems asmenims, gali būti įdomu kriptovaliuta kaip alternatyva tradiciniams bankams, kuriems taikomi dideli tarptautinių operacijų mokesčiai ir norint pasiekti dažnai reikia teisinių dokumentų. Nors turtingesni investuotojai gali saugiai atlaikyti kriptovaliutų nuosmukius ir šuolius, rinkos žlugimas turės greitesnį, galimai katastrofišką poveikį tiems, kurie reguliariai atlieka operacijas su savo bitkoinais.

Salvadore apie 70% gyventojų neturi bankų, tačiau po to, kai šalis pernai pirmą kartą priėmė Bitcoin kaip teisėtą mokėjimo priemonę, gyventojai nepastebėjo ekonominės pažangos, kurios jie tikėjosi. Tarptautinis valiutos fondas netgi paskatino šalį pašalinti Bitcoin kaip teisėtą mokėjimo priemonę, motyvuodamas infliacijos rizika ir vartotojų apsaugos stoka. Tikimasi, kad Centrinės Amerikos šalis 2023 m. sausio mėn. grąžins 800 mln.

„Tiesą sakant, aš nekaltinu marginalizuotų bendruomenių, kurios galiausiai tiki daugybe ažiotažų ir pažadų [apie kriptovalifikaciją]“, – sakė Tonantzin Carmona, Brookings Metro bendradarbis, tyrinėjantis rasę, pajamų nelygybę ir socialinį mobilumą. „Suprantama, kad jie ieško alternatyvių išeičių turtui kaupti ar mokėjimo operacijoms atlikti. Tačiau tai nereiškia, kad alternatyva iš tikrųjų yra geresnė, saugesnė ar kad ji iš tikrųjų padės jiems pasiekti savo tikslus.

Carmona pastebi ryšį tarp kriptovaliutos finansinės laisvės pažado ir „grobuoniškos įtraukties“ – termino, kurį sukūrė Prinstono universiteto profesorė Keeanga-Yamahtta Taylor, apibūdinantį diskriminaciją būsto srityje. Netgi po to, kai buvo panaikinta rasistinė politika, pvz., „redlining“, kuri reguliavo, kur juodaodžiai namų savininkai gali statytis ir įsigyti namus, juodaodžiai ir toliau gavo nesąžiningas antrinės rizikos paskolas, kurios buvo skirtos būtent spalvotoms bendruomenėms.

„Manau, kad kriptovaliutos yra grobuoniško įtraukimo palikimo dalis“, –  sakė Carmona. „Ta prieiga kainuoja. Jie sako, kad turėsite finansinę laisvę, bet tai taip pat reiškia, kad gausite prieigą prie kriptovaliutų nepastovumo ir sudėtingumo. Jūs gaunate prieigą prie erdvės, kurioje gausu aferų, sukčiavimo, įsilaužimų ir visokių dalykų, nes šiuo metu nėra vartotojų apsaugos priemonių.

„Bitcoin Academy“, ar bus kokių nors apsaugos priemonių, užtikrinančių, kad gyventojai nepatirtų neigiamo projekto finansinio poveikio. Nors nėra jokios formalios apsaugos dalyviams, programos atstovas pabrėžė, kad programos tikslas yra sutelkti dėmesį į švietimą, kad būtų išvengta šių blogų galimų rezultatų.

Nors programą finansuoja Dorsey ir Jay-Z, akademija dirbs kasdien, padedama nedidelio Shawn Carterio fondo personalo, kuriam vadovauja Jay-Z motina Gloria Carter kaip įkūrėja ir generalinė direktorė.

„Shawno Carterio fondas visada siekė suteikti galimybę mokytis ir atverti galimybes nepakankamai aptarnaujamoms bendruomenėms“, – sakoma Carterio pareiškime. „Kiekvienas turėtų būti įgaliotas priimti pagrįstus finansinius sprendimus, kad galėtų pasirūpinti savimi ir savo šeimomis.

Naujienos

Verslo Vikingai

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |