Sekite naujienas

Startuoliai

Kaip pandemijos metu kūrėsi ir klestėjo Lietuvos transporto ir logistikos startuoliai?

Paskelbta

-

Covid-19 paveikė daugelį verslų, ne išimtis ir logistikos sektorius. Tačiau lietuvių startuoliai transporto srityje sugebėjo atrasti tam tikrų inovatyvių sprendimų, padėsiančių transporto verslams sutaupyti pinigų bei laiko kelyje.

2021 metai Lietuvos startuoliams buvo kaip niekad sėkmingi. Kaip skelbia „Verslios Lietuvos“ analitikai, per pirmąjį 2021 m. pusmetį pritraukta rekordinė investicijų suma – 311 mln. eurų, o pardavimai išaugo net 110 procentų. Kaip matyti, pandemija ne tik, kad nepakenkė startuolių veiklai, tačiau net prisidėjo prie kai kurių jų augimo ar atsiradimo. Tai įrodo Lietuvių logistikos startuolis „Ziticity“, kuomet karantino metu, išaugus pristatymo į namus poreikiui, įmonės pajamos paaugo net 44 procentus.

„Ziticity“ platformos teikiama greito pristatymo paslauga palengvino žmonių gyvenimą. Pasirinkę „Express pristatymo“ galimybę, užsakyta prekė pirkėjui pristatoma per mažiau nei valandą. Platforma sulaukė didelės sėkmės Lietuvoje ir Estijoje, kur pasiekė vidutinį 42 minučių prekių pristatymo laiką. Žmonės per „Ziticity“ programėlę gali stebėti siuntos kelionę nuo akimirkos, kai kurjeris paima ją iš pardavėjo iki atiduoda gavėjui. Kaip teigiama „Ziticity“ tinklalapyje, vykdydami pristatymus visoje Lietuvoje, jie padeda verslams sutaupyti iki 20 % logistikos kaštų. Be to, įmonė investuoja į tvarų pristatymams skirtų transporto priemonių parką ir įsigijo 20 elektrinio dviračio-automobilio hibridų. 2020 metais „Ziticity“ pritraukė net 2,2 mln. eurų investicijų iš suomių, estų ir lietuvių investuotojų.

Reklama:

Kitas sėkmingas pandemijos metu suklestėjęs transporto startuolis – Trafi.com. Ši įmonė sėkmingai klestėjo ir iki pandemijos, tačiau per karantiną jai atsivėrė naujos rinkos, nes žmonės suprato, kad jiems trūksta tokios platformos, per kurią galėtų naudotis ne tik nuosavu automobiliu, tačiau įvairių tipų transportu: viešuoju, dviračiais, paspirtukais ir automobilių dalijimosi paslaugomis. Praeitais, 2020 metais, „Trafi“ pritraukė dideles investicijas iš Japonijos kompanijų ir šiuo metu veiklą vykdo apie 10 skirtingų šalių.

Kitas startuolių sukurtas puikus sprendimas – „Fleethand“ sistema, padedanti transporto verslams sutaupyti laiko ir pinigų. „Fleethand“ matuoja kaip efektyviai vilkiko vairuotojas išnaudoja transporto priemonę, matuoja geriausią ir trumpiausią maršrutą, taupant kurą, laiką ir pinigų sąnaudas. Surinkti duomenys logistikos įmonėms pasitarnauja ne tik finansine prasme, tačiau ir padeda būti „žalesniems“.

Izi logistics

Taip pat per pandemiją buvo sukurtas naujas logistikos procesų valdymo startuolis „Izi logistics“. Įmonės tikslas – išspręsti neefektyvius ir komplikuotus logistikos procesus, kurie daug kainuoja ir ilgai trunka. Ši nauja transporto platforma siekia tenkinti įvairius logistikos, gamybos ir pristatymo poreikius, pasitarnauti įmonėms, kurios naudojasi vežėjų paslaugomis. Sukurta platforma suveda gamintojus ar prekybininkus su krovinių vežėjais. Kol kas startuolis gana jaunas, tačiau jau spėjo patraukti įmonių susidomėjimą.

Logistikos ir transporto startuoliai Lietuvoje sėkmingai auga, ir, rodos, nesustos augti, nes jų paslaugos palengvina žmonių ir verslų gyvenimus. Be to, investuotojai vis labiau pasiryžę investuoti į tvarius ir daug žadančius inovatyvius startuolių kuriamus sprendimus, naujas technologijas ar robotizuotų sistemų diegimą. Džiugu ir tai, jog startuolius kuria ne tik jaunimas, tačiau ir vidutinio amžiaus žmonės, kurie steigia ne tik logistikos, tačiau ir sveikatos, pardavimų ar B2B paslaugų sektorius.

Taigi, transporto startuoliai ne tik prisideda prie geresnių sąlygų kelyje, saugesnių ir greitesnių kelionių, tačiau ir sprendžia taršos mažinimo problemą, populiarindami transporto dalijimosi paslaugas, taip padėdama įmonėms efektyviau valdyti logistikos procesus.

Daugiau apie transporto startuolių kūrimąsi, patirtį, sėkmę, iššūkius ir kelionę galite sužinoti atėję į Tarptautinį transporto inovacijų forumą, kuris vyks spalio 21 ir 22 dienomis Vilniuje (https://transportoforumas.lt). Antrą renginio dieną startuoliai ir jų klientai ne tik iš Lietuvos, tačiau ir iš užsienio dalinsis savo žiniomis su klausytojais apie skaitmeninę transformaciją ir kaip ji paveiks jų sektorių ateityje. Inovacijų ekspertai, startuoliai ir politikai ieškos atsakymų į klausimą: kokios tendencijos turės įtaką transporto ir logistikos sektoriui trisdešimties metų perspektyvoje. Jei tave domina logistikos sfera, turi inovatyvių minčių ir svajoji sukurti startuolį ar ieškai tinkamo startuolio, į kurį galėtumei investuoti, prisijunk prie kūrėjų, investuotojų, inovacijų ekspertų ir ateik į Tarptautinio transporto startuolių forumą, kuriame dalyviai dalinsis naujų skaitmenizacijų idėjomis ir ieškos geriausių sprendimų.

transportoforumas.lt fotografija

Naujienos

Verslo Vikingai

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |