Sekite naujienas

Startuoliai

Karantino metu atgaivino verslą ir pradėjo vystyti naują projektą

Paskelbta

-

Karantinas daugumai verslininkų sukėlė iššūkių ir ne vienam teko perdėlioti savo verslo planus. Taip nutiko ir Alytaus bendradarbystės centro „Spiečius“ narei, verslininkei Živilei Stumbrienei. Kelerius metus vystytą „Padūde design“ verslą teko pristabdyti, tačiau neilgam – Živilė savo veiklą atgaivino verslo mentorystės programos metu. Negana to, Živilei kilo ir naujo projekto idėja – reaguodama į rinkos poreikius, pradėjo kurti maisto tinklaraštį „Valgė spalvė“.

Šiuo metu Živilė vysto iš pažiūros dvi skirtingas veiklas – kuria rankų darbo „Padūde design“ papuošalus moterims ir leidžia internetinį maisto žurnalą „Valgė spalvė“.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

„Mano veiklos skirtingos, bet persipynusios ir viena kitą papildo – kai randi kažkokį sprendimą vienoje, gali pritaikyti ir kitoje veikloje“, – pasakoja Živilė.

Verslininkės kelią Živilė atrado, kai kelerius metus gyveno Taline. Tuomet trečiąjį kartą tapusi mama ieškojo naujų saviraiškos būdų.

„Kai gimė mano trečioji dukrytė, kaip ir daugeliui mamų, man reikėjo savirealizacijos. Panorau verti papuošalus ir iškart sulaukiau draugių prašymų pagaminti joms kažką asmeniško, pagal individualų užsakymą. Taip, visai neplanuotai, mano karoliukų vėrimai virto papuošalų verslu!“ – verslo pradžią prisimena Živilė.

Živilė pasakoja, jog visuomet žinojo norinti kurti savo verslą ir užsiimti veikla, kuri nuoširdžiai patinka, todėl grįžusi į Lietuvą ir toliau vystė papuošalų verslą. Prasidėjus karantinui ir pasikeitus tiek gyvenimo būdui, tiek rinkos poreikiams, Živilė realizavo naują idėją – pradėjo rašyti maisto receptų tinklaraštį.

„Karantino metu su šeima visą laiką leisdavome namuose ir maisto gaminimas, kaip ir daugumai, tapo kasdienybe. Su penkiamete dukra gaminome nuolatos. Tai buvo labai geras būdas užimti prie veiklų įvairovės pripratusią darželinukę ir tuo pačiu naujais patiekalais stebinti šeimą. Taip pamažu įsimylėjau maisto gaminimą, o kadangi fotografuoti patiko visada – teliko apjungti šias dvi veiklas ir išdrįsti parodyti kitiems. Taip atsirado maisto tinklaraštis „Valgė spalvė“, – pasakoja Živilė.

Tinklaraštyje Živilė dalinasi jau išbandytais patiekalų receptais, naudingais patarimais ir, kaip pati sako, siekia įnešti naujų skonių į kiekvieno skaitytojo virtuvę.

Mentorystės programoje išsprendė verslo iššūkius

Kaip ir daugelis kitų verslininkų, prasidėjus karantinui Živilė susidūrė su sunkumais, kurie visus planus apvertė aukštyn kojomis.

„Karantinas pasiglemžė papuošalų verslą – likau be dirbtuvėlių, su trimis vaikais namuose. Anksčiau buvę aiškūs verslo planai griuvo valandomis. Ilgai mąsčiau ar tai, kas įvyko, yra ženklas, kad laikas su šia veikla atsisveikinti, ar dar pabandyti veiklą prikelti“, – atvirai pasakoja Živilė.

Tuomet Živilė susidomėjo „Verslios Lietuvos“ vystomame Alytaus bendradarbystės centre „Spiečius“ vyksiančia verslo mentorystės programa. Verslininkė nusprendė registruotis ir pasinaudoti verslo mentorių pagalba. Programos metu Živilei nuosekliai savo tikslų siekti padeda Ramutė Alechnavičiūtė – verslo koučerė ir mentorė, ICF narė, UAB „Balanso ratas“ vadovė.

„Į mentorystės programą atėjau su konkrečiu tikslu – sukurti „Padūdė Design“ elektroninę parduotuvę ir komunikacijos planą. Pirmoji plano dalis jau beveik įgyvendinta – elektroninės parduotuvės pagrindas sukurtas. Kadangi ši parduotuvė skirta ne tik Lietuvos rinkai – mane neramino mokestiniai, finansiniai, logistiniai klausimai, kurie su mentorės pagalba yra sėkmingai sprendžiami. Nepamainomi mentorės patarimai ir apie SEO, asortimento formavimą, dizaino ir komunikacijos plano rengimą“, – pasakoja verslininkė.

Živilė sutinka, jog vystyti dvi skirtingas veiklas vienu metu yra sudėtinga, tačiau susidėlioti prioritetus ir įveikti iššūkius taip pat padėjo mentorė.

„Dėka mentorės viskas stojo į savo vietas. Jos patarimai neįkainojami: išsigryninome tikslus, darbo specifiką, o mentorės rekomenduoti instrumentai padėjo susidaryti darbotvarkę, atskirti veiklas pagal dienas – tai man leidžia koncentruotis į atliekamus darbus ir nesiblaškyti tarp veiklų. Produktyvumas išaugo kelis kartus!“, – pasakoja Živilė.

Nors verslo mentorystės programa „Spiečiuje“ dar nesibaigė, verslininkė neabejoja jos nauda – pasisėmė naujų idėjų, pagilino verslo žinias ir, kaip pati sako, verslą perkėlė į kitą lygį.

„Tiek žinių ir paramos, kiek gaunu iš Ramutės, vargu ar kur kitur gaučiau. O svarbiausia, jaučiuosi saugiai dėl to, ką darau – visuomet galiu pasitikrinti, ar teisingu keliu einu. Kitais metais taip pat planuoju dalyvauti programoje – noriu augti ir tobulėti“, – teigia Živilė.

Apie „Spiečių“ sužinojo dar Taline

Živilė yra Alytaus bendradarbysės centro „Spiečius“ narė. Apie „Spiečių“ išgirdo dar būdama Taline, o grįžusi nieko nelaukė ir papildė bendradarbysės centro narių gretas.

„Ieškojau naujų pažinčių, kontaktų, verslo paramos. Labai patraukliai atrodė nemokamos darbo vietos galimybė. Džiaugiuosi, kad pasinaudojau šia galimybe: čia vykstantys mokymai, mentorystės programa, darbo erdvė, asmeninės verslo konsultacijos – viskas ko reikia kuriantiems savo verslą. Be visa to, „Spiečiaus“ turi nuostabią koordinatorę Eriką Karalaitienę, kuri visada operatyviai skuba į pagalbą“ – taip apie „Spiečių atsiliepia Živilė.

Prie Alytaus bendradarbystės centro „Spiečius” kviečiami prisijungti smulkieji ir vidutiniai verslininkai. Be čia jiems suteikiamos nemokamos darbo vietos, gali naudotis pilnu verslumo paslaugų paketu, skirtu padėti verslams kurtis ir augti. „Spiečiaus” nariams teikiamos individualios verslo konsultacijos, suteikiama galimybė konsultuotis su verslo ekspertais, dalyvauti verslo įgūdžių ugdymo programose, mokymuose ir renginiuose bei bendrauti ir įgyvendinti bendras iniciatyvas su kitais miesto verslininkais. Dar šiemet „Spiečiaus” paslaugų paketą papildys naujos paslaugos: e-komercijos dirbtuvės ir verslo auginimui skirta akseleravimo programa.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |