Sekite naujienas

Startuoliai

Karjerą lietuvių startuolyje pasirinkęs buvęs “Tinder” vyr. dizaineris: virtualios pažintys kelia stresą ir nusivylimą

Paskelbta

-

Vadovavęs „Tinder“ produktų dizainui ir monetizacijai Yaroslav Zubko iš Kalifornijos laikosi nuomonės, jog romantinių pažinčių programėlių industrija ateityje nebeaugs taip sparčiai. Jis pasirinko karjerą vystyti dirbant su alternatyviu produktu – gyvą bendravimą ir bendraminčių susitikimus siūlančiu lietuvių startuoliu „Joiner App“.

Reklama

– Gyvenate JAV, ten padarėte svaiginančią karjerą „Tinder“, o dabar dirbate kartu su lietuvių startuoliui „Joiner App“. Kaip apie jį išgirdote ir kodėl nusprendėte remti lietuvius?

Informaciją apie projektą pamačiau „LinkedIn“, o vėliau susitikome su jo įkūrėju Eduardu Titovu. Idėja mane sudomino iškart – pats daug keliauju ir ne kartą teko išeiti iš komforto zonos, kad prisitaikyčiau naujoje aplinkoje ir susikurčiau savo žmonių ratą. Kai startuolis pradėjo įgauti pagreitį, panorau, kad toks pat kokybiškas produktas, kuris padėtų žmonėms lengvai socializuotis, būtų prieinamas ir JAV.

Valstijose pažinčių programėlių su tam tikromis naujomis funkcijomis atsiranda kasdien. Tačiau gyvą bendravimą ir socializaciją visi pamiršta. Man asmeniškai nuoširdus ryšys ir bendravimas yra svarbus aspektas, net ir kalbant apie romantines pažintis.

Pažinčių programėlės turi tam tikrą problemą. Eidamas į pasimatymą susikuri iliuzijas ir žiūri į žmogų kaip į potencialų vyrą ar žmoną, keli sau daug streso, įtampos ir lūkesčių. Tai trukdo tiesiog pažinti žmogų tokį, koks jis yra.

Visada norėjau, kad atsirastų kokybiška programėlė, kuri padėtų žmonėms rasti bendraminčių pagal pomėgius. Alternatyvi „MeetUp“, šiek tiek mažiau oficiali, kasdieniams susitikimams ir laisvalaikiui, todėl išgirdęs apie startuolį panorau prisidėti.

– Daugelį metų dirbote pažinčių programėlių industrijoje, buvote atsakingas už dizainą ir monetizaciją, o paskui išėjote. Nusivylėte?

Jei kuo ir nusivyliau, tai tuo, kad programėlė buvo gana sėkminga. „Tinder“ vis dar yra populiariausia pažinčių programėlė pasaulyje. Valstijose yra vietinių populiaresnių programėlių, tačiau pasauliniu mastu „Tinder“ gerokai pirmauja.

Kodėl nusivyliau „Tinder“ – manau, kad daug didesnę vertę turi susitikimai su žmonėmis realiame pasaulyje, jų natūralioje aplinkoje. Toks bendravimas yra daug nuoširdesnis, ir taip taip žmogus turi daugiau šansų pamatyti tikrąją pašnekovo asmenybę, o ne iliuziją – tam tikrą avatarą sukurtą savo pažinčių programėlės profilyje.

Kitas aspektas, labiau filosofinis ar psichologinis – daugybė žmonių dar neatrado savęs. Kas aš esu? Žmogus, dizaineris, mėgėjas groti gitara, vaidinti ir dainuoti. Visa tai formuoja mano charakterį. Bet yra ir kitų mano asmenybės bruožų, kurių dar savyje neatradau. Bendraujant internetu neįmanoma pažinti žmogų visokeriopai, mes matome tik tai, ką jis nori apie save parodyti. Deja, taip kuriama daug iliuzijų, o rožiniai akiniai dūžta į šipulius, ir tai atneša daug nusivylimo.

Kai susitinkate su žmogumi gyvai, jūsų bendravimas ir sąveika padeda vienas kitam atsiverti. Ir tai labai gražu.

– Neseniai buvusi „Tinder“ vadovė Renate Nyborg sukūrė savo startuolį „Meeno“. Ji paskelbė, kad nusivylė pažinčių programėlėmis ir mano, kad ateityje jų nebeliks – susidomėjimas ženkliai mažėja. Ką apie tai manote?

Kalbant apie nusivylimą, ir ką žmonės dažnai mini, priekabiavimą – deja, tokios rizikos yra. Romantinių pažinčių programėlėse asmuo gali susikurti 30 profilių ir priekabiauti prie žmonių, ir, deja, sudėtinga būtų kažką padaryti šiuo klausimu, tačiau realiame pasaulyje tokie veiksmai turi rimtų pasekmių.

Mano nuomone, per didelis technologijų vartojimas bei virtualus bendravimas neigiamai veikia žmones, jų socialumą. Jei turime tikslą sutikti panašių vertybių žmogų bendravimui, draugystei, romantiškiems santykiams, geriau tai daryti akis į akį.

Kur šiai dienai yra mūsų komforto zona, gyvas bendravimas ar virtualus? Žmones yra socialūs is prigimties, ir gyvas bendravimas yra būtinas. Žmonės renkasi virtualų bendravimą, nes bijo būti atstumti. Kartu jie nori išdrįsti žengti šį žingsnį ir užmegzti ryšį. Kitaip neįmanomi jokie pagarba ir bendryste pagrįsti santykiai. Internetinės pažinčių svetainės ar programėlės, nors ir atrodo, jog paprastina pirmąjį žingsnį, vėliau atneša daug nusivylimo ir atstūmimo. Tampate vienu iš 30 žmonių, su kuriais lygiagrečiai vyksta dialogai pokalbių languose. Deja, bet tai yra realybė.

Taigi bijodami ir vengdami atstūmimo realiame gyvenime, susilaukiame dar didesnio atstūmimo internete.

Šiuo metu dirbame prie naujos programėlės „Joiner App“ versijos, man ji labai patinka. Norime pastūmėti žmones bendrauti realiame gyvenime, padėti žengti pirmąjį žingsnį.

– Kodėl tikite lietuvių projektu, su kuriuo dabar dirbate, kokių jis turi perspektyvų?

Programėlė „Joiner App“ jau turi daug naudotojų, ji sparčiai auga, žmonės ją rekomenduoja vieni kitiems, vyksta tikrasis sniego gniūžtės efektas. Tokio produkto pristatymas JAV turi didžiulį potencialą. Tai programėlė, kuria lengva naudotis, nereikia atlikti daug veiksmų, kad atrastum bendraminčių ir sukurtum savo žmonių ratą bet kur pasaulyje.

Žinau, kad toks produktas labai reikalingas, pats esu susidūręs su tokiomis problemomis kraustydamasis. Be to, Valstijos yra vadinamasis tirpstantis katilas, melting pot. Žmonės persikelia iš įvairių šalių, ieško draugų, su kuriais galėtų pabendrauti, geriau pažinti kultūrą, todėl šis produktas labai reikalingas. Ir manau, kad investuotojai tai irgi supranta. Džiaugiuosi, galėdamas prisidėti prie sukūrimo.

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai3 savaitės prieš

Soc. tinkluose išgarsėjusi Mokytoja Veronika: „Mokytojo darbas – tai ne tik profesija, bet ir gyvenimo būdas“

Drąsi, charizmatiška ir aktyvi – taip galėtume apibūdinti soc. tinkluose daugumai gerai žinomą mokytoją Veroniką. Pradėjusi savo darbo kasdienybe, ugdymo...

Technologijos7 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai7 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas8 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai9 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |