Sekite naujienas

Startuoliai

Lietuvos energetikos startuolis „Inion Software” pirmąjį 2023 m. ketvirtį padidino pajamas 2,6 kartus

Paskelbta

-

Lietuvos startuolis „Inion Software” dar kartą įrodė atsinaujinančios energetikos svarbą. Pirmąjį šių metų ketvirtį įmonės pardavimų pajamos pasiekė 205 tūkst. eurų – 2,6 kartus daugiau, nei per tą patį laikotarpį pernai viršyti 77 tūkst. eurų.

Inovatyvius saulės elektrinių stebėjimo sprendimus ir išmaniųjų baterijų valdymo sistemas kurianti įmonė rinkai pasiūlė produktų, būtinų saulės elektrinių savininkams ir privačiame, ir verslo sektoriuje.

Reklama:

„Akivaizdu, kad mūsų idėjos ir profesionalūs darbuotojai į rinką atneša tai, ko šiuo metu labai reikia. Prognozuojame saulės aktyvumą, vartojimo poreikį, tai darydami integruojame „Nordpool” kainas – visa tai padeda gamintojui sutaupyti ir net uždirbti. Įmonės naudoja mūsų sprendimus savo kaupiklių valdymui. Matome, kad domėjimasis saulės elektrinėmis bei išmaniosiomis baterijomis auga, tad ir toliau tobulinsime savo produktus”, – paklaustas, kas lėmė tokį spartų pelno augimą, sakė „Inion Software” vadovas Šarūnas Stanaitis.

Pramonės grupės „SolarPower Europe” duomenys rodo, kad 2022 metais Europos Sąjungoje buvo įrengta 41,4 GW saulės energijos įrenginių. Tai 47 % daugiau nei 2021 m., o būtent toks atsinaujinančios energijos populiarumas ir naujos partnerystės prisidėjo prie „Inion Software” augimo.

Prisidėjo ir naujos partnerystės

2022 metais įmonės pardavimai siekė 421 tūkst. eurų, nors prognozuoti 347 tūkst. eurų. Palyginimui, 2021 metais įmonės pardavimai siekė 145 tūkst. eurų. Nuo pirmųjų veiklos metų bendrovės pajamos išaugo daugiau nei 20 kartų, o šiemet tikimasi pasiekti 800 tūkst. eurų.

Š. Stanaičio teigimu, prie įmonės sėkmės prisidėjo ne tik unikalūs išradimai, bet ir nauji tarptautiniai partneriai bei įgytas klientų pasitikėjimas. Lietuvoje „Inion Software” įjungė didžiausią, 7 MW, saulės elektrinių parką. Viena sėkmingiausių hibridines saulės elektrines gaminančių įmonių pasaulyje „Abora Solar” Ispanijoje prijungė 200 saulės elektrinių prie lietuviško startuolio sistemos, kad galėtų nuotoliniu būdu jas stebėti ir valdyti. Taip pat įmonė integruoja 3 saulės parkus, kurių bendra galia 30 MW, Švedijoje. Jei galės dalyvauti balansavime. „Inion Software” sistemos įdiegtos ir „Solitek” išmaniosiose baterijose.

„Mūsų partnerystės patvirtina, kad kuriama inovatyvi įranga pripažįstama visame pasaulyje. Stengiamės kuo efektyviau panaudoti žmonių ir verslo gaminamą saulės energiją”, – sakė Š. Stanaitis.

2019 m. įmonei plėtoti „Inion Software” pritraukė investicijas iš rizikos kapitalo fondų „Contrarian Ventures” ir „Koinvesticinis fondas”. „Accelerator 70 Ventures” taip pat investavo į „Inion Software”.

Reklama:

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |