Sekite naujienas

Startuoliai

Naujas startuolis dairosi į Lietuvą: siūlo svarbų sprendimą važinėjantiems dviračiais ir paspirtukais

Paskelbta

-

Dviračių miestų gatvėse sparčiai daugėja, tad jų savininkai susiduria su problema – kur juos saugiai pastatyti? Atsakymą turi Estijoje veiklą pradėjęs startuolis „Bikeep“, kuris dviračių ir paspirtukų saugojimo bei įkrovimo paslaugas jau teikia Suomijoje, Danijoje, JAV ir dar daugelyje kitų šalių. Startuolis ieško galimybių žengti ir į Lietuvos rinką, kad pasiūlytų saugiai ir tvarkingai laikyti dvirates transporto priemones  ir Vilniaus viešosiose erdvėse .

„Bikeep“ – vienas iš šių metų „Rockit Impact 2.0“ akseleratoriaus dalyvių, savo sprendimą pristatantis kartu su telekomunikacijų bendrove „Tele2“.

„Tele2“ visada skatino inovatyvų mąstymą ir naujoves. Mums labai svarbu prisidėti prie tvarų judėjimą skatinančių inovatyvių projektų, kurie taip pat parodo, kaip išmaniųjų įrenginių ir daiktų interneto pritaikymas kasdienybėje kuria dar geresnę vartotojų patirtį. Bendradarbiavimas su šiuo startuoliu mums yra galimybė kartu žengti didelį ir pokyčius skatinantį žingsnį ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Lietuvai ir Baltijos šalims.

Nuo studentų projekto iki sėkmingo verslo

Startuolio veikla prasidėjo kaip studentų projektas, kuris kilo iš paprasčiausio klausimo – kodėl žmonėms nuolat pavagia dviračius? 2013 m. Kristjano Lindo ir grupės inžinierių iš Estijos „TalTech“ universiteto įkurtas startuolis pristatė patogų, paprastą ir saugų būdą statyti bei įkrauti dviračius ir paspirtukus bendro naudojimo erdvėse.

„Mūsų verslo idėja ir misija grindžiama tendencija, kad vis daugiau žmonių visame pasaulyje naudojasi dviračiais ir kitomis lengvo judumo priemonėmis. Tai reiškia, kad dviračių daugėja ir jie tampa vis geresni, o tai savo ruožtu lemia saugesnių užraktų poreikį. Išbandėme įvairias technologijas ir nusprendėme sukurti dviračių saugojimo ir įkrovimo stoteles, kuriose naudojamas mobilusis ryšys“, – aiškina Kristjanas Lindas, „Bikeep“ generalinis direktorius.

„Bikeep“ veikia keliose pasaulio šalyse ir suteikia galimybę žmonėms išmaniai užrakinti savo dviratę transporto priemonę, naudojantis telefonu, asmens tapatybės kortele ar bet kuria kita identifikavimo priemone. Užrakinti ir atrakinti dviratę transporto priemonę itin lengva – tai galima padaryti vos keliais paspaudimais telefono programėlėje.

Naujos erdvės ir partneriai

Startuolio įkūrėjai dalyvavo Lietuvoje vykusiame tarptautiniame tvarumo akceleratoriuje „Rockit Impact 2.0“, organizuojamame drauge su „Katalista Ventures“ fondu. Čia inovatoriai ne tik atrado puikias sąlygas Lietuvoje plėtoti tvarią paslaugą, bet ir užmezgė partnerystę su mobiliojo ryšio operatoriumi „Tele2“.

Nors naudotojui paslauga yra itin paprasta, tačiau už to slypi daugybė technologinių niuansų. Startuolio sukurta programėlė visą informaciją siunčia į centrinę stotį, tuomet ji keliauja į pasaulinius serverius ir galiausiai pasiekia pačią stotelę, kuriai būtinas interneto ryšys. Būtent šį techninį sprendimą padeda įgyvendinti „Tele2“ daiktų interneto SIM kortelės, kurios yra integruotos kiekvienoje saugykloje.

Operatoriaus infrastruktūra sudėliota taip, kad stotelėse visuomet būtų stiprus ryšys, todėl paslauga gali veikti be trikdžių. „Tele2“ ryšys leidžia valdyti, šalinti gedimus ir siųsti programinės įrangos atnaujinimus „Bikeep“ stotelėms įvairiose šalyse tiesiai iš startuolio centrinės būstinės Taline.

Šią universalią paslaugą galima lengvai pritaikyti bet kurios įmonės ar subjekto, kuriam reikia dviračių stovėjimo aikštelės, poreikiams. „Bikeep“ partnerystė su pasaulyje įsitvirtinusiu operatoriumi „Tele2“ ypatingai sustiprina startuolio potencialą ir padeda kurti reikalingus bei naudingus sprendimus.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |