Sekite naujienas

Startuoliai

Pristatoma naujovė Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje: telefone – viešojo transporto judėjimas realiu laiku

Paskelbta

-

Minint tarptautinę dieną be automobilio, rugsėjo 22-ąją, Susisiekimo ministerija supažindins su Lietuvos viešojo transporto keleivių patirtį gerinančia naujove. Vienoje populiariausių pasaulyje kelionių planavimo priemonėje „Google Maps“ jau integruota Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos viešojo transporto realaus laiko atvykimo informacija.
Naująjį funkcionalumą didžiųjų Lietuvos miestų gatvėse Susisiekimo ministerija įdiegė kartu su projektu „Kurk Lietuvai“, savivaldybėmis ir jų pagrindiniais vežėjais – „Susisiekimo paslaugomis“, „Kauno autobusais“ bei „Klaipėda Transport“.
„Malonu dieną be automobilio – Europos judumo savaitės kulminaciją – pažymėti tokiu akcentu. Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos viešojo transporto keleiviai nuo šiol išties gali judėti laisvai. Anksčiau jiems prieinama buvo tik statinė informacija, t. y. į kurį sustojimą atvyks jiems reikalingas autobusas ar troleibusas ir kokiu maršrutu jis važiuos. Nuo šiol išmaniuosius telefonus pasiekia dinaminiai duomenys – transporto priemonės judėjimas realiu laiku“, – teigia susisiekimo ministras Marius Skuodis.
Tam, kad tokia kelionių planavimo programėlės „Google Maps“ funkcija būtų įgalinta Lietuvoje, didmiesčių viešąjį transportą kuruojančios įmonės turėjo susisteminti turimą informaciją ir nustatytu pasaulinio standarto formatu pateikti į Susisiekimo ministerijos valdomą informacinę sistemą „VINTRA“.
Rugsėjo 22-osios rytą naująją „Google Maps“ funkciją išbandys ir susisiekimo ministras. 11 valandą iš Vilniaus centro M. Skuodis kartu su Vilniaus miesto mero pavaduotoju Tomu Gulbinu keliaus į darbo susitikimą Seime. Tiesioginę bandomosios ministro kelionės transliaciją stebėkite Susisiekimo ministerijos „Facebook“ paskyroje.
Žiniasklaidos dėmesiui:
Rugsėjo 22 dieną, 11:00 val., Vinco Kudirkos aikštės sustojime (LNOBT pusėje) susisiekimo ministras M. Skuodis ir T. Gulbinas surengs šio funkcionalumo pristatymą žiniasklaidai.
11:20 val. jie kartu su susisiekimo ministerijos komanda įlips į 3-io maršruto troleibusą ir važiuos iki J. Jasinskio sustojimo. Nuo ten likusią distanciją iki Seimo nueis pėsčiomis.

Reklama:

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |