Sekite naujienas

Startuoliai

Saulės energiją į kitą lygį pakėlę „Inion Software” skaičiuoja rekordinius 2023 metus

Paskelbta

-

Lietuvos startuoliui „Inion Software” 2023 metai tapo sėkmingiausiais per visą bendrovės gyvavimo laikotarpį. Inovatyvių saulės elektrinių stebėjimo sprendimų bendrovės pardavimo pajamos išaugo daugiau nei dvigubai, lyginant su 2022 metais, ir perkopė 1 mln. eurų žymą.

Penkerių metų nuoseklus darbas padėjo bendrovei ne tik atnešti apčiuopiamą pelną, bet ir įsitvirtinti užsienio rinkose.

„Atsinaujinančių išteklių rinka jau eilę metų yra dinamiška ir konkurencinga. Tai ne tik užtikrina didesnę produktų pasirinkimo galimybę klientui, bet ir skatina bendroves tobulėti, ieškoti našiausių sprendimų. Džiaugiamės, kad mūsų produktai vertinami ne tik Lietuvoje. Praėjusiais metais pradėjome bendradarbiavimą su Latvijos bei Rumunijos saulės elektrinių parkų valdytojais, taip pat žengėme į Švediją, sparčiai didinome pardavimus Ispanijoje. Šie rezultatai įrodo, kad su tinkamu nusiteikimu ir kokybišku produktu galime prisidėti prie sistemingos atsinaujinančios energetikos plėtros Europoje”, – sako „Inion Software” generalinis direktorius dr. Šarūnas Stanaitis.

Praėjusiais metais nuo 11 iki 20 savo srities profesionalų komandą išauginusi bendrovė 2024 metais plėtrą tęs tiek Lietuvoje, tiek už šalies ribų. Pasak Š. Stanaičio, ketinama sustiprinti pozicijas kaimyninėje Lenkijoje, kurioje dirbą jau pradėjo „Inion Software” konsultantas-pardavėjas.

Įmonės plėtrai „Inion Software” jau yra pritaukusi investicijų iš rizikos kapitalo fondų „Contrarian Ventures”, „Koinvesticinio fondo”. Į bendrovės sėkmę taip pat investavo akceleratorius „70 Ventures”.

Dirbtinis intelektas talkina klientų naudai

Prieš 5 metus veiklą pradėjusi „Inion Software” į rinką įsiliejo su savo sukurta įranga, padedančia efektyviau panaudoti saulės gaminamą energiją. Startuolis siūlo saulės elektrinių stebėjimo platformą, leidžiančią nuotoliniu būdu analizuoti saulės elektrinių veiklą. Lietuviška įmonė taip pat rinkai pristatė išmaniųjų baterijų valdymo sistemas, kurios naudodamos dirbtinio intelekto algoritmus prognozuoja ir parenka klientams efektyviausią baterijos krovimo ir elektros pardavimo scenarijų.

„Pastaraisiais metais kiekvienas gyventojas galėjo įsitikinti, kad pokyčiai elektros rinkoje gali stipriai paveikti tiek namų ūkio finansus, tiek verslo išlaidas. Todėl natūralu, kad vis daugėja ne tik norinčiųjų patiems pasigaminti elektros energiją, bet ir ją išnaudoti maksimaliai. Būtent tai padeda užtikrinti mūsų įdarbintas dirbtinis intelektas, kuris gali pateikti prognozę, kaip jėgainė dirbs po kelių dienų ir kiek energijos sukaups. Taip pat gali rekomenduoti, kada pirkti pigiausią elektrą iš tinklo ir ją saugoti, o vėliau brangiausiai parduoti”, – pažymi dr. Š. Stanaitis.

Tarp inovatyviausių šalies startuolių

„Inion Software” sėkmė neliko nepastebėta. Bendrovė „Vilnius TechFusion Startup Awards 23″ apdovanojimuose nominuota „Tech for Good” kategorijoje.

Šioje kategorijoje nominuoti startuoliai, kurie inovacijas pasitelkia teigiamo poveikio aplinkai kūrimui ir tvaresnio gyvenimo skatinimui. Kadangi siekiama, kad Vilnius iki 2050 metų taptų klimatui neutraliu miestu, „Tech for Good” nominacija yra tvirtas liudijimas, jog įmonė turi ne tik potencialo, bet ir tinkamų įrankių bei įgūdžių.

Startuolių apdovanojimų „Tech for Good” kategorijoje „Inion Software” atsidūrė tarp tokių įmonių kaip „Viezo”, „Dancer”, „PVcase”, „Inbalance grid”

 

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |