Sekite naujienas

Startuoliai

Spietietė Faustė Bagdonaitė savo verslą pradėjo dar būdama 15 metų

Paskelbta

-

Faustė Bagdonaitė yra viena jauniausių verslininkių, prisijungusių prie „Verslios Lietuvos“ vystomo bendradarbystės centro „Spiečius“. Faustė savo smulkųjį rankų darbo gaminių verslą pradėjo dar būdama 15-os metų. Tuomet pirmieji jos užsakovai buvo draugai ir artimieji, o dabar jaunoji verslininkė gali pasigirti klientais ne tik iš visos Lietuvos, bet ir Australijos, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos. Nors Faustė visko imasi su didžiausia energija, pripažįsta, jog vystyti verslą nėra lengva, bet džiaugiasi pagalbos sulaukianti „Spiečiuje“.

Tik ką mokyklą baigusi plungiškė Faustė Bagdonaitė šiuo metu vysto „Faustus_Handmade“ ir „Faustus“ smulkiuosius verslus. Faustė visuomet mėgo kurti, o būdama 15-os metų išdrįso viešai pristatyti savo rankų darbo gaminius ir sulaukė pirmųjų užsakymų. Dabar Faustė ne tik kuria ir pardavinėja savo gaminius, bet padeda ir kitiems smulkiesiems verslininkams bei kūrėjams parduoti savuosius.

Reklama:

„Mano pirmasis smulkusis verslas „Faustus_Handmade“ gyvuoja jau ketverius metus – kuriu rankų darbo aksesuarus ir drabužius. Neseniai kilo ir kita idėja – savo piešinius perkelti ant drabužių. Taip labai greitai, vos per 3 mėnesius, su kolegos pagalba sukūriau „Faustus“ prekės ženklą. O praeitais metais kilo kita mintis – prekiauti kitų kūrėjų gaminiais ir taip jiems padėti parduoti savo kūrinius“, – taip apie savo veiklas pasakoja Faustė.

Verslo kurti neplanavo

Nors būtų galima spėti kitaip – Faustės šeimoje verslininkų nėra, bet merginos tėvai labai kūrybiški: mama mezga žaislus, drabužius vaikams, o tėtis laisvu laiku gamina medines sages. Faustė pasakoja, jog ir ji nuo mažens mėgo kurti ir gaminti, tačiau savo verslo pradėti neketino.

„Tik 15-likos metų išdrįsau pradėti viešinti savo rankdarbius socialiniuose tinkluose, bet tuomet apie verslą nė negalvojau. Man tiesiog patiko kurti rankdarbius ir jais dalintis savo paskyroje. Pradėjau gauti individualius užsakymus, laikui bėgant jų daugėjo ir „Faustus_Handmade“ pavadinimas tapo vis žinomesnis aplinkiniams“, – prisimena mergina.

Faustė pripažįsta, kad vystyti verslą nėra lengva, sulaukia ir prieštaringų nuomonių, abejoja savo sprendimais, tačiau artimieji padeda nesustoti ir judėti į priekį.

„Iš pradžių viską dariau viena pati ir tikrai buvo sunku, nors ir dabar nėra lengva. Susidūriau su daug iššūkių, įvairių nuomonių, labai nuvertindavau save ir bijojau, kad niekas nepavyks. Bet laikui bėgant auginti verslą padėjo tėvai, draugai bei dideliu mano užsidegimu ir noru kurti patikėjo dabartinis kolega Ernestas“, – džiaugiasi Faustė.

Rudenį mergina pradės studijuoti siuvėjos profesinio mokymo programą ir tikisi ateityje  pati siūti savo kuriamus drabužius. Dabar Faustės svajonių planuose – atidaryti savo „Faustus_Handmade“ rankdarbių krautuvėlę ir drabužių siuvyklą bei plėsti „Faustus“ e. parduotuvę.

Kai iškyla verslo klausimų – kreipiasi į „Spiečių“

Plungėje kovo mėnesį „Spiečiui“ atvėrus savo duris, Faustė nieko nelaukusi tapo bendradarbystės centro nare.

„Išgirdusi apie „Spiečių“ užpildžiau narystės formą – tikėjau, jog būtent čia gausiu atsakymus, kurių man reikia. Prisijungusi prie „Spiečiaus“ jau spėjau pasinaudoti jaukia darbo erdve, dalyvavau įvairiuose renginiuose ir mokymuose. Čia visuomet greitai gaunu atsakymus į man rūpimus klausimus. Pavyzdžiui, man didžiausias iššūkis buvo buhalterija, mokesčiai ir kiti panašūs klausimai, o „Spiečiuje“ gavau visą reikiamą pagalbą, kaip sutvarkyti įvarius dokumentus. Kai iškyla klausimų, pirmiausia kreipiuosi į „Spiečių“, – pasakoja jaunoji verslininkė.

Faustė ne tik aktyviai dalyvauja „Spiečiaus“ organizuojamuose mokymuose, bet taip pat prisijungė ir prie čia vykstančios verslo mentorystės programos. Jaunajai verslininkei padeda mentorės Diana Jaugelienė ir Miglė Plukienė.

„Labiausiai mentorėms esu dėkinga už motyvaciją, pasidalinimą savo patirtimi – tai man labai daug reiškia. Žinoma, gavau patarimų ir iš kitų mentorių, džiaugiuosi, kad yra galimybė kreiptis į patyrusius žmones ir pasitarti, ką ir kaip daryti geriau“, – pasakoja Faustė.

Prie „Spiečiaus” bendradarbystės centrų, kurie veikia 13-oje Lietuvos miestų, kviečiami prisijungti smulkieji ir vidutiniai verslininkai, susiduriantys su verslo iššūkiais, siekiantys verslo progreso ar norintys pagerinti savo verslumo kompetencijas. Bendradarbystės centre be čia suteikiamos nemokamos darbo vietos, galima naudotis pilnu verslumo skatinimo paslaugų paketu – individualiomis verslo konsultacijos, galimybe konsultuotis su verslo ekspertais, dalyvauti verslo įgūdžių ugdymo programose, įvairiuose mokymuose ir renginiuose bei bendrauti ir įgyvendinti bendras iniciatyvas su kitais miesto verslininkais.

Naujienos

Verslo Vikingai

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |