Sekite naujienas

Startuoliai

Start-up kelias į atpažįstamumą ir patikimumą investuotojų akyse: dalyvavimas tarptautiniuose topuose ir reitinguose

Paskelbta

-

Savo patirtimi, kodėl verta registruotis ir dalyvauti tarptautiniuose geriausių įmonių rinkimuose (topuose) bei reitinguose ir kokia to nauda įmonei, dalinasi Lietuvos įmonė ,,Kilo Health” ir įmonė iš Latvijos ,,PrintOnPack”. Be to, Linas Galvelė, „Deloitte“ partneris Lietuvoje, dalinasi mintimis, kodėl svarbu, kad pasaulinės įmonės organizuoja tokius viešus reitingus, kuriuose pagerbiami inovatyviausieji jauni rinkos žaidėjai.

Reklama:

,,Įvertinus tai, kad verslas vystosi mūsų regione ir visame pasaulyje, tampa aišku, kad nuolat progresuojančios technologijos yra svarbiausias ateities sėkmės variklis, skatinantis veiksmingumą, gerinantis kokybę, remiantis paprastumą ir palaikantis tvarią ateitį. Dėl šios priežasties „Deloitte“  jau 1995 metais Šiaurės Amerikoje sukūrė Technology Fast 500 programą – galingą ir objektyvią platformą, kurioje pagerbiamos geriausios ir pajėgiausios naujausiųjų technologijų įmonės, pasižyminčios didžiausiu potencialu. Šiuo metu tokių sparčiai augančių įmonių sąrašai sudaromi ir kituose pasaulio regionuose, įskaitant ir Centrinę Europą (nuo 2000m.), kur gali registruotis įmonės iš Lietuvos”, – pasakoja Linas Galvelė, „Deloitte“  partneris Lietuvoje.

Šiaurės Amerikos Technology Fast 500 programa yra viena iš labiausiai vertinamų startuolių bendruomenėje. Per pastaruosius porą metų dvi bendrovės iš Baltijos šalių pateko į sparčiausiai augančių Šiaurės Amerikos įmonių sąrašą. Latvijos įmonė „Printful“ 2020 m. užėmė 254 vietą, o Estijos „Glia“ pernai buvo 237 vietoje. Laikas parodys, ar kuri nors įmonė iš Lietuvos tęs šią tendenciją šiais metais.

Tokį patį sparčiai augančių geriausių įmonių sąrašą Deloitte sudaro ir Centrinėje Europoje, tiesa, į šį reitingą patenka tik 50 sėkmingiausių arba sparčiausiai augančių įmonių, įskaitant ir Baltijos šalių įmones. Praėjusiaisiais metais buvo renkamasi iš 450 paraiškų, pagrindinis kriterijus įmonėms buvo apyvartos augimas per pastaruosius ketverius metus. Šiais metais paraiškų teikimas į Deloitte Technology Fast 50 Centrinės Europos programą prasidės birželį.

Ir pradedantiems ,,vienaragiams”, ir daug pasiekusiems lyderiams

Lietuvos sveikatos technologijų įmonių grupė ,,Kilo Health” praėjusiųjų metų rudenį tapo antrąja greičiausiai besivystančia technologijų įmone Centrinėje Europoje, kurios augimas siekė 17 710 %. ,,Kilo Health” direktorė Lina Jasaitė džiaugiasi, kad pateikus paraišką į Deloitte Technology Fast 50 Centrinės Europos programą, galėjo įsitikinti, kad įmonė yra pajėgi konkuruoti su kitais aukščiausio lygio ekspertais: ,,Dėl šios priežasties mūsų dalyvavimas „Deloitte” sudarytame reitinge buvo geras sprendimas, nes tai yra solidus konkursas, siekiantis įvertinti technologijų įmones”.

Tam, kad galėtų dalyvauti Technology Fast 50 (arba Fast 500 programoje, startuojančioje Šiaurės Amerikoje), įmonė turi veikti mažiausiai 4 metus ir būti sparčiai auganti. Tiesa, savo jėgas išbando ir gerokai didesnę patirtį turinčios įmonės, pavyzdžiui, šiuolaikinis verslo milžinas ,,Tesla Motors” programoje dalyvavo kelis kartus. 2012 metais ,,Tesla” rikiavosi Deloitte Šiaurės Amerikos Technology Fast 500 geriausiųjų sąrašo 1 – ojoje vietoje su neįtikėtinu  279 684 % augimu, įrodydama, kad net ir pasaulinį pripažinimą pelniusioms įmonėms yra svarbu įrodyti savo konkurencingumą, inovacijas bei augimo tempą.  Įmonė ,,Prezi”, teikianti interaktyvių pateikčių kūrimo galimybes, 2011 metais Centrinės Europos Fast 50 pelnė titulą ,,Growth Stars”, dar po kelerių metų jau rikiavosi TOP 10,  o šiuo metu pateikčių kūrimui ,,Prezi” pasitelkiama visame pasaulyje. Deloitte sparčiai augančių įmonių geriausiųjų sąrašuose (topuose) puikavosi ir tokios įmonės, kaip ,,Revolut” (2019), ,,Kiwi” (2018), ,,TransferWise” (2018), ,,Onfido” (2018), ,,Tableau” (2011), ,,GoDaddy” (2011).

Sparčiausiai augančių įmonių reitingai: kodėl juose dalyvauja jaunos įmonės?

,,Kilo Health” atstovė L. Jasaitė mano, kad patekimas į tokį geriausiųjų sąrašą (topą) pagerina prekės ženklo atpažįstamumą ne tik Centrinėje Europoje, bet ir pasauliniu mastu. ,,Be to, pripažinus mus antra sparčiausiai augančia įmone Centrinėje Europoje, buvo įvertintas mūsų neįtikėtinas komandinis darbas. Tai padėjo sudaryti gerą įspūdį mūsų potencialiems darbuotojams ir kartu leido Kilo Health komandai įsitikinti, kad kartu judame teisinga kryptimi”, – pasakoja L. Jasaitė

Sėkmingiausia praėjusiųjų metų technologijų įmonių  šalimi Centrinėje Europoje galima vadinti Čekiją, nes į sparčiausiai augančių įmonių reitingą Technology Fast 50 pateko net 19 čekų įmonių.  Iš Lenkijos į reitingą buvo įtraukta 16 įmonių. Pagal paraiškų kiekį galima spręsti, kad šiose šalyse patekimas į Deloitte sudarytą reitingą yra įmonės prestižo klausimas. Lietuvos ir Estijos jaunosios įmonės taip pat darosi aktyvesnės ir kiekvienais metais vis daugiau jų pateikia paraiškas. Praėjusiaisiais metais į geriausiųjų sąrašą (topą) pateko ,,Kilo Health” iš Lietuvos ir ,,Bolt Technology” iš Estijos. Trys Lietuvos įmonės (,,NEO finance”, ,,Viezo”, ,,3D Creative”) pateko į atskirą kategoriją ,,Impact Stars”, – pabrėžia Deloitte partneris Lietuvoje Linas Galvelė.

,,PrintOnPack” planuoja pretenduoti patekti tarp sparčiausiai augančių įmonių Centrinėje Europoje

„PrintOnPack“ – Latvijos įmonė, kuri pernai taip pat buvo pripažinta „Impact stars“ kategorijoje. Šiemet jie planuoja dalyvauti pagrindinėje sparčiausiai augančių įmonių programoje. ,,PrintOnPack” CEO Ingars Zagorskis mano, kad metų pabaigoje įgytas pripažinimas – patekimas į ,,Impact Stars” kategoriją – nėra matuojamas lengvai apčiuopiamu rezultatu, bet, iš esmės, jis labai pasitarnavo įmonei: ,,Deloitte yra pasaulinio lygio prekės ženklas ir tokiam jaunam verslui kaip ,,PrintOnPack” būti įvertintam Deloitte yra puikus pagrindas atsispirti, siekiant skatinti patikimumą ir matomumą, o tai padarė teigiamą įtaką tiek klientams, tiek investuotojams”.

Šiais metais ,,PrintOnPack” planuoja teikti paraišką į pagrindinę programą ir varžytis su kitomis sparčiai augančiomis Centrinės Europos technologijų įmonėmis. ,,Buvimas tarp geriausių Europoje kurioje nors kategorijoje atkreipia papildomą dėmesį ir verslo bendruomenė tai gerbia ir vertina kaip gerą požymį, jei jauna įmonė geba pakliūti į šį TOP 50. Taip pat tai suteikia papildomo bendradarbiavimo partnerių pasitikėjimo, o jaunoms kompanijoms tai yra itin svarbu”, – Ingars Zagorskis aiškina priežastis, kodėl ,,PrintOnPack” planuoja startuoti Deloitte Technology Fast 50 Centrinės Europos pagrindinėje programoje. ,,PrintOnPack” siūlo pakuočių gamybą pagal užsakymą, į vieną platformą sujungdama užsakovą bei pakuočių gamintojus.

L. Galvelė primena: ,,Šiais metais paraiškų teikimas Deloitte Technology Fast 50 Centrinės Europos programai prasidės jau birželį. Tikiuosi paraiškų sąraše išvysti kuo daugiau naujų įmonių iš Baltijos šalių, o ypač iš Lietuvos. Lietuvoje yra daug pajėgių, inovatyvių įmonių, turinčių potencialą tapti pripažintomis rinkos žaidėjomis ir Centrinės Europos, ir pasauliniu mastu. Reikia tik patikėti pasiekimais, apie juos kalbėti, jais didžiuotis. Deloitte Centrinės Europos Technology Fast 50 programa yra viena tų platformų, kurios dėka įmonės pavadinimą galima išplukdyti į platesnius vandenis“.

Naujienos

Verslo Vikingai

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |