Paskelbta
1 metai prieš-
„Thepeer“, Afrikos technologijų infrastruktūros startuolis, jungiantis verslo pinigines, surinko 2,1 mln. Šios naujienos pasirodė praėjus metams po to, kai startuolis surinko 220 000 USD išankstinį startą iš kelių investuotojų angelų, įskaitant Paystack CTO Ezra Olubi ir Edenlife CTO Prosper Otemuyiwa.
„Thepeer’s start“ etape dalyvaujantys investuotojai yra „Rali_cap Ventures“, „Timon Capital“, „BYLD Ventures“, „Musha Ventures“, „Sunu“ ir „Uncovered Fund“. Investavo ir Afrikos „fintech“ įmonės „Chipper Cash“ ir „Stitch“.
„Thepeer“ nėra grynas „fintech“ žaidimas; ji sėdi duomenų ir finansų sankirtoje. Tačiau problemos, kurias norėjo išspręsti Kosisochukwu Chike Ononye ir Michaelas „Trojan“ Okohas, kai 2021 m. rugpjūčio mėn. pirmą kartą įkūrė įmonę, paveikė finansų technologijų sektorių labiau nei bet kurį kitą segmentą. Kaip ir kiti API pagrįsti startuoliai, „Thepeer“ teikia infrastruktūrą daugiausia „fintech“ įmonėms, nuo mažų iki vidutinių.
Vietos leidinio „Disrupt Africa“ duomenimis, pernai Afrikos „fintech“ skaičius išaugo 17,3% iki 573, nuo 491 2019 m. Dauguma šių „fintech“ teikia paslaugas įmonėms ir vartotojams, siūlydami įvairias paslaugas, tokias kaip mokėjimai, neobankininkystė, skolinimas, investavimas ir prekyba. Nors jie teikia skaitmenines pinigines, kad palengvintų pinigų pervedimus, jų ekosistemoje trūksta mobiliosios piniginės sąveikos; iš esmės sunku perkelti pinigus iš vienos „fintech“ piniginės į kitą „fintech“ arba ne „fintech“ piniginę (įterptųjų finansų žaidimo atveju).
„Thepeer“ teigia, kad jos API yra alternatyvus tinklas, kuriame „fintech“ įmonės ir įmonės gali į savo programas ir svetaines įterpti skirtingus produktų rinkinius, kad klientai galėtų lengviau perkelti pinigus.
„Send“ – pasiūlymas, su kuriuo jis buvo paleistas, leidžia verslo klientams, kurie integruojasi su jo API, pvz., „Eversend“ (tarpvalstybinė „fintech“) ir „Nguvu Health“ (teleterapijos platforma), siųsti pinigus abiejose platformose naudojant identifikatorius, pvz., el. pašto adresus ar vartotojo vardus. .
„Įsigijau iš pardavėjo ir negalėjau sumokėti naudodamas kelias programas ir negalėjau perkelti pinigų iš vienos piniginės, kurioje turėjau grynųjų, į kitą“, – sakė generalinis direktorius Ononye, kodėl jis ir CTO Okoh įkūrė įmonę. interviu. „Pristatę savo pirmąjį produktą [Siųsti], grįžome prie braižymo lentos, nes buvo dalykų, kuriuos turėjome padaryti teisingai. Šiame procese atradome daugiau vartotojų ir verslo problemų.
Po siuntimo „Thepeer“ bendradarbiavo su „Flutterwave“ – vienaragiu, kurio API sąsajos yra plačiausiai Afrikoje, skirtos mobiliosioms piniginėms ir banko sąskaitoms, ir sukūrė savo platformą, kad pasiektų daugiau. Partnerystė padėjo jai išleisti du papildomus B2B2C produktus: tiesioginį apmokestinimą ir patikrą.
Tiesioginis mokestis leidžia maždaug 15 įmonių klientams finansuoti savo pinigines vieni iš kitų. Štai kaip tai veikia. Kaip „Nguvu Health“ vartotojas, yra įvairių būdų, kaip finansuoti piniginę, pvz., kortelės ir banko pavedimai; „Peer“ yra dar vienas pasirinkimas. Taigi, kai „Nguvu Health“ vartotojai pasirenka „Thepeer“, jie gali pasirinkti bet kurią iš 15 piniginių, integruoti jas su „Nguvu Health“ pinigine ir inicijuoti tiesioginio apmokestinimo operaciją.
„Vienas nuostabus dalykas, susijęs su Thepeer, yra tai, kad žmonėms buvo lengviau mokėti už gydymą Nguvu Health programoje, todėl afrikiečiai gali lengvai ir įperkamai gauti terapiją iš savo išmaniųjų telefonų“, – apie Thepeer integraciją sakė Nguvu Health generalinis direktorius Joshua Koya. „Mūsų vartotojai dabar turi „Thepeer“ integracijos su kitomis „fintech“ piniginėmis galimybių, kuriose jie gali mokėti už terapiją.
Tačiau „Checkout“ veikia panašiai ir tokių įmonių, kaip internetinių maisto ir drabužių parduotuvių, svetainėse. „Thepeer“ rodomas kaip atsiskaitymo būdas, kai klientai perka internetu ir leidžia jiems mokėti už prekes iš „Bitsika“, „Eversend“, „Chipper Cash“ ir „Paga“ piniginių.
Vienerius metus gyvuojančio „fintech“ startuolio sandoriai nuo jo įkūrimo per mėnesį vidutiniškai išaugo 161%. Išleidus „Send“, jos naujasis produktas, skirtas padėti įmonėms siųsti pinigus viena kitai per prietaisų skydelį (ne į vartotoją nukreiptą), jo mėnesio operacijų apimtis išaugo daugiau nei 65 kartus iki „aštuonių skaitmenų“ milijonų dolerių.
„Manome, kad mūsų produktas yra API, paremta platforma, kuri padeda sujungti fintech’us, vartotojus ir įmones, siūlydama sklandų pinigų judėjimą“, – sakė Ononye. „Šiandien visame žemyne yra beveik 600 „fintech“ įmonių, kurių dauguma valdo supakuotas pinigines. Mūsų tikslas – sudaryti galimybę prisijungti ir atlikti mokėjimus iš bet kurios piniginės. Kuriame operacinę sistemą, kad įmonės galėtų pasiūlyti daugiau paslaugų savo klientams.
Tai, kas prasidėjo kaip iššūkis steigėjams, perkeliant vertę įvairiose savo programėlėse, tapo infrastruktūra, kurioje integruotos kelios įmonės ir suteikianti daugiau vertės jų vartotojams. Dėl šios pažangos „Raba Partnership“ pirmavo. Jos įkūrėjas George’as Rzepeckis savo pareiškime palygino „Thepeer“ žingsnį suvienyti Afrikos piniginės ekosistemą su tuo, kaip „Flutterwave“ 2015 m. pateko į suskaidytą mokėjimo kortelių ir mobiliųjų pinigų erdvę.
„Afrikoje daugėjant vartotojų ir B2B finansinių technologijų įmonių, Thepeer kuria pagrindinį API pagrįstą mokėjimų sluoksnį, kuriame fintech gali įgalinti pinigų judėjimą iš savo atitinkamų piniginių ir programų“, – tęsė jis. „Neįtikėtinai džiaugiamės galėdami paremti šią ambicingą komandą, kuriantį naujos kartos tinklą.
„Thepeer“ tęsia ilgą „Raba Partnership“ investicijų į fintech sąrašą Afrikoje. Nors „Raba“ investavo į kai kurias vartotojų platformas, tokias kaip „Thndr“ ir „Djamo“, „Raba“ yra žinomas infrastruktūros žaidimų, tokių kaip „Flutterwave“, „Yoco“, „Stitch“, „Axis Pay“ ir „OnePipe“, rėmėjas.
Kas toliau bus Thepeer? Pasak Ononye, startuolis siekia įdiegti daugiau funkcijų ir piniginių kitomis valiutomis (dabartinė platforma veikia su Naira piniginėmis), taip pat pasamdyti daugiau talentų ir investuoti į produktų kūrimą. „Mūsų dėmesys ir toliau skiriamas produktų naujovėms ir klientų, dirbančių įvairiose geografinėse vietovėse, aptarnavimui“, – sakė jis.
Veiklą pradeda „Cannumo“ – Mykolo Karpičiaus ir atlikėjo OG Version startuolis
5 startuoliams naudingos įžvalgos iš tarptautinio renginio „Web Summit“
Sukčių atakuojamas verslas: tai katės ir pelės žaidimas
Įelektrinta ateitis: Baltijos regionui – pavyzdys iš Skandinavijos
Lietuvos startuolių reitingas: pokyčiai atspindi naują realybę, kurioje gyvename
„Pepsi” akseleruoto lietuviško startuolio įkūrėja: norėjome, kad tokį produktą galėtų gaminti tik patys idėjos autoriai
Investavimas į startuolius (Startupus): Kaip viskas vyksta?
Inovatyvios verslo idėjos: 2024-2035 verslo tendencijos startuolio kūrimui
Startuolių įsigijimai – po konkurencijos institucijų padidinamuoju stiklu: ką svarbu žinoti apie „įsigijimus-žudikus“?
Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...
Pasaulinės 5G plėtros šiemet nesugebėjo sulėtinti nei ekonominiai iššūkiai, nei geopolitiniai neramumai. Neseniai paskelbto „Ericsson Mobility Report“ tyrimo duomenimis, 2023...
Praėjusiais metais persistengiau. Tad šiais metais ruošiantis šventėms tikrai pataupysiu ir išlaidausiu protingiau. Tikėtina, jog tai yra situacija bent kartą...
Atsižvelgdami į tai, kiek vaikų ir paauglių visame pasaulyje susiduria su sveikatos problemomis, mobiliuosius žaidimus kurianti studija ,,Estoty Vilnius“, bendradarbiaudama...
Lietuvos bendrovė „Amlyze“, kurianti verslui skirtus finansinių nusikaltimų prevencijos sprendimus, teiks pinigų plovimo prevencijos ir atitikties sprendimus pirmajai ir didžiausiai...
Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...
„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...
Domantui Dulkei dabar pats darbymetis. Pirkitpadangas.lt vadovas neslepia, kad jo verslas – labai sezoninis, o artėjant šaltajam metų sezonui ateina...
Už „Taupykite savo laiką“ šūkiu besivadovaujančios logistikos kompanijos „Onzė“ vairo – veikli moteris, mama, kuri nebijo rizikuoti, bandyti ir imti...
Dažnai šeimoje atsiradus vaikui suaugusieji tarsi pameta galvas. Ir ne tik tėvai, bet ir seneliai bei kiti giminaičiai. Žaislai namuose...