Sekite naujienas

Startuoliai

Vidurio ir Vakarų Lietuvos startuoliams – 3 mln. eurų ES investicijų

Paskelbta

-

Prie Vidurio ir Vakarų Lietuvos startuolių ekosistemos vystymo prisidės daugiau nei 3 mln. eurų ES investicijų. Jos bus skirtos 4 projektų įgyvendinimo planus pagal Inovacijų agentūros kvietimą „Startuolis“ pateikusiems pareiškėjams, kurie teiks startuolių preakceleravimo ir inkubavimo paslaugas bei skatins inovatyvių produktų idėjų vystymą per hakatonus.

„Planuojame, kad finansuojamomis paslaugomis pasinaudos ne mažiau kaip keli šimtai startuolių, o įgyvendinami projektai jiems padės užtikrinti sėkmingą verslo vystymąsi ir plėtrą bei naujų darbo vietų kūrimą. Kurdami palankias sąlygas startuolių augimui dedame pamatus šalies ekonominei plėtrai ir konkurencingumui ateityje“, – sako Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Ieva Paludnevičiūtė.

Įvertinus projektų įgyvendinimo pasiūlymus finansavimas skiriamas mokslo ir technologijų parkui „Tech-Park Kaunas“, startuolių platformai „Rockit“, startuolių akceleratoriui „Baltic Sandbox“ ir Saulėtekio slėnio mokslo technologijų parkui. Pagal kvietimą finansuojamomis jų paslaugomis gali pasinaudoti startuolio statusą atitinkantys juridiniai subjektai.

„Esame išsikėlę tikslą Lietuvoje kurti vieningą startuolių akceleravimo sistemą. Šiais metais numatyta kaip niekad daug įrankių, skirtų kurti palankias sąlygas startuolių augimui. Tarp jų – akceleravimo visoje Lietuvoje priemonės, galimybės dirbti su žinomiausiais pasaulyje akceleravimo ekspertais, tokiais kaip JAV akceleratorius Plug & Play, jų pagalba pritraukti investicijas, gauti specializuotas paslaugas ar kompensuoti kaštus, susijusius su užsienio partnerių paieška ar dalyvavimu tiksliniuose renginiuose. Pagal kvietimą „Startuolis“ skiriamas finansavimas akceleravimo paslaugoms yra vienas tokių įrankių“, – sako Inovacijų agentūros skyriaus „Startup Lithuania“ LEP vadovė Gintarė Narakienė.


Vertinant pareiškėjų pateiktus projektų įgyvendinimo planus buvo atsižvelgiama į jų patirtį teikiant preakceleravimo paslaugas, inkubuojant startuolius ir organizuojant hakatonus, o taip pat į numatomą preakceleruoti startuolių skaičių.

Pagal kvietimą „Startuolis“ pareiškėjai galėjo pretenduoti į maksimalų 850 tūkst. eurų finansavimą. Ne mažiau kaip 15 proc. projekto išlaidų bus finansuojama nuosavomis pareiškėjų lėšomis, todėl bendra projektų, kuriems bus skiriamas finansavimas, vertė siekia 3,6 mln. eurų.

„Įgyvendinant kvietimo lėšomis finansuojamus projektus ne mažiau kaip 200 startuolių Vidurio ir vakarų Lietuvoje numatoma padėti išgryninti savo veiklos modelius ir suteikti kitas startuolių kūrimuisi ir idėjų generavimui reikalingas paslaugas. Tai yra išties reikšmingas skaičius, o įgyvendinant projektų veiklas išvystyti modeliai ir idėjos neabejotinai gali praturtinti šalies startuolių ekosistemą bei pritraukti naujas investicijas“, – sako Inovacijų agentūros Kūrybinių ir tarptautinių investicijų skyriaus vadovė Giedrė Indriulienė.


Pagal pateiktus projektų įgyvendinimo planus maždaug pusė finansavimo biudžeto bus panaudota projektus vykdančio personalo, kuris tiesiogiai dirbs su startuoliais ir teiks jiems reikalingas paslaugas, darbo užmokesčiui. Beveik trečdalis teks verslo modelių, strategijų rengimo, konsultacijų organizavimo, elektroninės leidybos ir panašių paslaugų įsigijimo išlaidoms padengti. Likusi dalis bus panaudota įvairioms kitoms galimoms finansuoti išlaidoms, tokioms kaip patalpų ir įrangos nuomos išlaidos, informavimo apie projekto veiklas išlaidos ir kt.

Finansuojamų projektų veikos turės būti baigtos ne vėliau kaip iki 2029 m. rugsėjo 1 d.

Projektai finansuojami 2021–2027 metų ES fondų investicijų programos lėšomis.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |