Paskelbta
1 metai prieš-
Šiandieninis verslo pasaulis vis dažniau susiduria su kibernetinėmis atakomis. Interneto pasaulyje vykstančių nusikaltimų skaičius kasmet auga ir nepanašu, kad artimiausioje ateityje ši nusikalstama veikla mažės. Įmonės nuo to nukenčia todėl, jog pasaulyje (tame tarpe ir Lietuvoje) vis dar trūksta supratimo ir elementarių žinių apie kibernetinį saugumą. Įmonės dažnai naudoja neapsaugotas kompiuterines sistemas ir skiria per mažai dėmesio darbuotojų IT raštingumui.
Lietuvoje jau ne vienas verslas spėjo nukentėti nuo internetinių vagysčių. Prieš porą metų programišiai, įsilaužę į klinikos „Grožio chirurgija“ sistemas, pavogė pacientų nuotraukas bei kitą asmeninę informaciją apie jų gydymą. Kita garsiai nuskambėjusi internetinė ataka buvo įvykdyta „Citybee“ kompanijoje. Tuomet programiniai duomenų vagišiai rado neapsaugotus duomenis viename „Citybee“ serverių ir juos pasisavino. Jei ne darbuotojų aplaidumas ir kompetencijų stoka, nusikaltimas galėjo ir neįvykti. Ant plauko pakibo ne tik šių įmonių reputacija, tačiau iškilo grėsmė ir jų klientams bei verslo partneriams.
Nieko nuostabaus, jog startuoliai, kuriantys kibernetinio saugumo produktus ar paslaugas šiandien yra vieni paklausiausi startuolių pasaulyje. Kaip rašoma „Momentum Cyber“ kibernetinio saugumo rinkos apžvalgoje, investuotojai pirmąjį 2021 m. pusmetį į kibernetinio saugumo startuolius investavo net 11,5 mlrd. dolerių. Suma du kartus viršija 2020 metų to paties laikotarpio skaičius. Tad, tobulėjant ir dažnėjant internetinėms vagystėms, įmonės, tikėtina, negailės įspūdingai didelių lėšų, kad būtų sukurti produktai, užtikrinantys, jų duomenų saugumą.
Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime daug žadančius 5 kibernetinio saugumo startuolius, kurie jau spėjo užsitarnauti verslų pasitikėjimą. Jie buvo atrinkti, remiantis naudotojų atsiliepimais, jų kuriamo produkto savybėmis, analitikų ataskaitomis ir gautomis investicijomis.
„Fortinet“ yra viena iš pasaulinių kompanijų lyderių, siūlančių kibernetinio saugumo produkciją. Jie kuria ir parduoda kibernetinio saugumo sprendimus, įskaitant programinę įrangą, antivirusinę apsaugą ir įsilaužimo prevencijos sistemas. Siūlomi duomenų apsaugos sprendimai: antivirusas, virtualaus privataus tinklo organizavimas, įsilaužimų prevencija, nepageidaujamų laiškų ir kenkėjiškų programų prevencija.
„Fortinet“ 2000 metais įkūrė broliai Kenas Xie ir Michaelas Xie. Jie pristatė pradinius „FortiGate“ produktus 2002 metais, o šiandien jie siūlo savo paslaugas daugeliui pasaulio šalių (įskaitant ir Lietuvą). Kompanijos pajamos siekia 2,59 mlrd. dolerių.
Startuolis, raketos greičiu skriejantis į geriausiųjų startuolių Olimpo viršūnę. Jis jau spėjo įgauti „vienaragio“ statusą. Pasak bendrovės „Gartner“, ši įmonė dar neseniai buvusi viena iš daugelio paprastų kibernetinių saugumo duomenų startuolių, pasivijo pačias geriausias kompanijas, kurios teikia saugumo apmokymus.
„KnowBe4” moko darbuotojus atpažinti internetinį sukčiavimą ar domeno suklastojimą. Įkurta 2010 metais, šiandien įmonės vertė siekia 4.32 mrld dolerių.
„CrowdStrike“ yra viena iš pirmaujančių kibernetinio saugumo kompanijų, apsauganti savo klientus nuo visų kibernetinių grėsmių. Įmonė naudoja savo sukurtą produktą – „Security Cloud“, kad sustabdytų įvairius internetinius pažeidimus.
Bendrovė padėjo tirti keletą aukšto lygio kibernetinių atakų, įskaitant 2014 m. „Sony Pictures“ įsilaužimą ir 2015–2016 m. kibernetines atakas prieš Demokratinį nacionalinį komitetą. 2010 metais įkurta, įmonė šiandien yra verta 874.438 mln dolerių.
Amerikiečių interneto saugumo kompanija siekia apsaugoti namų kompiuterius, išmaniuosius telefonus bei kompanijas nuo kenkėjiškų programų ir kibernetinių atakų grėsmių. Įmonės sukurtos galingos antivirusinės programos efektyviai suranda ir pašalina pavojingas programas iš kompiuterių.
„Malwarebytes Inc“ įkūrėjas, lenkų kilmės Marcinas Kleczynskis, dar būdamas paauglys pirmą kartą sugebėjo sutvarkyti savo mamos kompiuterį nuo virusų per tris dienas. 2008 metais, krimzdamas kompiuterinių mokslų studijas, su savo kolega Bruce Harrisonu sukūrė antivirusinę programinę įrangą, iš kurios per pirmus metus uždirbo 600 000 dolerių. Taip ir gimė jų startuolis „Malwarebytes“, kuris šiandien yra vertas apie 190 mln dolerių.
Kaip teigia „Bitglass“ savo tinklalapyje, jie apsaugo nuo kibernetinių grėsmių bet kurį įrenginį bet kurioje pasaulio vietoje. „BitGlass“ taip pat apima duomenų praradimo prevencijos ir prieigos kontrolės funkcijas, padedančias išsiaiškinti, kokius duomenis pasiekia tam tikros programos, ir atitinkamai valdo prieigos valdiklius.
Tai buvo tik keletas atrinktų startuolių iš daugybės daug žadančių kibernetinių saugumo įmonių.
Dėl didėjančios paklausos kasmet jų kuriasi vis daugiau, tad rinktis tikrai yra iš ko. Įmonėms tereikia išsirinkti jiems tinkamą duomenų apsaugojimo sistemą ir imtis visų įmanomų priemonių, siekiant apsaugoti save ir savo klientus nuo kibernetinių vagišių. Juk nėra nieko svarbiau nei kompanijos duomenys, materialinė bei reputacinė gerovė.
Veiklą pradeda „Cannumo“ – Mykolo Karpičiaus ir atlikėjo OG Version startuolis
5 startuoliams naudingos įžvalgos iš tarptautinio renginio „Web Summit“
Sukčių atakuojamas verslas: tai katės ir pelės žaidimas
Įelektrinta ateitis: Baltijos regionui – pavyzdys iš Skandinavijos
Lietuvos startuolių reitingas: pokyčiai atspindi naują realybę, kurioje gyvename
„Pepsi” akseleruoto lietuviško startuolio įkūrėja: norėjome, kad tokį produktą galėtų gaminti tik patys idėjos autoriai
Investavimas į startuolius (Startupus): Kaip viskas vyksta?
Inovatyvios verslo idėjos: 2024-2035 verslo tendencijos startuolio kūrimui
Startuolių įsigijimai – po konkurencijos institucijų padidinamuoju stiklu: ką svarbu žinoti apie „įsigijimus-žudikus“?
Sukurta: @chris branch Reklama:
Artėjant Kalėdų karštinei trijų didžiausių Lietuvos miestų rinkos išlieka labai panašiame aktyvumo lygyje, remdamiesi preliminariais lapkričio mėn. duomenimis, teigia kūrybiškų...
Šiemet verslo finansavimo automatizavimo sprendimą sukūrusi ir sėkmingai Lietuvoje su juo startavusi lizingo fintech bendrovė „Orion Leasing“ plečiasi užsienyje. Pirmu...
Pastaruoju metu didžiosios pasaulio ir Europos industrinės valstybės vis aktyviau imasi pramonės robotizacijos ir automatizacijos, skirdamos tam daug dėmesio ir...
Simona Striževska, „Citadele“ grupės įmonės „CBL Asset Management“ ekonomistė Remiantis naujausiais rodikliais, panašu, kad euro zonos verslo nuotaikos stabilizavosi, o...
Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...
„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...
Domantui Dulkei dabar pats darbymetis. Pirkitpadangas.lt vadovas neslepia, kad jo verslas – labai sezoninis, o artėjant šaltajam metų sezonui ateina...
Už „Taupykite savo laiką“ šūkiu besivadovaujančios logistikos kompanijos „Onzė“ vairo – veikli moteris, mama, kuri nebijo rizikuoti, bandyti ir imti...
Dažnai šeimoje atsiradus vaikui suaugusieji tarsi pameta galvas. Ir ne tik tėvai, bet ir seneliai bei kiti giminaičiai. Žaislai namuose...