Sekite naujienas

Startuoliai

Vilniaus universitetas kviečia į iškilmingą „Tech Hub“ startuolių erdvės atidarymo šventę

Paskelbta

-

Birželio 16 d. 16 val. Vilniaus universitetas (VU) visus inovacijų entuziastus kviečia į naujos Technologijų uosto („Tech Hub“) startuolių bendradarbystės erdvės atidarymo šventę. Tikimasi, kad patalpos taps verslo ir inovatyvių idėjų inkubatoriumi, kuriame studentai ir kiti norintieji savo idėjas paversti verslu galės ne tik naudotis darbo vietomis, bet ir dalyvauti organizuojamuose hakatonuose, konferencijose, praktinėse dirbtuvėse.

„Tech Hub“ erdvės tikslas – paskatinti startuolių kūrimą ir inovacijų plėtrą universitete. Džiaugiamės, kad šios veikloms vykdyti nuo šiol turėsime pritaikytas patalpas, kuriose startuoliai ir kiti inovatoriai galės burtis, dalintis gerosiomis patirtimis ir kurti pridėtinę vertę Lietuvos verslo ekosistemoje“, – sako „Tech Hub“ startuolių preakceleratoriaus vadovas, VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto partnerystės ir projektų prodekanas dr. Gediminas Rumšas.

Reklama:

Idėja sukurti tokią erdvę kilo maždaug prieš ketverius metus. Tuo metu buvo pradėta plėtoti ir startuolių preakceleravimo programos idėja. Jau beveik dvejus metus VU Technologijų uostas kartu su Inovacijų agentūra (buvusi Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra MITA) organizuoja preakceleratorių – trijų mėnesių trukmės intensyvius mokymus startuoliams ir norintiems juos įkurti.

Iki šiol programą baigė 110 startuolių iš Lietuvos ir užsienio, dar 20 joje dalyvauja šiuo metu. Per dvejus metus surengti 6 preakceleratoriaus ciklai. Programoje dalyvaujančias komandas sudaro daugiau nei 300 žmonių. Dalis startuolių jau yra pritraukę investicijų, dalis jų dalyvavo akceleravimo programose užsienyje, gavo finansavimą iš įvairių ES paramos priemonių, privačių investuotojų, verslo angelų.

Vienas sėkmingų „Tech Hub“ startuolių pavyzdžių – „Benme“, pritraukęs 150 tūkst. eurų investicijų, sukūręs darbuotojų naudų platformą, kurioje šie gali patys išsirinkti norimas paslaugas iš siūlomo partnerių tinklo. Kitas pavyzdys – „Curtains Calculator“, sulaukęs 50 tūkst. eurų investicijų, kuriantis įrankį, padedantį užuolaidų salonams efektyviai apskaičiuoti reikalingas langų apdangalų medžiagas. Iš viso „Tech Hub“ startuoliai pritraukė jau daugiau nei 5 mln. eurų investicijų.

Šiuos ir kitus geriausius preakceleratoriuje dalyvavusius startuolius galėsite išvysti ir renginyje vyksiančiose prisistatymo kovose (angl. Pitch Battle). 8 komandos („Benme“, IMINT.AI, „StackFlows“, MOKOSI, „Bbright“, „Qrtido“, „Seqvision“, „Curtains Calculator“) rungsis dėl geriausio „Tech Hub“ startuolio titulo, o juos vertins ir laimėtojus išrinks patyrusi investuotojų ir inovacijų ekspertų komisija. Be to, renginio metu dalyviai bus kviečiami dalyvauti diskusijoje apie universiteto reikšmę startuolių ekosistemoje.

Iki šiol „Tech Hub“ preakceleratoriaus programos užsiėmimai daugiausia vykdavo nuotoliniu būdu arba kitose universiteto patalpose. Planuojama, kad patalpomis startuolio reikmėms laisvai galės naudotis visi programos dalyviai. Turintys inovatyvių idėjų asmenys ir startuoliai registruotis į kitą preakceleratoriaus ciklą bus kviečiami 2022 m. rudenį.

Renginys vyks birželio 16 d. 16 val. Saulėtekio al. 9, VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto 2 aukšte („Tech Hub“ patalpose). Privaloma registracija iki birželio 10 d. Užsiregistruoti galite čia.

Reklama:

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |