Sekite naujienas

Statyba

Architektūra Lietuvoje

Paskelbta

-

architektura

Net jeigu ir nelabai domitės architektūra, vis tiek būsite girdėję apie Lauryną Stuoką-Gucevičių, kurio vardas yra neatsiejamas nuo pagrindinių Vilniaus miesto simbolių. Tačiau tai ne vienintelis mūsų šalyje žinomas architektas, dėl kurio tam tikri pastatai, rajonai, keliai arba tiltai atrodo būtent taip, o ne kitaip ir turi savitus architektūros stilius, kurių vien sostinėje galima pamatyti tikrai nemažą įvairovę – nuo baroko iki gotikos, nuo renesanso iki klasicizmo, o kur dar moderniosios architektūros statiniai. Ir ne tik Vilniaus senamiesčiu galime pasigirti, dar Lietuvoje yra kitų, ne ką trumpesnį laiką gyvuojančių miestų, taip pat šalis išskirtinė savo bažnyčiomis, kurias galime sutikti netgi mažiausiuose kaimeliuose, ir kiekviena iš jų turi savo išskirtinumą.

Architektūros studijos

Jeigu jus domina architektūros stiliai ir kryptys bei norite savo gyvenimą sieti su architektūra, tikrai bus aktualu žinoti, kur galima įgyti šiai sričiai reikalingą išsilavinimą. Tuo labiau, jog mūsų šalyje jį suteikia net trys aukštosios mokyklos – Vilniaus dailės akademija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas bei Kauno technologijos universitetas. Aišku, visada galima pasižvalgyti ir į užsienio universitetus, tačiau reikėtų nepamiršti, jog ir Lietuvoje įgytas diplomas leis laisvai dirbti visose ne tik Europos sąjungos šalyse, bet ir dar tolėliau. Tad plačiau aptarsime studijų galimybes kiekviename iš mūsų šalies universitetų.

VGTU architektūra Universitetas siūlo 5 metų trukmės nuolatines studijas, po kurių įgytumėte menų magistro laipsnį ir galėtumėte pradėti dirbti pagal specialybę, o įgiję projektavimo patirties taptumėte atestuotais architektais, kas leistų paslaugas teikti netgi už Lietuvos ribų.

VDA architektūra Šioje aukštojoje mokykloje, norint įgyti architekto specialybę, taip pat reikėtų mokytis 5 metus, tačiau yra vienas išskirtinumas – jūs patys galėsite pasirinkti, norite studijuoti Vilniuje ar Kaune. Tikėtina, tai ypač aktualu tiems, kas jau gyvena viename iš šių didžiųjų miestų ir nenori jo palikti dėl studijų, o gal netgi priešingai – nori pakeisti gyvenamąją vietą.

KTU architektūra Tai dar vienas variantas norintiems tapti architektais ir studijuoti Kaune, universitetas taip pat siūlo 5 metų nuolatinių studijų programą. Tačiau aktualus gali būti ir dar vienas aspektas – KTU architektūros kaina, kuri valstybės nefinansuojamoje vietoje yra 2951 Euras už kiekvienus pirmuosius keturis studijų metus ir 4234 Eurai už paskutinius studijų metus. Bet visuomet galima pasinaudoti įvairiomis finansinėmis paramomis, stipendijomis, kas tikrai gali sumažinti šią sumą.

Kokių egzaminų reikia stojant į architektūrą?

Tai vienas iš aktualiausių klausimų, jeigu jus domina architektūros studijos ir norite siekti karjeros architektūros srityje. Svarbiausias yra stojamasis egzaminas, kuris nesusijęs su mokyklos baigimu bei kitais brandos egzaminais ir yra vykdomas jau universitetuose, būtent jis nulemia didžiausią konkursinio balo dalį. Tuomet turite turėti įgytą vidurinį išsilavinimą, o į konkursinį balą dar įeina matematikos egzamino įvertinimas arba metinis pažymys, lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino rezultatas bei papildomo dalyko įvertinimas, kuris gali būti praktiškai bet koks, kuris nesutampa su anksčiau paminėtais. Be to, dar galite gauti papildomų balų už olimpiadų, konkursų prizinių vietų užėmimą, savanorystę arba privalomosios karinės tarnybos atlikimą.

Reklama
Reklama

Naujienos

Reklama

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos