Sekite naujienas

Statyba

Kuo ypatinga kalibruota mediena?

Paskelbta

-

statybine mediena

Dažniausiai tai būna statybinė mediena, kuri apdirbama pagal nustatytą technologiją. Todėl pasižymi pakankamu tvirtumu ir yra patikima praktiškai bet kokiam naudojimui. Ji džiovinama tam tikroje temperatūroje, vėliau atliekami įvairūs testavimai, kurie parodo, ar toks gaminys atitinka jam taikomis reikalavimus. Ir tik po viso to ji pasiekia prekybos vietas. Žinoma, jos kaina neretai bus aukštesnė už paprastos medienos, net jeigu ji ir buvo apdirbta labai panašiai. Tačiau vėliau nebuvo atliekami jokie testai, kurie užtikrintų jos patikimumą. Tačiau tai yra savotiškas garantas, kas svarbu statant sudėtingesnes konstrukcijas ir siekiant maksimalaus jų tarnavimo laiko. Taip pat tokiu būtu galima kurti ir sudėtingesnes konstrukcijas nesibaiminant kažkokių nukrypimų.

Kaip plačiai statybinė mediena naudojama skirtinguose miestuose?

Tikriausiai nebus sunku nuspėti, jog populiariausia yra statybinė mediena Vilnius. Kadangi būtent šiame mieste ir ypač jo pakraščiuose pastebima didžiausia nekilnojamojo turto plėtra. Aišku, miesto centre medžio poreikis nėra toks didelis, kadangi ten naudojamos kitos medžiagos. Kurios labiau tinka didesnių bei aukštesnių pastatų statybai. Taip pat statybinė mediena Kaunas yra neatsiejama praktiškai kiekvieno individualaus namo dalis. Ir nesvarbu, iš kokių medžiagų statomos jos sienos, nes stogui vis dar dažniausiai naudojamas medis. Statybinė mediena Šiauliai ir statybinė mediena Klaipėda turi praktiškai vienodas naudojimo tendencijas. Aišku, priklausomai nuo periodo jos svyruoja tiek į vieną, tiek į kitą pusę, tačiau visumoje išlieka gana panašios. Nors Klaipėdoje statybų plėtra yra didesnė.

Dvigubo pjovimo medienos kaina

Tai yra papildomas apdirbimas, todėl ir kaina kažkiek bus didesnė. Lyginant, kiek kainuoja pati paprasčiausia statybinė mediena, nors ir ji nėra pigiausias pasirinkimas. Kadangi toks medis yra pritaikytas statybos darbams, o tai reiškia, kad jis pasižymi pakankamu tvirtumu ir kitomis patikimumą garantuojančiomis savybėmis. Kas yra be galo svarbu kuriant konstrukcijas, kurios savo funkciją turės atlikti tikrai ne kelis metus. Aišku, visuomet galima ieškoti alternatyvų, o šioje rinkoje jų yra tikrai nemažai. Tačiau tuomet atsakomybė teks jums – kaip gerai sugebėsite įvertinti parduodamą medieną. Būtent dėl to patikrinta statybinė mediena kaina turės praktiškai visuomet aukštesnę. Bet tuomet jau nereikės papildomai rūpintis ir abejoti dėl jos apdirbimo.

Parduodu statybinė mediena – ar verta pasitikėti tokiais skelbimais?

Gana didelė medžio paklausa ir nemaži jo resursai šalyje lėmė, kad turime daugybę šioje srityje besispecializuojančių įmonių. Tačiau be visų jų rinkoje yra ir pavienių pardavėjų, kurie siūlo savo produkciją. Neretai ji būna už žemesnę kainą. Aišku, dauguma gali vilioti tokia galimybė sutaupyti. Bet labai svarbu žinoti, jog tik tinkamai apdirbta statybinė mediena gali atlikti savo funkciją. O įsigyjant ją iš pirmo žvilgsnio praktiškai neįmanoma to įvertinti. Todėl tenka pasitikėti pardavėjo žodžiais. Dalis šioje srityje veikiančių įmonių atlieka testavimą bei naudoja visuotinai priimtinas apdirbimo technologijas. Todėl gali pateikti atitinkamus to įrodymus kiekvienam parduodamam produktui. Taip jūs gaunate savotišką garantiją. Nors kai kam gali atrodyti gana keista, jog tokiai medžiagai kaip medžiui dar reikalinga kažkokia garantija.

https://www.vilniausmedienoscentras.lt/statybine-mediena/

Skaitykite
Reklama
Reklama

Naujienos

Reklama

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos