Sekite naujienas

Straipsniai

Kaip suformuoti sėkmingai veikiančią startuolio komandą?

Paskelbta

-

Apsukrus žmogus gali turėti ypatingai gerą verslo idėją, bet be komandos įgyvendinti jos gali ir nepavykti. Akivaizdu, kad, norint sukurti sėkmingai veikiantį startuolį, reikia turėti skirtingų įgūdžių įvairiose verslo sferose. Taigi, tik tie asmenys, kurie sėkmingai bendradarbiauja komandoje, pasiekia norimų rezultatų ir realizuoja savo idėjas. Kaip suformuoti tokią startuolio komandą?

Pietūs komandos nariams

Reklama:

Niekas nesuartina labiau nei pietavimas ar vakarienė kartu naujai suformuotoje komandoje. Ar tai vyktų prabangiame restorane, ar gamtoje suruoštame piknike, ar šalia įmonės esančioje picerijoje, prie skanių užkandžių lėkštės ir gėrimo taurės galima pradėti bet kokį komandos pokalbį. Per maistą yra lengviau bendraujama ir dalijamasi idėjomis. Beje, šalia Kauno esantis motelis Sandija siūlo išskirtiną erdvę tokiems susitikimams.

„Ledlaužis“

Startuoliai randa vis naujų veiklų, neformalių pasisėdėjimų, motyvuojančių renginių ir įvairių susitikimų, idant sukurtų nemokamą darbo erdvę visiems darbuotojams. Bendrai tariant, komandos formavimo užsiėmimai ir suburiantys komandiniai žaidimai yra puikus būdas, skirtas motyvuoti kolegas tam, kad jie norėtų dirbti kartu su ta pačia motyvacija ir pradine komandos vizija. 

„Ledlaužis“ yra vienas iš pačių paprasčiausių komandos formavimo pratimų, trunkantis vos penkias ar dešimt minučių, kurį galite išbandyti tarp visų komandos narių. Kartais vienas puikus ledlaužio klausimas gali sukelti vertingą ir visus įtraukiančią diskusiją. Taip yra skatinama bendrauti ir geriau pažinti vieni kitus. Paprastai šio pratimo eiga vyksta savaime suprantamai ir kinta neįtikėtinai greitai. Komandos nariai pasirenka partnerį ir drauge pabendrauja kelias minutes. Tikslas yra sužinoti kažką naujo apie kolegą ir vėliau šia informacija pasidalyti su kitais. 

Žaidimų popietės

Komandos formavimo veikla nebūtinai turi užimti visą darbo dieną. Tiesą sakant, atlikta apklausa gali atskleisti, kad kai kurie darbuotojai visai norėtų sudalyvauti organizuojamame renginyje po darbo neoficialioje aplinkoje. Atsižvelgiant į tai, galima praleisti popietę žaidžiant ir laisvai bendraujant tarpusavyje.

Tai gali būti stalo žaidimų vakaras, aktualiomis temomis pagrįsta viktorina, pokeris ar aktyvių žaidimų varžytuvės. Na, o jei jo metu yra žadama kokia nors vertinga paskata ar įdomus prizas, toks renginys neabejotinai pažadins darbuotojų konkurencijos jausmą ir leis įsimintinai praleisti laiką.

Kino filmų peržiūros

Kino filmo peržiūra jau savaime yra ilgam į atmintį įsirėžiantis renginys. Be to, tokie vakarai garantuoja smagų laiko praleidimą  ir padeda įgyti komandos narių bendravimo patirties. Mėgavimasis filmu kartu sukuria ypatingą atmosferą, kuri savo ruožtu padeda žmonėms suartėti. Taigi, tai gali tapti, tarkime, kasmėnesine startuolių komandos tradicija, leidžianti palaikyti glaudų tarpusavio ryšį tarp komandos narių. 

Pirmiausia, norint planuoti šį užsiėmimą, yra rekomenduojama pasiūlyti komandai kelis filmus ir atlikti apklausą, kuri taip pat savo ruožtu padės atskleisti darbuotojų pomėgius. Užkandžiai ir gėrimai kino teatre gali būti suteikiama kaip papildoma paskata už puikiai atliktą darbo užduotį ar drauge pasiektą užsibrėžtą tikslą. 

Labdaros rinkliava

Neseniai pradėtas verslas reikalauja užmegzti ryšius su vietiniais gyventojais ir tuo pačiu greičiau pristatyti savo vardinį ženklą rinkoje. Taigi, organizuojamas lėšų rinkimas labdaros tikslais išties padeda atkreipti į įmonę aplinkinių dėmesį. Tarp kitko, tai galima atlikti kartu su keliomis kitomis gerai žinomomis vietinėmis įmonėmis.

Tokie renginiai gali apsiriboti tiesiog savanoryste arba dalyvavimu labdaringais tikslais, tarkime, renkant pirmojo būtinumo reikmenis ar išparduodant naminius kepinius. Tokia veikla padeda komandos nariams dirbti kartu, užmegzti glaudesnius tarpusavio ryšius ir palaikyti susitelkimo bendram tikslui jausmą. Kita vertus, tokie užsiėmimai leidžia dirbant kartu aktyviai aukoti savo indėlį bendruomenei. Tyrimai įrodė, kad vietinių labdaros organizacijų rėmimas atpalaiduoja, didina pasitenkinimo savimi ir komandos nariais jausmą ir padeda kartu siekti užsibrėžto tikslo. Šie bruožai yra svarbūs, kai nuo pat pradžių yra kuriama stipri vidinė įmonės kultūra.

Savaitgalio išvykos

Svarbu neužmiršti, kad darbas startuolių komandoje gali būti sunkus ir daug reikalaujantis. Taigi, savaitgalio ar šiaip laisvai pasirinktos savaitės dienos išvykos padeda atitrūkti nuo darbo ir pasikrauti energijos ateičiai. Tinkamiausias veiklos pasirinkimas vėlgi priklauso nuo darbuotojų pomėgių ir interesų. Taigi, vertėtų atlikti su tai susijusią apklausą ir atsižvelgti į tai, ką gi jie norėtų veikti ir kokie užsiėmimai jiems būtų įdomūs.

Tokiose išvykose galima jodinėti žirgais, mėgautis maudynėmis kubile ar važinėtis kartingais, pasinerti į sporto žaidimus ar mokytis kepti duoną šalia esančioje kaimo turizmo sodyboje. Bet kokie bendri užsiėmimai padeda paskatinti komandinio darbo ir bendrumo jausmą. Be to, tokia veikla suteikia unikalią galimybę tiems darbuotojams, kurie paprastai nedirba kartu, susitikti, pabendauti ir užmegzti glaudesnį ryšį.

Kaip gi startuoliai veikia?

Startuolių veikla yra kūrybiška ir paremta inovacijomis. Jie siekia visiškai pakeisti  nusistovėjusius verslo plėtojimo būdus. Tiesą sakant, neretai tokios pradedančiosios įmonės gauna tikrai didelę grąžą iš savo investicijų.

Paprastai startuolis veikia taip pat kaip ir bet kuri kita verslo įmonė, bet sugalvoja ir pristato visiškai naują verslo koncepciją. Dar nematytas produktas ar negirdėta paslauga žadina pirkėjų smalsumą ir jie ryžtasi tai įsigyti ir išbandyti.

Startuolių komandos formavimo veiklos pranašumai

Startuolio komandos formavimas yra natūralus, tačiau nenutrūkstamas procesas, reikalaujantis nuolatinio planavimo, išlaidų, laiko ir pastangų. Be to, jei komanda auga ir keičiasi, tuomet ir atitinkami pakeitimai turi būti atlikti tam, kad atitiktų naujų komandos narių poreikius ir interesus. Komandos formavimą įtakojantys sprendimai nėra lengva užduotis, tačiau ji yra būtina tam, kad komandos veikla ir jos narių tarpusavio ryšiai būtų nuolat tobulinami. Vis dėlto, išties yra verta į tai dėti visas pastangas ir stebėti, kaip darbo kolegos užmezga tvirtus darbo santykius ir noriai dirba kartu.

Nenuostabu, kad pradžioje komandos formavimas užtrunka nemažai laiko, nes nauji komandos nariai turi įgyti pasitikėjimą vienas kitu ir gludinti tarpusavio santykius. Taigi, komandos formavimą skatinantys užsiėmimai yra skirti padėti kolegoms geriau pažinti vieni kitus, lengviau įsisavinti kūrybiškas naujoves, didinti individualų jų produktyvumą ir skatinti tarpusavio bendravimą.  Be to, jų dėka auga darbuotojų moralė ir motyvacija bei yra randamos geresnės problemų sprendimo strategijos.

Startuolių tikslas

Pagrindinis startuolių tikslas, išskiriantis šias įmones iš kitų, yra tai, kad jie siekia greitai tobulėti ir ilgam įsitvirtinti rinkoje. Kitais žodžiais tariant, startuoliai siekia labai greitai įgyvendinti savo idėjas ir pasiekti užsibrėžtą tikslą. Stiprios startuolių komandos nuolat gludina savo produktus ar paslaugas, atsižvelgdamos į klientų atsiliepimus ir jų vartojimo poreikius. 

Tobulindami savo produktus, startuoliai gana greitai pritraukia vis daugiau pirkėjų. Grįžtamasis ryšys skatina komandos narius dirbti kartu, ir užimti vis daugiau rinkos. Toks spartus augimas ir naujovės rinkoje padeda gauti daugiau pajamų ir, be jokios abejonės, pasiekti galutinį tikslą: tvirtai įsikurti rinkos viršūnėje.

Apibendrinančios išvados

Taigi, visai yra nesvarbu, ar tai būtų veikla, kurioje daugiau dėmesio skiriama komandos susiliejimui ir mokymuisi, ar geram laiko praleidimui, visa yra skirta padėti komandos kolegoms užmegzti draugiškumą, skatinti tarpusavio bendravimą ir drauge formuoti kuriamos įmonės vidinę kultūrą. Negana to, komandos formavimas dažnai yra įvardijamas kaip viena iš svarbiausių investicijų į pradedamą verslą. Sėkmingai atliktas šis darbas gali sustiprinti komandos tarpusavio pasitikėjimą, sumažinti konfliktus ir įtakoti glaudų bendradarbiavimą.

Naujienos

Verslo Vikingai

Finansai1 savaitė prieš

Techninių analitikų mokytojas Tomas Dulkys: „Didžiausia investuotojų ir spekuliantų klaida – noras praturtėti, o ne tapti šios srities profesionalu“

Kriptovaliutos, akcijų prekyba rinkoje, spekuliavimas, investavimas – vieniems šios temos atrodo nepažįstamos ir sunkiai perprantamos, o kiti sukaupia tiek žinių,...

Verslo vikingai2 savaitės prieš

„A Management“ vadovė Aušra Virkietytė: Sužvaigždėjimas renginių organizatoriui – karjeros pabaiga

Renginių organizatoriaus darbas atrodo nesibaigianti šventė. Tad norinčių dirbti šioje srityje turėtų netrūkti. „Iš dalies taip ir yra, – sutinka...

Verslo vikingai2 savaitės prieš

LAVA SALES kompanijos vadovas Paulius Gumbelevičius: „Komanda – branduolys, padedantis sukurti sėkmingą verslą”

Neseniai įsikūrusios kampanijos LAVA SALES tikslas – pritraukti naujų klientų šaltų skambučių pagalba ir taip padėti verslui augti. Telemarketingo paslaugas...

Startuoliai2 mėnesiai prieš

Saugių sandorių platforma „EscrowPack“ padės internete pirkti ir parduoti nesibaiminant sukčių

Tikrai ne vieną kartą pačiam teko patirti ar iš draugų girdėti apie sukčiavimo atvejus, kuomet perkant prekes iš fizinių asmenų...

Finansai2 mėnesiai prieš

29-erių į pensiją išėjęs Gintaras Pociūnas: „Finansiškai raštingas ir investuojantis žmogus – turtingo mąstymo žmogus“

Taupymas, investavimas, akcijų biržos – terminai, kurių daugelis dar nepažįsta, o gal laiko tolima siekiamybe. Praktinius patarimus geresniam finansų valdymui...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |