Sekite naujienas

Technologijos

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto (M2M/IoT) sprendimus ateityje – 5 būdai, kaip elgtis, kad tai nenutiktų

Paskelbta

-

Jūsų namuose veikia signalizacija? Naudojate automatinius vartų pakėlimo mechanizmus? Vaizdo stebėjimo kameros, mokėjimo terminalai ar bet kokia kita įranga naudojanti daiktų internetą (IoT) – nesvarbu, ar jūs naudojate įrangą savo asmeninėms reikmės ar tai yra dalis jūsų verslo – svarbu apmąstyti, kas bus, kai 2G ar 3G ryšio neliks. Šių ryšio technologijų uždarymas paveiks visus, tad ką turėtų daryti IoT sprendimų naudotojai, kad svarbūs daiktų interneto įrenginiai neliktų be ryšio?

Pasak „Telia“ daiktų interneto padalinio vadovo Remigijaus Brasiaus, dabar priimami sprendimai dėl IoT/M2M įrangos ir jos palaikančių ryšio technologijų gali sutrumpinti arba prailginti IoT sprendimo atsipirkimo laiką (ROI).

„Net jei artimiausiu metu nereikės imtis jokių svarbių veiksmų jau įdiegtiems daiktų interneto sprendimams, tai nereiškia, kad nereikia tam ruoštis, ar bent pradėti galvoti apie tai. Išankstinis pasiruošimas turėtų padėti išvengti tokių problemų, kaip skubus esamos įrangos keitimas, ilgas užsakymų vykdymo laikas arba poreikis skubiai stiprinti specialistų kompetenciją bei didinti resursus“, -sako ekspertas.

Peržiūrėti ir pakeisti planus


Jei naudojate įrenginius su daiktų internetu veikiant 2G arba 3G ryšiui, pirmiausia reikėtų susipažinti su jų išjungimo planu ir palyginti juos su daiktų interneto įrenginių gyvavimo ar planuojamo naudoti laiko trukme. Lietuvoje „Telia“ 3G ryšys išjungtas pernai, numatoma, kad kiti operatoriai taip pat imsis 3G uždarymo veiksmų artimiausiu metu, o 2G uždarymo dar teks kiek palaukti.

„Nepaisant to, kad bent kol kas nėra žinomi tikslūs 2G uždarymo terminai, dabar priimami sprendimai gali tapti kritiškai svarbūs, jūsų daiktų interneto sprendimui, kai ateis 2G uždarymo diena“, – primena R. Brasius.

2022 m. „Transforma Insights“ agentūros atliktu IoT ryšių naudojimo tyrimo duomenimis, 95% nuo 2G/3G prie naujesnių tinklo technologijų perėjusių įmonių vertina, kad tai atnešė daug naudos.

Aktyvus perjungimas

Skubiausias ir sudėtingiausias scenarijus – pakeisti esamus daiktų interneto įrenginius, nes 2G ir 3G ryšys bus išjungtas dar nepasibaigus jų eksploatavimo laikui. Įrenginius, kurie jau sumontuoti ir kurių kitu atveju nebūtų reikėję „liesti“, reikia pakeisti pasitelkiant technikos specialistus, t. y. norint atlikti keitimą, reikia laiku įsigyti naujus įrenginius kurie palaikys naujos kartos ryšio technologijas.

„Keičiant įrangą reikėtų atsakyti sau į kelis klausimus: ar jos palaikomos ryšio technologijos atitinka naudos kartos ryšius ir jų palaikomus saugumo standartus (5G, NB-IoT, LTE CAT-M)? Ar jūsų poreikiai išlieka tie patys, o gal atsirado naujų? Ar jūsų daiktų internetui būtinas išorinis elektros tinklo maitinimas, o gal daug optimaliau būtų naudoti maitinimą baterijomis? Atsakymai padės įsitikinti, kad pasirinkote sprendimą, kuris tinka jums tinka ne tik trumpuoju laikotarpiu, bet ir tolimesnėje perspektyvoje“, – rekomenduoja „Telia“ daiktų interneto padalinio vadovas.

Spartesnis keitimas

Tais atvejais, kai tampa akivaizdu, kad 2G ir 3G ryšio išjungimas per kelerius ateinančius metus paveiks turimus įrenginius, perėjimo ir techninės priežiūros procesus reikia paspartinti, kad užtikrintumėte, jog nedings jūsų ryšys.

„Taip naujinimo procesas bus labiau nuspėjamas ir geriau valdomas nei alternatyva – laukti paskutinės minutės, kol tinklai nebebus prieinami“, – teigia ekspertas.

Įvertinus, kad ryšio išjungimo trukmė yra ilgesnė už numatomą įrenginių gyvavimo trukmę (vidutiniškai 10 ar net 15 metų), būtina pasirūpinti, kad į daiktų interneto diegimo ar naujinimo planus ateityje būtų įtraukti veiksmai, kaip pereiti nuo 2G ir 3G prie naujos kartos duomenų perdavimo technologijų (5G, NB-IoT, LTE CAT-M).

„Tai taip pat padės tiksliau planuoti būsimas programinės įrangos diegimo išlaidas. Technologijų pokyčiai gali suteikti didžiulę vertę kiekvienam daiktų interneto naudotojui – nepriklausomai ar tai verslas, ar privatūs gyventojai. Įvertinant poreikius ir rinkos sąlygas, galima optimaliai pritaikyti naujas technologijas ir pasiekti konkurencinį pranašumą daugeliui metų į priekį“, – įžvalgomis dalijasi R. Brasius.

Veiksmų planą galima ir pagreitinti

Jei 2G ir 3G ryšio nutraukimo grafikas rodo, kad dabartiniai įrenginiai bus palaikomi esamuose tinkluose tik kelis metus, geriausia peržiūrėti savo su produktais susijusį veiksmų planą ir numatyti greitą perėjimą. Taip užsitikrinsite pranašumą prieš neišvengiamai artėjančius pokyčius.

Pavyzdžiui, veiksmų planą galima sinchronizuoti su reguliariais keitimo ar techninės priežiūros ciklais, kad būtų galima atnaujinti ryšio modulius. Tokiu būdu procesas vyks itin sklandžiai.

Nereikia imtis jokių veiksmų

Pasak R. Brasiaus, jei turimi ar naujai planuojami diegti daiktų interneto įrenginiai šiuo metu nenaudoja 2G ar 3G ryšio ar neketinama naudoti šių technologijų, jokių skubių veiksmų imtis nereikia. Svarbiausia yra įsitikinti, kokios yra įrenginių duomenų perdavimo technologijos ir ar tarp jų nėra 2G ar 3G technologijų kurios gali būti naudojamos tiek pagrindiniam, tiek rezerviniam duomenų perdavimui (Backup). Tam gali prireikti atlikti auditą, kad nenutiktų taip, kad ir įranga nustos veikti krizinėje situacijoje.

„Visada verta pasverti alternatyvių technologijų privalumus ir trūkumus bei apsvarstyti, kaip jos dera su ateities daiktų interneto tikslais. Daugelis IoT sprendimų naudotojų pastebi, kad jų ryšio sprendimo naujinimas gali būti naudingas. Įtraukti „technologijos ilgaamžiškumą“ kaip sąlygą į būsimus pirkimus yra būtinas, kad ryšio tiekėjas palaikytų būsimus įrenginius visą jų gyvavimo laikotarpį“, – sako ekspertas.

Tinklų išjungimas paveikia visus įrenginius, kurie veikia 2G ir 3G tinkluose ir šias technologijas naudoja balso telefonijai arba duomenų perdavimui.

Kartais tos technologijos yra vadinamos kitaip. GSM GPRS, EDGE pavadinimai dažnai siejami su 2G, o UMTS, HSPA, HSPA+ pavadinimai dažnai siejami su 3G. Tikslią informaciją apie tai, kokia technologija naudojama įrenginyje, turi IoT sprendimo tiekėjas arba aparatinės įrangos gamintojas.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |