Sekite naujienas

Technologijos

Ar išties išmaniosios technologijos įtakos mūsų gyvenimo sąmpratą ateityje?

Paskelbta

-

Akivaizdu, kad išmaniosios technologijos sparčiai tobulėja kone kasdien. Kasmet žmonijai yra pristatomos revoliucinės naujovės ir kvapą gniaužiančios mokslinių projektų idėjos. Šiuo metu visame pasaulyje yra dirbama ties tokio masto naujovėmis, kurios, berods, gali būti aprašytos tik mokslinės fantastikos knygų puslapiuose. 

Šiandien tikrai nedaugelį stebina elektra varomi automobiliai, dronų filmuojamos sporto rungtynės, virtualios kelionės į bet kurią pasaulio vietą ar apsilankymas online casino, tiesiog patogiai įsitaisius savo namuose. Taigi, net pačios įdomiausios išmaniųjų technologijų idėjos netrukus gali tapti mūsų realybe.

Reklama:

Oro uostai dronams ir skraidantiems taksi

Sausakimši miestai jau dabar verčia ruošti planus netolimam dronų ir elektra varomų skraidančių taksi oro uostų pristatymui. Kadangi infrastruktūra bus, be jokios abejonės, labai svarbi, šiuo metu jau yra svarstoma galimybė sukurti tokius oro koridorius, kurie be trukdžių galėtų sujungti miesto centrą su vietiniu oro uostu ar jo transporto paskirstymo centru.

Prakaitu varomi išmanieji laikrodžiai

Ar galite įsivaizduoti lankstų mažų dimensijų superkondensatorių, kuris kauptų energiją, pakeisdamas įprastose laikrodžio baterijose esančius elektrolitus, jūsų pačių išskiriamu prakaitu? Tokį išmanųjį laikrodį bus įmanoma visiškai įkrauti, panaudojant vos 20 mililitrų skysčio. Verta paminėti, kad žmogaus prakaitas pasižymi puikiomis įkrovimo ir iškrovimo savybėmis, taigi elektrocheminės reakcijos savo ruožtu sėkmingai generuoja varomąją energiją. Be to, žmogaus prakaitas suteikia realią galimybę visiškai atsikratyti toksiškų medžiagų, kurias išskiria dabar naudojamos laikrodžių baterijos.

Kavos sąnaudų reutilizavimas

Kylant elektros energijos įkainiams, moderniosios technologijos siekia didinti kavos sąnaudų reutilizavimą ir net 85 procentus jų paversti biokuru tiek transporto priemonėms varyti, tiek pastatams apšildyti. Jau dabar kavos tirščių atliekos yra išdžiovinamos ir apdorojamos tam, kad būtų galima sėkmingai gaminti biokurą, bioplastiką ar kitas kvapiąsias medžiagas.

Reklama:

Automobilių akumuliatoriai, įkraunami vos per keletą minučių

Šiuo metu greitas elektromobilių įkrovimas laikomas esminiu jų kokybės vertinimo veiksniu. Netrukus jų vairuotojai galės sustoti degalinėje ir visiškai įkrauti savo automobilius tik per tiek laiko, kiek jo reikia išgerti vieną kavos puodelį. Mokslininkų jau sukurtas akumuliatorius savaime įkaista per mažiau nei 30 sekundžių. Na, o greitas jo aušinimas, kurio prireiktų po įkrovimo, būtų atliekamas automobilyje įdiegtos itin greito aušinimo sistemos pagalba.

Vandeniliu varomi lėktuvai

Nebe naujiena, kad šiuo metu anglies dioksido išmetimas į aplinką kelia didžiulį visuomenės susirūpinimą. Tiesa, jau yra vykdomas toks technologinis projektas, kuriuo yra siekiama sukurti vandeniliu varomus lėktuvus. Tokie lėktuvai galėtų be sustojimo per pusę pasaulio skraidinti po 280 keleivių vienu metu. Jei šią technologiją visgi pavyktų realizuoti, tai galėtų galutinai reikšti nulinį anglies dioksido išskyrimą į aplinką.

Apibendrinančios išvados

Apibendrinant galima drąsiai teigti, kad išmaniosios technologijos jau dabar padeda skinti žmonijos vaizduotės vaisius. Greitu laiku mūsų ateities tikrovė gali ženkliai pasikeisti. Nors šiandien kai kas dar gali atrodyti mažai tikėtina, visgi jau tampa akivaizdu, kad visos tokio masto naujovės siekia užtikrinti tvaresnę ir žalesnę aplinką bei palengvinti žmonių gyvenimo sąlygas.

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |