Sekite naujienas

Technologijos

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Paskelbta

-

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina. Pasak ekspertų, naudojant išmaniąsias buitinės technikos energijos taupymo funkcijas, galima sutaupyti iki 70 proc. elektros išlaidų. Kaip tai padaryti – pataria „Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris Tomas Alešiūnas.

Kas namuose „prisuka“ daugiausiai elektros?

Siekiant sumažinti suvartojamos elektros energijos kiekį, pirmiausia vertėtų žinoti, kurie įrenginiai daro didžiausią įtaką galutinei elektros sąskaitai. Pirmąją vietą tarp daugiausiai elektros suvartojančių buitinės technikos įrenginių, eksperto teigimu, užima vandens galia paremti įrenginiai.

„Tai – skalbimo mašina, skalbyklė-džiovyklė ar indaplovė. Galia, kurios reikia vandeniui pašildyti, didina energijos suvartojimą, todėl šie buitiniai įrenginiai reikalauja ypač daug energijos. Vidutiniškai A klasės skalbyklė ir indaplovė per metus suvartoja apie 300 kWh elektros energijos – t.y. sudaro daugmaž 60 eurų elektros išlaidų per metus“, – dalijasi T. Alešiūnas.

Ne ką mažiau energijos suvartojantys įrenginiai – tai šaldytuvai ir šaldikliai. Dėl savo paskirties šie įrenginiai turi būti įjungti visą laiką, todėl jie nuolat vartoja energiją, kad palaikytų tinkamą temperatūrą. Vidutinio dydžio A klasės šaldytuvas suvartoja apie 250 kWh per metus, o žemesnės nei A klasės – vidutiniškai net 500 kWh energijos per metus.

Be to, jie yra vieni iš ilgiausiai veikiančių įrenginių namuose. Tipinio šaldytuvo-šaldiklio tarnavimo laikas – apie 17 metų. Tad investuoti į energiją taupantį šaldytuvą, pasak T. Alešiūno, yra naudinga ilgalaikė investicija.

Trečią poziciją tarp daugiausiai elektros suvartojančių namų įrenginių užima elektronikos įrenginiai – nuo televizorių ir kompiuterių, iki telefonų ir žaidimų konsolių. O apšvietimas, anot eksperto, pagal elektros suvartojimą rikiuojasi tik ketvirtoje vietoje, tad vakarų leidimas žvakių šviesoje sutaupyti, greičiausiai, nepadės.

Energiją tausojantys įrenginiai

Vienas iš populiariausių būdų, padėsiančių taupyti elektros energiją – investicija į energiją tausojančius įrenginius.

Pasak eksperto, ieškant naujo televizoriaus, skalbyklės ar šaldytuvo, reikėtų rinktis tuos įrenginius, kurie pažymėti kaip atitinkantys energijos vartojimo efektyvumo standartus. Tai reiškia, kad jie naudoja gerokai mažiau energijos nei kiti panašių kategorijų įrenginiai.

Be to, plėtojant dirbtinio intelekto technologijas, atsiranda nauji modeliai su dar efektyvesniais energijos taupymo sprendimais.

„Visi naujausi „Samsung“ produktai pasižymi dirbtiniu intelektu paremtu „AI Energy Mode“ režimu. Mašininis mokymasis, kuris būdingas DI algoritmams, suteikia daug naudos namų ir kasdienio gyvenimo sritims, kadangi geba suprasti ir įsiminti vartotojų įpročius bei protingai pritaikyti energijos taupymą“, – sako „Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris Tomas Alešiūnas

Pavyzdžiui, naujos technologijos OLED televizoriuose, kuriuose įdiegtas šis režimas, DI padeda taupyti elektros energiją automatiškai nustatydamas ir analizuodamas aplinkos apšvietimo lygį ir pagal tai parenkantis ekrano ryškumą.

Dirbtinio intelekto sistemos pasitarnauja ir skalbiant skalbinius – DI gali padėti pasverti drabužių įkrovas skalbyklėje ir parinkti tinkamiausią skalbimo režimą.

Kalbant apie šaldytuvus – energijos taupymo režimo pagalba DI geba nustatyti šaldytuvo atitirpinimo ciklus.

„Pavyzdžiui, kai atidaromos šaldytuvo durys, dirbtinis intelektas pastebi pokytį ir automatiškai reguliuoja temperatūrą, atpažįsta naudotojo įpročius ir teikia naudojimo ataskaitas kartu su vidutinėmis išleistomis elektros suvartojimo sumomis, atsižvelgiant į elektros tiekėjo planą ir sąlygas“, – pasakoja T. Alešiūnas.

Visus išmaniuosius buitinės technikos įrenginius galima sekti išmaniojo telefono programėlėje, kurios pagalba galima ne tik patogiai valdyti visus namų įrenginius, bet ir stebėti bei planuoti suvartojamos elektros kiekį ar sutaupytos energijos kiekį.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |