Sekite naujienas

Technologijos

Išmanusis telefonas vaikui: pirkti naują, ar perleisti naudoti senąjį? Ekspertas pataria, į ką atsižvelgti svarbiausia

Paskelbta

-

Skaitmeniniame amžiuje, kai vaikai vis dažniau naudojasi išmaniaisiais telefonais bendraudami, mokydamiesi ir pramogaudami, labai svarbu užtikrinti, kad jie būtų pasiekiami ir saugūs. Sprendimas, ar naudoti seną įrenginį, ar investuoti į naują, gali turėti didelę įtaką saugumui internete.

„Nors pakartotinis seno telefono naudojimas gali atrodyti ekonomiškai naudingas ir logiškas pasirinkimas, svarbu įvertinti ir pavojus, susijusius su pasenusia technine ir programine įranga“, – teigia „Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris Andrius Mateika.

Ekspertas dalijasi keliais patarimais, padėsiančiais įvertinti, ar vertėtų vaikui perleisti anksčiau naudotą telefoną, ar priimti sprendimą įsigyti naują įrenginį.

Kaip tinkamai paruošti naudotą įrenginį?

Suteikti vaikui asmeninį telefoną – svarbus ir atsakingas žingsnis. Tam, kad tėvai galėtų užtikrinti saugų naudojimąsi telefonu bei stebėti vaiko veiklą internete, dauguma įrenginių siūlo patogias kontrolės priemones.

Anot A. Mateikos, naujesniuose išmaniuosiuose įrenginiuose neretai būna integruotos tėvų kontrolės funkcijos arba palaikomos trečiųjų šalių stebėjimo programėlės.

Šios priemonės leidžia tėvams stebėti vaiko veiklą naudojantis telefonu ir lengviau identifikuoti, ar nėra kibernetinių patyčių, netinkamo turinio ar kontaktų su nepažįstamaisiais požymių.

„Tėvų kontrolės funkciją „Samsung“ įrenginiuose galite aktyvuoti nustatymų programoje pasirinkę „Skaitmeninė gerovė ir tėvų kontrolė“. Ši funkcija leis nuotoliniu būdu stebėti įrenginio naudojimo laiką, nustatyti laiko apribojimus bei turinio filtrus“, – dalinasi A. Mateika.

Taip pat, ekspertas rekomenduoja atsižvelgti į tai, jog anksčiau naudotuose telefonuose laikui bėgant gali būti sukaupta daug asmeninių duomenų, įskaitant prisijungimo duomenis, išsaugotus slaptažodžius, asmenines nuotraukas, žinutes ir kitą jautrią informaciją.

„Tad prieš perleidžiant telefoną naujam savininkui, itin svarbu įvykdyti gamyklinį telefono nustatymų atkūrimą, kurio metu bus pašalinti visi asmeniniai duomenys“, – pabrėžia A. Mateika.

Be to, senesni išmanieji telefonai po tam tikro laiko nustoja gauti programinės įrangos atnaujinimus ir saugumo pataisas.

„Kai išmanusis telefonas nebegauna reikiamų programinės įrangos atnaujinimų, jis tampa labiau pažeidžiamas, pavyzdžiui, kenkėjiškų programų atakų. Tam, kad galėtumėte maksimaliai apsaugoti naudotą telefoną, rekomenduojama nuolatos sekti, ar nėra galimų programinės įrangos atnaujinimų, ir jei yra – būtinai juos įdiegti“, – pasakoja A. Mateika.

Naujas telefonas – itin vertinantiems saugumą

Tobulėjant mobiliosioms programoms ir paslaugoms, senesniuose telefonuose gali kilti ir suderinamumo su naujesnėmis programėlėmis problemų.

„Suteikdami vaikui naują telefoną užtikrinsite, kad jis turės prieigą prie naujausių programinės įrangos atnaujinimų ir suderinamų programėlių, taip sumažindami saugumo pažeidimų riziką ir palengvindami įprastą įrenginio naudojimą“, – teigia A. Mateika.

Jei pernelyg nerimaujate, kad naują telefoną vaikas pames ar nepataisomai sugadins, galite rinktis finansiškai saugesnes alternatyvas – pavyzdžiui, ekonominės ar vidutinės klasės išmaniųjų telefonų modelius.

Pasak A. Mateikos, tam, kad užtikrintumėte savo ir savo šeimos narių kibernetinį saugumą, paties naujausio ir brangiausio išmaniojo telefono vaikui pirkti tikrai nebūtina. Pavyzdžiui, kovo mėnesį „Samsung“ bendrovės pristatyti „Galaxy A55 5G“ ir „Galaxy A35 5G“ vidutinės klasės išmanieji telefonai yra kelis kartus pigesni nei naujųjų serijų flagmanai, nors pasižymi dauguma geriausiems įrenginiams prilygstančių funkcijų.

Dar vienas svarbus naujų telefonų privalumas – juose įrengiamos patikimesnės aparatinės įrangos saugumo funkcijos.

Pasak A. Mateikos, šios funkcijos gali apimti biometrinį autentiškumo nustatymą, saugumo sprendimus asmeniniams duomenims saugoti ir patobulintas šifravimo galimybes. Senesniuose telefonuose šių saugumo funkcijų gali trūkti, todėl jie gali tapti lengvesniu taikiniu įsilaužėliams ir neteisėtai prieigai.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |