Sekite naujienas

Technologijos

Kaip išvengti pavojų, kylančių dalijantis atostogų nuotraukomis socialiniuose tinkluose?

Paskelbta

-

Lietuvos vienaragiui „Nord Security” priklausančio produkto „Saily” kibernetinio saugumo ekspertai paaiškina, jog realiu laiku dalijantis savo atostogų įspūdžiais ar planais socialiniuose tinkluose, interneto naudotojai rizikuoja tiek virtualių paskyrų, tiek savo namų saugumu.

Turbūt dauguma yra buvę atostogose prie baseino kažkur toli toli nuo namų, vienoje rankoje laikantys šaltą gėrimą, o kita fotografuodami akimirką, kai, rodos, esi pabėgęs nuo visų savo rūpesčių ir pagaliau gali atsipalaiduoti. Tiesa, būtent tokios atostogų nuotraukos poilsiautojams gali pridaryti rimtų nemalonumų.

Pasak „Nord Security” produkto vadovo Vykinto Maknicko, keldami nuotraukų iš užsienio ar net iš mūsų pajūrio, ar socialiniuose tinkluose dalindamiesi kita asmenine informacija, tokia kaip atostogų planas, kelionės trukmė ar lėktuvo bilietai, interneto naudotojai smarkiai rizikuoja savo privatumu.

„Jūsų asmeninę informaciją, kuri matoma paviešintoje nuotraukoje, programišiai gali panaudoti tapatybės vagystei ar sukčiavimo atakoms rengti. Neretai interneto naudotojų asmeniniai duomenys atsiduria ir tamsiajame internete, yra pardavinėjami. Dalijimasis pertekline informacija socialiniuose tinkluose ne mažiau padeda ir vagims, kurie gali kesintis į jūsų asmeninį turtą”, – teigia V. Maknickas.

Kaip galima apsisaugoti?

„Nord Security” produkto vadovas pažymi, kad keliaujant reikia atidžiai įsivertinti tiek skelbiamą turinį, tiek ir naudojamo ryšio saugumą.

  • Palaukite, kol grįšite iš kelionės ir tik tada dalinkitės savo nuotraukomis socialiniuose tinkluose. Kol esate išvykę, geriau neskelbkite jokių nuotraukų internete, kad jūsų sekėjai nežinotų, jog šiuo metu namai yra tušti.
  • Įsitikinkite, kad jūsų asmeninė paskyra yra privati. Vienas svarbiausių dalykų prieš skelbiant ką nors internete yra žinoti, su kuo dalinatės informacija. Įsitikinkite, kad jūsų įrašai bus matomi tik draugams, o ne visiems internete.
  • Būkite atsargūs, naudodamiesi nemokamu viešuoju belaidžiu internetu. Kavinėse, prekybos centruose ir net oro uostuose yra siūlomi neapsaugoti „Wi-Fi” tinklai, per kuriuos programišiai gali pavogti jūsų duomenis.
  • Niekada nesidalinkite svarbia asmenine informacija socialiniuose tinkluose. Iš savo paskyrų aprašymų ištrinkite namų adresą, telefono numerį ar net elektroninio pašto adresą, nes ši informacija programišiams naudinga, rengiant kibernetines atakas. Nenurodykite, kad šiuo metu lankotės kitoje vietovėje ar šalyje, ir, svarbiausia, neskelbkite internete savo paso, lėktuvo bilietų ar kitų dokumentų nuotraukų.
  • Naudokitės patikima eSIM telefono kortelių paslauga, pavyzdžiui, „Saily”. eSIM užtikrina stabilų ir saugų interneto ryšį bei padeda išvengti rizikingų viešųjų „Wi-Fi” tinklų. Ši paslauga leidžia naudotis mobiliojo ryšio duomenimis daugelyje pasaulio šalių.

 

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |