Sekite naujienas

Technologijos

Lietuvoje pradėjo veikti naujieji telefono numeriai: galima skambinti vietoje aštuoneto naudojant nulį

Paskelbta

-

„Telia“ įjungė telefono numerius su naujuoju prefiksu 0. Jau šiandien operatoriaus klientai savo adresatams gali prisiskambinti ryšio numerio pradžioje vietoje aštuoneto įvedę nulį. Nors senasis tarpmiestinis kodas vis dar veiks iki kitų metų, bendrovė ragina nelaukti jo išjungimo datos ir reikalingus pokyčius savo adresatų knygelėje atlikti jau dabar.

„Pagal Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) numatytą planą, naujojo prefikso įjungimas turi įvykti jau kovo 1 d., tad nusprendėme savo klientams suteikti šiek tiek daugiau laiko naujų įgūdžių formavimui bei nuliu prasidedančius numerius leisti išbandyti anksčiau. Tai niekaip nepaveiks tų, kurie dar nespėjo susipažinti su naująja tvarka, tačiau norintieji iš anksto pasiruošti senųjų aštuonetu prasidedančių telefono numerių išjungimui, tai gali atlikti jau šiandien“, – teigia „Telia“ numeracijos keitimo projekto vadovė Rima Pakalnytė.

Šis atnaujinimas jau veikia visiems „Telia“ mobiliojo ryšio ir didžiajai daliai fiksuotojo ryšio paslaugų klientų, o iki kitos savaitės pabaigos planuojama, kad su 0 jau galės skambinti visi „Telia“ vartotojai.

Aštuoneto nebeliks jau kitąmet

R. Pakalnytė primena, kad prefikso pokyčius mūsų šalis įsipareigojo atlikti dar prieš dvidešimt metų, Lietuvai stojant į ES. Deja, procesas užtruko, nes tam trukdė skubiosios pagalbos numeriai – dalis jų 0 naudojo kaip numerio pradžią. Dar užpernai juos išjungus ir užtikrinus bendrojo 112 numerio veikimą, nebeliko techninių kliūčių įgyvendinti turimus įsipareigojimus.

„Anksčiau pabaigę pasiruošimo darbus, šiandien sėkmingai įžengėme į pereinamąją numerių keitimo stadiją, kuri tęsis iki 2025 m. vasario 28 d. Šį etapą galime vadinti „dvigubu“, nes jo metu vartotojai galės skambinti naudodami tiek aštuonetu, tiek nuliu prasidedančius numerius. Senojo formato numeriai nustos veikti 2025 m. kovo 1 d.“, – tvarką detalizuoja pašnekovė.

Pokyčius įgyvendins ir didieji telefonų gamintojai

„Telia“ atstovė atskleidžia, kad dėl telefono numeracijos pokyčio Lietuvoje pakeitimus išmaniųjų įrenginių programinėje įrangoje turės atlikti ir didieji gamintojai – pavyzdžiui „Apple“. Jei adresato telefono numeris įrenginio atmintyje jau įvestas, rankiniu būdu surenkant tą patį numerį su +370, 00 370 arba 8 prefiksais, aparatas ekrane atvaizduos ne numerį, o adresato vardą, kurį vartotojai yra priskyrę šiam numeriui. Tačiau vedant tą patį numerį su 0 priešakyje, skambutis įvyks be problemų, tačiau telefonas numerio nesusies su įvestu vardu.

„Ši problema neaktuali „Android“ įrenginiams, tačiau jų vartotojai, gaudami SMS žinutę, kurios siuntėjas nėra adresų knygelėje, numerį vis dar mato su 8, o ne +370. Pastebėję šiuos trūkumus, nedelsiant kreipėmės į telefonų gamintojus, kurie įsipareigojo juos pašalinti“,– paaiškina specialistė.

Vis dėlto norint išvengti galimų nesklandumų bei nebesirūpinti dėl etapų pradžios ir pabaigos datų, „namų darbus“ galima atlikti jau šiandien. „Telia“ klientai savo kasdien naudojamuose numeriuose aštuonetą gali pakeisti tiek į nulį, tiek į tarptautinį Lietuvos kodą +370, kurio numeracijos pokyčiai nepaveiks. O fiksuoto ryšio klientams svarbu pradėti keisti įprotį renkant numerį vietoj 8 naudoti 0.

Ranka keisti numerių nebereikės

„Telia“ atstovė informuoja, kad savo telefono kontaktų knygelėje turint šimtus ar net tūkstančius numerių su senuoju 8 kodu, jų pakeitimą gali atlikti išmaniajam telefonui skirtos programėlės. Visgi, labai svarbu įsivertinti galimas rizikas, prieš patikint jautrius kontaktinius duomenis.

Nors daugeliui vartotojų tiesiog pakaks susitvarkyti seno formato numerius savo adresų knygelėje, tačiau verslai į prefikso keitimą neturėtų žiūrėti pro pirštus. Jiems būtina atlikti daug nuodugnesnę analizę ir atgyvenusį prefiksą pašalinti iš visos savo viešai skelbiamos informacijos.

Organizacijų numeriai paprastai būna paskelbti įvairiuose šaltiniuose, todėl jų prefikso keitimas gali užtrukti. R. Pakalnytė įmonėms rekomenduoja pradėti nuo savotiškos „inventorizacijos“, surandant ir pakeičiant senąsias aštuonetu prasidedančias telefonų numerių pradžias socialiniuose tinkluose, rinkodarinėje medžiagoje, internetinėje svetainėje, el. pašto parašuose, programėlių prisijungimuose bei rekvizitų duomenų bazėse.

„Užsakinėjant paprastai ilgesnį laiką naudojamą lauko reklamą, stendus ir darbuotojų vizitines korteles, jau dabar reikėtų naudoti numerius su +370 arba 0. Tai padės išvengti poreikio visa tai vienu metu gaminti iš naujo, pasibaigus perėjimo etapui. Taip pat tokiu būdu jau iš anksto bus taupomi resursai“, – įspėja „Telia“ numeracijos keitimo projekto vadovė.

R. Pakalnytė pabrėžia, kad įmonėms taip pat labai svarbu nuosekliai peržiūrėti savo vidines sistemas ir klientų informacines sistemas, bei pokyčius atlikti ir ten, kad ateityje būtų galima išvengti nesklandumų.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |