Sekite naujienas

Technologijos

Lietuvoje siautėjant karščio bangai saugokite ne tik save, bet ir telefoną: svarbu vengti kelių dažnų klaidų

Paskelbta

-

Lietuvoje tęsiantis karščio bangai, norisi kuo daugiau laiko praleisti gamtoje. Tačiau prieš pramogaujant reikėtų pasirūpinti ne tik kremu nuo saulės sau bei artimam žmogui, bet ir išmaniųjų įrenginių apsauga. Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2“ Inovacijų eksperto, vienas didžiausių telefonų priešų vasarą – karštis, kuris gali ne tik sutrumpinti baterijos veikimo laiką, bet ir nepataisomai ją sugadinti.

„Mėgaujantis vasariška kaitra visiškai įprasta įamžinti šiltas akimirkas telefonu, jomis iškart dalintis su draugais ar gulint paplūdimyje naršyti internete. Vis dėlto, kol mes saule mėgaujamės, mūsų išmaniajam karštis ypač kenkia. Neretai tiesioginiuose saulės spinduliuose ilgiau pabuvęs telefonas perkaista. Tokiu atveju juo naudotis nebegalima ir būtina suteikti „pirmąją pagalbą“, – sako A. Lukošius.

Anot „Tele2“ Inovacijų eksperto, dauguma telefonų gamintojų nurodo, kad saugi temperatūra naudotis išmaniuoju yra nuo 0 iki 35 laipsnių Celsijaus. Tačiau saulėje ilgai prabuvęs įrenginys gali pasiekti gerokai aukštesnę temperatūrą. Vyraujant karščiams, išmanųjį telefoną reikėtų ne tik laikyti pavėsyje, bet ir imtis kitų saugumo priemonių.

A. Lukošius dalijasi, kaip išvengti telefono perkaitimo ir kokių klaidų nereikėtų daryti.

Venkite tiesioginių saulės spindulių. Saulėje paliktas išmanusis gali itin greitai perkaisti, o tai gali pažeisti ne tik įrenginio bateriją, bet ir vidines mikroschemas, ekraną. Dažnai išmanųjį telefoną įsidedame į kelnių ar šortų kišenę, tačiau įrenginiui kenkia ne tik karštis, bet ir kūno šiluma. Saulėtą dieną patariama telefoną laikyti pavėsyje, rankinėje arba bent paslėptą po drabužiais ar sausu, švariu rankšluosčiu.

Nenaudokite dėkliuko. Karštą dieną rekomenduojama visai nenaudoti telefono dėkliuko, kad įrenginys mažiau kaistų ir geriau vėsintųsi. Jeigu visgi norite apsaugoti įrenginį dėkliuku, rinkitės šviesios spalvos dangtelį, kuris atspindės dalį saulės kaitros.

Nepalikite telefono mašinoje. Atšilus orams reikėtų vengti palikti telefoną įkaitusiame automobilio salone, kadangi temperatūra neužvestoje mašinoje gali pakilti net iki 50 laipsnių. Įsėdus į automobilį, kuris ilgą laiką buvo lauke, pirmiausia reikėtų atvėsinti saloną ir telefoną laikyti ten, kur nėra tiesioginių saulės spindulių.

Išjunkite nenaudojamas funkcijas. Jeigu karštą dieną praleidžiate lauke, stenkitės per daug neapkrauti telefono procesoriaus, nes įrenginys gali greičiau perkaisti. Rekomenduojama išjungti funkcijas, kurių tuo metu nenaudojate – „Bluetooth“ ryšį, „Wi-Fi“, žemėlapius, žaidimus ar kitas nebūtinas programėles.

Įjunkite skrydžio režimą. Kad įrenginys taip greitai neperkaistų, galite įjungti „Skrydžio režimą“. Šios funkcijos aktyvavimas užtikrina, kad telefonas nenaudos tiek daug energijos, bus mažiau apkraunamas ir atvės daug greičiau.

Stebėkite įrenginio veikimą. Vyraujant dideliems karščiams, reikėtų atidžiau stebėti įrenginio veikimą – jeigu telefonas ėmė strigti arba sulėtėjo, išjunkite jį ir palikite atvėsti. Išmanųjį vėl galėsite įjungti tada, kai jis visiškai atvės.

Nekraukite įrenginio saulėje. Besikraunantis telefonas įkaista, o jeigu krausite jį tiesioginiuose saulės spinduliuose, įrenginys gali perkaisti nebepataisomai. Karštą dieną rekomenduojama nepalikti įrenginio krauti bet kur, geriau rinktis vietą, kurioje saulės spinduliai jo nepasieks.

Atvėsinkite telefoną kambario temperatūroje. Jeigu telefonas įkaito, patariama jį atvėsinti kambario temperatūroje. Reikėtų įrenginį išimti iš dėkliuko, uždaryti visas įjungtas aplikacijas arba visai išjungti telefoną. Kai jis vėsta, išmaniojo negalima krauti ar įjungti. Svarbu vengti staigaus ir didelio temperatūrų skirtumo, nes jis gali sutrikdyti įrenginio veikimą.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |