Sekite naujienas

Technologijos

Naujoji „Bitės“ kovos su sukčiais sistema stebina – per dvi savaites blokavo beveik 70 tūkst. įtartinų skambučių

Paskelbta

-

Prieš kelias savaites „Bitė“ pristatė naują paslaugą, blokuojančią įtartinus sukčių skambučius, kuriais siekiama išvilioti žmonių pinigus. Pasak vieno iš sistemos kūrėjų, nauja paslauga – itin naudinga. Vien per 14 dienų bendrovė blokavo beveik 70 tūkst. sukčių iš viso pasaulio skambučių, prisidengusių lietuviškais numeriais.

„Nuolatinis sukčių aktyvumas rodo, kad grėsmės kibernetinėje erdvėje – itin didelės. Mums kaip kokybiškų paslaugų tiekėjui reikia nuolat ieškoti technologinių sprendimų užkertant kelią nusikaltėliams. Siekiame apsaugoti žmones nuo nusikaltėlių skambučių, kad jie nepatirtų materialinės ar kitokios žalos. Smagu, kad per trumpą laiką naujoji mūsų sistema parodė, jog veikia taip, kaip planuota“, – pranešime žiniasklaidai sako Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

„Nauja ir nemokama paslauga kovoje su sukčiais pasiteisino jau per pirmąsias savaites. Pastebime, kad sukčiai ieško vis naujų būdų, kaip skambinti mūsų klientams apeinant sistemą, tuo tarpu mes reaguojame ir įgyvendiname programinius pakeitimus. Vien per pastarąją savaitę blokavome daugiau kaip 30 tūkst. skambučių iš viso pasaulio, kurie prisidengė lietuviškais numeriai“, – sako „Bitės“ mobilaus tinklo jungtinių sistemų vadovas, vienas iš naujosios sistemų kūrėjų Egidijus Smilgys.

Blokavo beveik 70 tūkst. skambučių

Pasak eksperto, mobilieji sukčiai nuolatos keičia telefono numerius – tai parodo per pastarąsias savaites surinkti duomenys. Tikėtina, kad apgavikai numeriu pabando pasinaudoti kelis kartus, nepavykus bando pasitelkti kitą, keliais skaičiais besiskiriantį numerį.

„Naujasis įrankis taip pat parodė, kad sukčiai naudoja realius „Bitės“ numerius, tai pastebime sulyginę duomenis su RRT bazės pažeidimais. Manome, kad numerių bazėmis, kurios yra priskirtos operatoriams ir konkretiems abonentams, yra prekiaujama juodojoje rinkoje“, – paaiškina E. Smilgys.
Neseniai veikti pradėjusios skambučių blokavimo paslaugos veiksmingumą įrodo ir naujausi rezultatai. Vien per dviejų savaičių laikotarpį buvo užboluota beveik 70 tūkst. skambučių, kuriais sukčiai norėjo išvilioti žmonių jautrią informaciją arba pinigus.

„Žmonės dažnai sulaukia skambučių su raginimais neva investuoti į kriptovaliutas ir įvairius vertybinius popierius. Dažniausiai tą daro sukčiai iš užsienio skambučių centrų. Skambindami jie dengiasi tikrais numeriais ir atrodo, kad skambutis ateina iš Lietuvos klientų. Įdomu ir tai, jog sukčiai gali naudoti net ir pašnekovui gerai pažįstamus numerius, taip didinant pasitikėjimą ir įtaigumą“, – paaiškina E. Smilgys.

Skambučiai blokuojami automatiškai

E. Smilgys pasakoja, kad apsimestiniai sukčių skambučiai iš užsienio šalių blokuojami automatiškai ir papildomų veiksmų daryti nereikia. Tai papildoma funkcija, integruota į kiekvieno „Bitės“ kliento turimą ryšio paslaugų planą nemokamai.

„Tokio pobūdžio skambučių blokavimas vyksta automatiškai. Tai leidžia įsitikinti ar vartotojui skambina tinklo klientas iš užsienio, ar apgavikas. Jeigu matome, kad numeris registruotas Lietuvoje, tačiau skambinama iš užsienio – nedelsiant blokuojame skambučius. Taip dar efektyviau galime apsaugoti savo klientus“, – sako „Bitės“ mobilaus tinklo jungtinių sistemų vadovas ir vienas iš naujosios sistemų kūrėjų.

Ekspertas priduria, kad bendrovė blokuoja ir tų lietuviškų numerių skambučius, kurie nepriklauso nei vienam iš šalies ryšio operatorių. Taip pat jeigu bus užfiksuota, kad skambutis ateina iš užsienio, tačiau yra apsimestinai prisidengiama fiksuotu numeriu, tokio tipo skambučius bendrovė nedelsiant stabdo.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos4 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |