Sekite naujienas

Technologijos

Technologijos gali būti tvarios – išmaniųjų gamyboje naudojami perdirbti žvejų tinklai

Paskelbta

-

Viena didžiausių technologijų kompanijų „Samsung“ įvairiomis priemonėmis siekia išsikeltų tvarumo tikslų. Per šiuos metus 90 proc. jų gaminamos „Galaxy“ produkcijos buvo naudojamos perdirbtos ir ekologiškos medžiagos, o šimtai senesnių modelių prietaisų paversti medicinos įranga.

„Šiemet naujoji „Galaxy“ gaminių serija buvo pagaminta naudojant perdirbtus žvejybos tinklus, kurie kitu atveju būtų patekę į vandenyną. Tokių tinklų krantuose kasmet yra paliekama apie 640 tūkst. tonų. Jie ne tik teršia aplinką, bet ir gali pražudyti įsipainiojusius gyvūnus“, – pasakoja „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje Simonas Skupas.

Perdirbimo procesui reikalingi sudėtingi inžineriniai ir techniniai įgūdžiai, todėl „Samsung“ planuoja toliau investuoti į mokslinius tyrimus ir plėtrą, kad galėtų perdirbti ir kitas medžiagas bei padidinti antrinio naudojimo produktų kiekį „Galaxy“ gaminiuose.

„Galaxy“ įrenginiai virsta medicinos įranga

Labiau nei bet kada elektronikos atliekų mažinimas yra svarbus siekiant plėtoti žiedinę ekonomiką. Pasaulio ekonomikos forumo duomenimis, 2021 m. susidarė 57 mln. tonų elektronikos atliekų. Prognozuojama, kad šis skaičius per metus paaugs dar 2 mln. tonų.

Tam, kad prisidėtų prie problemos sprendimo, „Samsung“ išplėtė „Galaxy Upcycling“ programą, kuri suteikia antrą šansą senesniems „Galaxy“ išmaniesiems telefonams. Vykdydama šią programą, „Samsung“ pakeičia išmaniuosius telefonus paprastu programinės įrangos atnaujinimu, kuris paverčia juos išmaniaisiais namų įrenginiais, padedančiais kasdienybėje, pvz., prižiūrint vaikus ar naminius gyvūnėlius.

Kompanija taip pat perdirba naudotus „Galaxy“ įrenginius į medicininės diagnostikos įrangą – EYELIKE™ akių dugno kameras, kurios teikia būtinas akių priežiūros paslaugas. Jau buvo perdirbta šimtai „Galaxy“ įrenginių, kurie suteikė pagalbą daugiau nei 13 tūkst. pacientų Vietname, Maroke, Indijoje ir Papua Naujojoje Gvinėjoje.

Mažesnės pakuotės – mažesnė tarša

Siekdama sumažinti prekių transportavimo žalą gamtai, „Samsung“ sumažino naujausių „Galaxy“ sulenkiamų telefonų pakuočių dydžius. Atrodytų, kad toks mažas pokytis yra itin reikšmingas – bendrovė apskaičiavo, kad pakuočių sumažinimas „sutaupo“ maždaug 10 tūkst. tonų transporto priemonių išmetamo anglies dvideginio.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad „Samsung“ užsibrėžė tikslą iki 2025 m. nebenaudoti neperdirbamo plastiko savo mobiliųjų gaminių pakuotėse. Vien per pirmuosius metus bendrovė ženkliai sumažino plastiko kiekį dabartinėse „Galaxy“ išmaniųjų telefonų pakuotėse, tačiau vis dar aktyviai ieško būdų, kaip neperdirbamą plastiką pašalinti galutinai.

Nuo „Galaxy S22“ serijos pristatymo „Samsung“ naudoja 100 proc. perdirbtą popierių pavyzdinių produktų pakuotėms. Dėl tokio sprendimo per šiuos metus bus išsaugota beveik 54 tūkst. medžių. Įmonė ketina pakuotę pritaikyti ir kitiems įrenginiams.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |