Sekite naujienas

Technologijos

„Tele2“ daiktų interneto technologijos padeda išsaugoti bites: inovatyviu būdu stebi avilio vidų

Paskelbta

-

Kas trečias kąsnis, kurį dedate į burną, priklauso nuo bičių – būtent tiek maisto nebūtų įmanoma užauginti be šių mažųjų darbininkių. Besikeičiantis klimatas ir kiti iššūkiai bitininkus paskatino dar labiau rūpintis geromis bičių gyvenimo sąlygomis, o tam jau pasitelkiamos ir itin pažangios „Tele2“ daiktų interneto technologijos. Pasak Ernesto Stačiūno, „Tele2“ verslo sprendimų komandos vadovo, išmanus priežiūros sprendimas leidžia stebėti avilio vidų realiuoju metu. Taip užkertamas kelias dažniausiai pasitaikančioms problemoms ir išsaugoma bitėms palanki aplinka.

Siekia išsaugoti bites

Turbūt jau daugeliui žinoma, kad bitė – vienas unikaliausių vabzdžių, ypač svarbių kasdieniam žmonių gyvenimui. Bitės – tiek laukinės, tiek kultūrinės – ne tik renka nektarą ir paverčia jį medumi, bet apdulkina augalus, todėl yra atsakingos už trečdalį žmonių suvartojamo maisto derliaus.

Vis dėlto, klimato kaita, pesticidai, bičių ligos ir toksinai gali stipriai paveikti šiuos gyvūnus, todėl kelia pavojų ir sėkmingai maisto tiekimo grandinei. Pastebima, kad apdulkinančių vabzdžių skaičius pasaulyje mažėja, o tai kelia nerimą ne tik ūkininkams, bet ir mokslininkams bei visuomenei.

Atsižvelgdamos į šiuos iššūkius, sprendimo ėmėsi ieškoti technologijų sektoriaus bendrovės – švedų įmonė „Beezum“ pristatė įrankį, paremtą „Tele2“ daiktų interneto technologijomis.

„Avilių stebėjimo sprendimas bičių augintojams suteikia visas įžvalgas ir informaciją, reikalingą optimalioms avilių sąlygoms užtikrinti. Daiktų interneto technologija paremtų jutiklių surinkti duomenys „Tele2“ tinklu siunčiami į „Beezum“ platformą, kur bitininkai realiu laiku gali stebėti avilio aplinką. Kadangi informacijos perdavimui naudojamas mobilusis ryšys, nereikia montuoti jokių laidų ar kabelių, kurie apsunkintų avilio perkėlimą iš vienos vietos į kitą“, – sako E. Stačiūnas, „Tele2“ verslo sprendimų komandos vadovas.

Avilyje įmontuoti jutikliai renka informaciją apie viską, kas vyksta viduje – garsus, drėgmę, temperatūrą, oro slėgį, turinio svorį. Taip bitininkai gali stebėti, kaip sezono metu auga bičių kolonijos, kaip laikosi bičių motinėlė, nuspręsti, kada laikas išimti medų. Turėdami visus šiuos duomenis, bičių augintojai gali laiku priimti svarbius sprendimus ir net išgelbėti avilius neigiamai pasikeitus jų aplinkai.

Jis priduria, kad aviliuose įmontuotiems jutikliams pasitelkiamos ir saulės baterijos, tačiau jie gali veikti bet kokiomis oro sąlygomis – net ir esant šalčiams, kai bitės yra gerokai mažiau aktyvios. Šis sprendimas leidžia naudotojams realiuoju laiku nustatyti bičių aviliuose kylančias problemas ir jas iš karto spręsti.

„Dažniausiai norėdami įvertinti padėtį avilio viduje, bičių augintojai turi fiziškai klausytis, kas juose vyksta pridėję ausį arba atidarydami avilio rėmus. Tačiau bitės jautriai reaguoja į trikdžius ir bitininkams to dažnai daryti nerekomenduojama. Bitėms reikia stabilios aplinkos, tinkamos temperatūros ir drėgmės. Tad šis inovatyvus sprendimas padės palengvinti avilių priežiūrą ir prisidės prie sklandesnės bitininkystės“, – sako E. Stačiūnas.

Ruošiasi kitam žingsniui

Nors „Tele2“ daiktų interneto technologijomis paremtas sprendimas kol kas išbandomas tik Švedijoje, „Beezum“ jau ruošiasi naujoms investicijoms ir veiklos plėtrai visoje Europoje ir už jos ribų. Pagrindinis bendrovės tikslas – padėti dideliems bičių augintojams, turintiems kelis šimtus ar kelis tūkstančius avilių, reikalaujančių kasdienės priežiūros.

„Naudodami „Beezum“ ir „Tele2“ sprendimus bitininkai gali susitelkti į tai, kaip užtikrinti geriausias sąlygas bitėms, o viskuo kitu pasirūpina pažangiausios technologijos. Tai svarbu tausojant aplinką ir veikiant tvariau“, – teigia E. Stačiūnas.

„Tele2“ toliau tęsia inovacijų lyderystę pritaikant daiktų internetą ir 5G ryšį įvairiose srityse. Stokholme jau metus kursuoja pirmasis pasaulyje keleivinis elektrinis keltas, naudojantis „Tele2” 5G ryšio ir daiktų interneto technologijas. Keltą, pavadintą „MF Estelle“, sukūrė Norvegijos bendrovė „Zeabuz“ ir jos partnerė „Torghatten“.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos4 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |