Sekite naujienas

Technologijos

„Tele2“ sprendimo sutaupyta energija prilygsta 98 tonoms išrūšiuotų atliekų: tinklas optimizuotas išlaikant paslaugų kokybę

Paskelbta

-

98 tonos išrūšiuotų atliekų, virš 10 tūkstančių lempučių pakeistų LED sistemomis ar beveik 5 tūkstančiai pasodintų medžių. Taip būtų galima palyginti energiją, kurią per metus sutaupo mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“, savo tinkle naudodamas išmanųjį taupymo sprendimą. Valerij Kovzan, „Tele2“ technikos direktorius Baltijos šalims, sako, kad šis sprendimas – pirmas žingsnis link dirbtinio intelekto diegimo.

Pajėgumai mažinami tik ramybės valandomis

„Norėdami kuo labiau sumažinti poveikį aplinkai jau daugiau nei metus esame įdiegę išmanųjį sprendimą, kuris padeda taupyti energiją ne piko valandomis, kuomet tinkle pastebimas ženklus duomenų srauto sumažėjimas. Tokiu būdu prisidedame prie žaliosios ekonomikos vystymo, nemažinant klientų patirčių kokybės. Matome, kad aplinkai draugiški sprendimai – svarbūs ir mūsų paslaugomis besinaudojantiems žmonėms, todėl klientai gali būti tikri – naudodamiesi mūsų paslaugomis jie gauna ne tik gerą kokybę už patrauklią kainą, bet ir prisideda prie gamtos tausojimo“, – pasakoja V. Kovzan.

Technikos direktoriaus Baltijos šalims teigimu, išmanusis sprendimas veikia labai paprastai ir yra įjungiamas tik ramybės valandomis – nuo 01 iki 6:30 val.

„Vėlai vakare, ir anksti ryte, kuomet didžioji dalis klientų telefonu nesinaudoja – tinkle atsilaisvina resursai, todėl dalis jų, kad nebūtų eikvojami veltui, yra „užmigdomi“. Išmanusis sprendimas prisitaiko prie klientų poreikių, tad didina ar mažina pajėgumus taip, kad paslaugų kokybė išliktų nepakitusi. Duomenų srautą tinkle ramybės valandomis galima prilyginti nakties metu mieste ištuštėjusioms gatvėms“, – sako V. Kovzan.

Veikia visi ryšio siųstuvai, todėl kokybė nenukenčia

Specialistas pabrėžia, kad ramybės valandomis, kaip ir dieną, kuomet būna didžiausia tinklo apkrova – veikia visos ryšio technologijos: tiek 2G, 3G, 4G, 5G ir dar papildomi jų sluoksniai.

„Šis mechanizmas yra toks išmanus, kad jis realiu laiku stebi, kas vyksta aplinkui, todėl matydamas, kad prie tinklo jungiasi daugiau vartotojų jis didina pajėgumus. Jų tikrai užtenka, kad klientas atsibudęs naktį įsijungtų „Netflix“, „Go3” arba kitas programėles ir jos sklandžiai veiktų. Kai prie tinklo prisijungs antras, trečias, penktas, dešimtas klientas – išmanus sprendimas supras, kad poreikis didėja ir pabudins „miegančias“ celes, jų pajėgumą palaipsniui didindamas iki maximumo. Tai yra gan sudėtingas procesas, kurį mes nuolat tobuliname, žiūrime, kaip jis veikia, tačiau kol kas įžvelgiame vien šio sprendimo pliusus. Tai pirmas žingsnis link dirbtinio intelekto sprendimų diegimo tinkle“, – sako V. Kovzan.

Pasak jo, per metus energijos sutaupymas diegiant šį sprendimą prilygsta 98 tonoms išrūšiuotų atliekų, virš 10 tūkstančių lempučių pakeistų LED sistemomis ar beveik 5 tūkstančiais pasodintų medžių.

Kalbėdamas apie ateitį V. Kovzan pabrėžė, kad panašių, išmanių sprendimų tikėtis galime ir daugiau: pradedant 5G technologijos jau po truputį atnešamomis inovacijomis.

„Gegužės 12 d. pasiektas 5G greičio rekordas „Tele2“ tinkle parodė, kokios galimybės mūsų laukia ateityje. 5G jau dabar gali pagerinti vartotojų patirtį, siekiant užtikrinti tinklo greitaveiką. Šis spektras gali būti naudojamas mobiliajam internetui namams, esantiems užmiestyje, o ateityje ir pramonės automatizavimui“, – sako jis.

Taikomi ir kiti su tvarumu susiję sprendimai

Kaip teigia V. Kovzan, mobiliojo ryšio operatorius savo kasdienėje veikloje taiko ir daugiau su tvarumu susijusių sprendimų.

„Savo tinkle jau penkerius metus naudojame tik žaliąją elektros energiją. Be to, aplinkai draugiški sprendimai svarbūs ir vidinėje įmonės kultūroje. Vietoj plastiko buteliukų biure naudojame ąsočius su vandeniu, prie stalų – jokių šiukšliadėžių, nes vietoj jų biure stovi rūšiavimui skirtos dėžės. Per pastaruosius trejus metus buvo daugiau nei perpus sumažintas automobilių parkas. Vietoj to, darbo metu žmonės skatinami naudotis automobilių dalijimosi paslaugomis, elektriniais paspirtukais, dviračiais. Tiek kasdienėje, tiek sudarant sutartis su klientais jau kurį laiką nebenaudojame popieriaus“, – sako V. Kovzan.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |