Sekite naujienas

Technologijos

Visame pasaulyje pastebėta sutrikusi „YouTube“ veikla: paaiškino, kodėl daliai žmonių platforma nebeveiks

Paskelbta

-

Naudotojai visame pasaulyje praneša apie „YouTube“ sutrikimus – žiūrimi vaizdo įrašai neužsikrauna, leidžiami be garso, yra prasukami automatiškai arba atsiranda puslapio klaida. Pasak Justinos Antropik, „Tele2“ socialinių tinklų ir skaitmeninio turinio vadovės, su tuo netrukus gali susidurti ir naudotojai Lietuvoje – „YouTube“ įgyvendina naująją politiką, kuria siekiama uždrausti reklamų blokavimo įrankius. Ekspertės teigimu, norint nelikti be prieigos prie mėgstamo turinio, svarbu laiku atlikti kelis žingsnius.

Išvengti reklamų nebepavyks

Savaitės pradžioje internautai socialiniuose tinkluose ėmė dalintis pastebėjimais, kad nebeveikia dalis „YouTube“ funkcijų arba puslapis visiškai „pastringa“. Greitai paaiškėjo, kad su šiomis problemomis susiduria tie žmonės, kurie naudoja reklamos blokavimo įrankius, pavyzdžiui, „Adblock“ ar „uBlock“. Pastarieji dažniausiai veikia kaip naršyklės plėtinys.

„Statistikos tinklalapio „Statista“ duomenimis, šias priemones naudoja beveik milijardas žmonių visame pasaulyje, ne išimtis ir Lietuvos gyventojai. Tokie blokavimo įrankiai apsaugo nuo galimai kenksmingų iššokančių reklamų, taip pat užblokuoja visas reklamas, esančias „YouTube“ vaizdo įrašuose, dėl ko pagerėja žiūrėjimo patirtis“, – paaiškina J. Antropik.

Vis dėlto, „YouTube“ kūrėjams tokie naudotojų sprendimai nebepatinka – prieš mėnesį bendrovė paskelbė, kad trečiųjų šalių reklamų blokavimo įrankiai pažeidžia platformos naudojimo taisykles, todėl bus imamasi priemonių jiems uždrausti.

„Panašu, kad dabar šios priemonės ir ėmė veikti. Vaizdo įrašus šioje platformoje skelbiantys kūrėjai uždirba būtent iš prie jų turinio esančių reklamų. Jei naudotojai reklamų nemato, nes jos užblokuojamos, negeneruoja kūrėjams jokio uždarbio, neatsilygina už jų kūrybą. Tokiu būdu „YouTube“ nori paraginti atsisakyti reklamų blokavimo įrankių savo platformoje“, – sako „Tele2“ socialinių tinklų ir skaitmeninio turinio vadovė.

J. Antropik priduria, kad šis nepatogumas neabejotinai pasieks ir Lietuvą. Tai ypač aktualu atsižvelgiant į šios platformos populiarumą šalyje – neseniai „Tele2“ atliktas tyrimas parodė, kad „YouTube“ yra plačiausiai naudojamas socialinis tinklas Lietuvoje. Juo naudojasi net 97 proc. gyventojų.

Pasiruošti galima jau dabar

Anot J. Antropik, pasiruošti šiam pokyčiui galima jau dabar. Tam, kad „YouTube“ ir toliau sklandžiai veiktų visuose jūsų įrenginiuose, galima išbandyti kelis skirtingus žingsnius.

„Visų pirma, jei norite ir toliau turinį žiūrėti nemokamai, o vieną ar kelis kartus per įrašą parodomos trumpos reklamos jums netrukdo, galite išjungti reklamų blokavimo įrankį bet kuriame pasirinktame puslapyje. Atvėrę „YouTube“ puslapį naršyklės lange, viršuje esančioje parinkčių juostoje raskite jūsų naudojamo blokavimo įrankio ikoną ir paspaudę ant jos pasirinkite, kad ji neveiktų šioje svetainėje. Taip reklamos nebus blokuojamos tik „YouTube“, o kitur įrankis veiks kaip anksčiau“, – sako J. Antropik.

Vis dėlto, jei norite ir toliau „YouTube“ naudotis nematydami reklamų, galite apsvarstyti mokamą platformos versiją. „YouTube Premium“ naudotojai gali ne tik žiūrėti vaizdo įrašus be reklamų, bet ir naudotis kitais privalumais – klausytis muzikos su užrakintu telefono ekranu ar neturint interneto ryšio.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos4 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |