Sekite naujienas

Turizmas

Turkijos turizmo atstovai pasiruošę naujam sezonui – kodėl jie taip laukia lietuvių?

Paskelbta

-

Daugybę metų pirmuoju Lietuvos keliautojų atostogų pasirinkimu buvusi Turkija ir šiais metais išlaiko nemažėjantį populiarumą. Nors skrydžių į šią šalį sezonas startuos kovo 30 d., jau dabar kelionių organizatorių fiksuojamas rezervacijų kiekis žada aktyvų sezoną.

„Pardavimų statistika rodo, kad iš 20-ies mūsų siūlomų atostogų krypčių, poilsį Turkijoje renkasi kas antras mūsų keliautojas. Tokį šios šalies populiarumą galima paaiškinti keliais aspektais: visų pirma Turkija gali pasiūlyti konkurencingą kainos ir kokybės santykį. Tai pat ji yra visapusiška „viskas įskaičiuota“ šalis. Šis terminas apibūdina ne tik populiariausią viešbučių maitinimo tipą, kurį renkasi apie 98 proc. turistų, bet ir šalies siūlomas paslaugas“, – sako Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Tai, kad Turkija yra itin patraukli lietuvių atostogų kryptis, patvirtina ir Antalijos oro uosto statistika. 2023 m. duomenimis, šis oro uostas aptarnavo beveik 225 tūkst. lietuvių, o Lietuva pagal atvykstančių poilsiautojų kiekį lenkia Latviją bei Estiją, taip pat ir gerokai daugiau gyventojų turinčias šalis, pavyzdžiui, Prancūziją, Austriją, Švediją, Vengriją.

Ruošiasi naujam sezonui

Turkijos viešbučių atstovai džiaugiasi, kad jau dabar turistų rezervacijų skaičius gerokai viršija lūkesčius.

„Aktyviai išankstinius užsakymus atlieka Baltijos šalys, Balkanų keliautojai, taip pat Vokietijos, Lenkijos, Austrijos turistai. Pirminiai duomenys leidžia prognozuoti, kad šis sezonas bus geresnis nei praėjusiais metais“, – kalba Aykut Erdem, Turkijos viešbučių „Quattro Beach Spa & Resort” atstovas.

Pasak jo, Lietuvos poilsiautojai yra itin svarbūs Turkijos turizmui – jie sudaro didelę dalį visų klientų.

„Lietuvos turistų kultūra yra labai aukšta, jie puikiai žino, kur ir kaip elgtis, yra malonūs ir draugiški. Džiaugiamės tokiu jūsų šalies keliautojų aktyvumu“, – Lietuvos keliautojams negaili gražių žodžių A. Erdem.

Kelionių organizatoriaus atstovė atkreipia dėmesį į sparčiai mažėjančias laisvas vietas Turkijos viešbučiuose.

„Pasibaigus pirmajam išankstinių kelionių pardavimų etapui, jau fiksuojame aukštą viešbučių užpildymą. Ir toliau nemažėjant poilsio šioje šalyje paklausai, nematome signalų, kad būtų verta laukti geresnių paskutinės minutės kainų. Priešingai, jų laukiantys keliautojai gali nusivilti, nes visos vietos trokštamiausiuose Turkijos viešbučiuose jau bus užimtos“, – pabrėžia I. Aukštuolytė.

Prioritetas – netrikdomas poilsis

Augantys poilsiautojų Turkijoje srautai dar kartą patvirtina ir keliautojų tyrimo rezultatus, kad lietuviams atostogų metu svarbiausia atsipūsti nuo rutinos, pakeisti aplinką ir iš lėto mėgautis poilsiu.

„Apklausos rezultatai rodo, kad lietuviams atostogų metu norisi mažiau tempo – jiems ne tiek svarbios naujos patirtys, linksmybės ir pramogos. Beveik pusė respondentų pagrindiniu kelionės tikslu įvardijo poilsį nuo darbo ir įtampos“, – statistiką pristato I. Aukštuolytė.

37 proc. lietuvių per atostogas nori susipažinti su šalies kultūra, vienas iš trijų – pasimaudyti jūroje, 11 proc. – gražiai įdegti.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |