Sekite naujienas

Turizmas

Vasaros atostogų sezonas prasideda: psichikos sveikatos specialistai paaiškina, kodėl svarbu pailsėti

Paskelbta

-

Prasidedant vasaros atostogų sezonui ne visiems pavyksta iš tiesų pailsėti, nes nepavyksta atitraukti minčių nuo darbų ar asmeninių rūpesčių, kamuoja nerimas dėl namų saugumo. Specialistai įspėja – tokios atostogos neatneša naudos, o atvirkščiai, gali sukelti netgi sveikatos problemų.

Rūpesčius palikti namuose

Vilniaus miesto Psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius pabrėžė, jog žmonių atostogos prasideda ne mums pasiekus kurortą ir net ne oro uoste – jos prasideda dar namuose. Ir išskiria, jog pats blogiausias scenarijus – į atostogas kartu su savimi pasiimti darbo bei buities problemas.

„Gerai pailsėsime tik tuomet, kai visus rūpesčius paliksime namuose, jų nesivežant kartu su savimi atostogų metu. Labai nesmagu matyti žmogų, kuris prie baseino ar paplūdimyje „kabo“ ant telefono, rūpinasi susitikimais, darbiniais laiškais. Tebūna atostogos trumpesnės, tačiau be darbinių rūpesčių“, – sako specialistas.

Psichiatras pastebi, jog ne kartą pačiam teko stebėti žmones atostogų metu, kurie negali atsipalaiduoti nuolat besirūpindami dėl paliktų namų bei augintinių priežiūros, patys sau kelia įtampą dėl kepsninių ar kitų daiktų saugumo. Todėl visas problemas rekomenduoja galutinai išspręsti iki iškeliaujant atostogų.

Anot M. Marcinkevičiaus, jei atostogų metu nepavyksta atsiriboti nuo rūpesčių, stresas ir įtampa silpnina imuninę sistemą, dėl ko net atostogaudami kai kurie žmonės suserga – jie mažiau atsparūs bakterijoms ir virusams, kas sukelia uždegimus ir autoimunines ligas.

Svarbu pasirūpinti namų saugumu

Kad atostogos būtų ramesnės, specialistai rekomenduoja iš anksto pasirūpinti visais klausimais, dėl ko atostogaujant gali kilti nerimas, pavyzdžiui, namų saugumu.

„Ekskomisarų biuro“ Elektroninės saugos departamento direktorius Žilvinas Andrulis atkreipia dėmesį, jog vasarą padaugėja įsilaužimų į namus ir butus, todėl prieš išvykstant atostogauti svarbu pasirūpinti jų apsauga.

Ž. Andrulis

Ž. Andrulis

„Remiantis naujausiais statistiniais duomenimis, vasaros mėnesiais įsilaužimų į gyventojų namus padaugėja iki 10 proc., o daugelis jų įvykdoma tuo metu, kai namų savininkai išvyksta atostogauti. Vagys dažnai pasinaudoja tuščiais namais, tad mums atostogaujant, jie tampa lengvu vagių taikiniu. Labai svarbu, jog namų savininkai imtųsi prevencinių priemonių ir užtikrintų savo turto saugumą, kol jie yra išvykę“, – sako Ž. Andrulis.

Pasak saugos specialisto, ne naujiena, jog įsilaužėliai išmoko naudotis socialinėmis medijomis, taip susirasdami sau potencialius taikinius. „Patikėkite, ne tik draugai stebi jūsų atostogų įrašus. Gyventojai itin atvirai dalinasi savo atostogų planais ir nuotraukomis, tad sužinoti, jog jūsų namuose šiuo metu nėra, vagims tikrai nesudėtinga“, – pastebi „Ekskomisarų biuras“ atstovas.

Esą yra netgi dar išmanesnių būdų – sukčiai apsimetinėja komunalinių paslaugų darbuotojais, apželdintojais ar net kurjeriais, be didesnio įtarimo galėdami pašniukštinėti po jūsų valdas. Taip jie susirenka informaciją apie tai, kada jūsų nebūna namuose, ar yra apsaugos sistemos, kokie vertingi daiktai matomi kieme (pvz., kepsninės, žoliapjovės).

„Nors gyventojai ir investuoja į patikimas šarvo duris, tačiau ilgapirščių taikiniais tampa daug lengviau išlaužiamos terasų įėjimo durys, garažai, kiti maži langeliai ar sandėliukai. Todėl pagrindinė prevencija tokioms vagystėms – su saugos tarnyba sujungta apsaugos sistema, nepamirštant ir ūkinių, pagalbinių priestatų ir viso perimetro apsaugos – išvydę šias priemones, vagys tikrai pasvarstys, ar verta laužtis būtent pas jus“, – dėmesį atkreipia Ž. Andrulis.

Specialistas rekomenduoja įsirengti apsaugos sistemas ir jas prijungti prie saugos tarnybos stebėjimo ir valdymo centro, kuris nepertraukiamai budi visą parą. Tai leidžia namų savininkams mėgautis atostogomis be nuolatinio nerimo dėl galimų įsilaužimų. Dėka inovatyvių apsaugos technologijų, namų savininkai gali jaustis ramiau, žinodami, kad atostogų metu jų turtas yra apsaugotas.

„Šiltuoju metų laiku norisi tyrinėti, atsipalaiduoti ir tiesiog mėgautis gyvenimu, tad išvykus toliau nuo namų nesinori sukti galvos dėl jų saugumo. Siekiame, jog mūsų klientai galėtų kuo geriau praleisti atostogas, žinodami, kad jų namus saugo mūsų patikima „Ekskomisarų biuras“ komanda“, – sako Elektroninės saugos departamento direktorius.

O jei, visgi, atostogaujant yra smalsu ir pačiam stebėti, kas vyksta namuose, tad „Būk ramus“ programėlės dėka vartotojai gali realiuoju laiku matyti apsaugos sistemos siunčiamus pranešimus, nuotoliniu būdu valdyti apsaugos sistemą ar net vieno mygtuko paspaudimu pavojaus atveju iškviesti greitojo reagavimo ekipažą.

Siūlo kelionę į Ispaniją

Bendradarbiaudama su kelionių organizatoriumi „Tez Tour“, saugos tarnyba „Ekskomisarų biuras“ naujiems klientams dovanoja galimybę atsipalaiduoti 5* viešbutyje Ispanijoje.

Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ rinkodaros ir viešųjų ryšių skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė išskyrė namų saugumo svarbą atostogų metu: „Mūsų tikslas – poilsiautojams suteikti nepamirštamų atostogų įspūdžių. Žinodami, kad namai yra saugūs, jie gali visiškai atsipalaiduoti ir be jokių rūpesčių mėgautis viešnage nuostabiame Ispanijos kurorte“.

Namų savininkai kviečiami įsirengti modernias apsaugos sistemas arba jau turimą apsaugos sistemą prijungti prie saugos tarnybos stebėjimo ir valdymo centro, taip užtikrinant nuolatinę apsaugą 24/7. Taip pat modernių saugumo technologijų bei specialios mobiliosios programėlės „Būk ramus“ dėka, gyventojai gali stebėti ir valdyti savo apsaugos sistemas nuotoliniu būdu atostogų metu.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos4 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |