Sekite naujienas

Uncategorized

Atvirų durų valandos Seime

Paskelbta

-

Atvirų durų valandos Seime

2014 m. vasario 26 d. pranešimas VIR
 
Vasario 28 d., penktadienį, 11-15 val. – atvirų durų valandos Parlamento galerijoje. Įėjimas per I rūmus, nuo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos pusės. Primename, kad atvirų durų valandų lankytojams nereikalinga išankstinė registracija.
Parlamento galerijoje eksponuojamos Seimo kanceliarijos parodos, skirtos Valstybės atkūrimo dienai paminėti. Parodoje トLietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijai – 65″ eksponuojamos fotografijos iš Genocido aukų muziejaus, kuriose pristatomi Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos istorijos fragmentai, 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signatarai ir jų talkininkai, LLKS Tarybos memorialas Minaičių kaime. Knygų ekspozicijoje pateikiami dokumentų rinkiniai, atsiminimai, dienoraščiai, Lietuvos istorijos mokslo rezultatai, tyrinėjant Lietuvos laisvės kovų istoriją. Galerijoje taip pat eksponuojama knygų paroda トVasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena”,  kurioje pateikiami svarbiausi straipsnių ir dokumentų rinkiniai, moksliniai tyrimai, knygos apie 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų gyvenimą ir veiklą.
Atvirų durų lankytojai Parlamento galerijoje taip pat gali apžiūrėti fotografijų parodą, kurioje pristatoma Nacionalinės premijos laureatų kūryba. 2013 metais premijomis apdovanoti: kino operatorius Jonas Gricius – už Lietuvos kino poetikos pagrindų sukūrimą, aukščiausią vizualinę kino kultūrą, už profesinę sąžinę; aktorius Donatas Banionis – už Juozo Miltinio teatro legendos tąsą šiuolaikiniame teatre ir kine; kompozitorius Faustas Latėnas – už Lietuvos teatro skambesį, už muziką kaip visavertę teatrinio vyksmo dalyvę; kompozitorius Giedrius Antanas Kuprevičius – už plačią muzikinės raiškos gamą, nuo miuziklo iki operos ir baleto; rašytojas Vladas Braziūnas – už poetinius atradimus, gilinantis į lietuvių kalbos lobyną ir baltiškąją pasaulėvoką; aktorius Juozas Budraitis – už kūrybą, apimančią platų kultūros lauką, už novatorišką ir intelektualią aktorystę, atvėrusią langą į Lietuvą.
Seimo II rūmų galerijoje (1 aukštas) Seimo svečiai gali kasdien apžiūrėti Gabrielės Tervidytės fotografijų parodą トPalestinos vaikai”, kurios pagrindinė tema – žmogaus ir vaiko teisės. Autorės įsitikinimu, viskas šioje žemėje yra tarpusavyje susiję, todėl numoti ranka į fiziškai toli nuo mūsų vykstančias negeroves yra pernelyg lengvabūdiška, naivu ir pražūtinga. Sudėtingą Palestinos žmonių situaciją būtina pasakoti ne tik žodžiais, bet ir vaizdais, o ypač svarbu tai daryti Lietuvoje. Paroda eksponuojama iki kovo 3 d.

Reklama:

Goda Dobradziejūtė
Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6875, el. p. [email protected])

Skaitykite

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt